Obrona przeciwlotnicza Syrii zestrzeliła izraelski myśliwiec F16 w lepszej wersji niż ta używana przez Polaków

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Diariocritico de Venezuela/CC BY 2.0

Izrael jest silnie przekonany, że może robić co mu się żywnie podoba i nigdy nie spotkają go konsekwencje. Na celowniku Izraela znajduje się przede wszystkim Syria, w której regularnie przeprowadza naloty, łamiąc tym samym prawo międzynarodowe. Dziś miała miejsce kolejna taka agresja, która jednak spotkała się ze zdecydowaną reakcją drugiej strony i doprowadziła do bardzo poważnej wymiany ognia.

 

W środę o świcie Izrael wysłał swoje myśliwce do Syrii. Samoloty wojskowe zbombardowały obiekty wojskowe w Damaszku i okolicy miasta. Syria uruchomiła obronę przeciwlotniczą i udaremniła część ataków, a nawet zestrzeliła jeden z samolotów. Myśliwiec F-16 rozbił się w północnym Izraelu - dwaj piloci zdążyli się katapultować.

Niedługo potem Izrael przeprowadził drugą falę nalotów, która również spotkała się z reakcją obrony przeciwlotniczej. W odpowiedzi na agresję, Iran wysłał swojego bezzałogowca, który został jednak zestrzelony nad Wzgórzami Golan przez izraelski helikopter. Nie wiadomo czy dron był uzbrojony i czy zamierzał przeprowadzić atak. Wiadomo jednak, że Izrael ponownie uderzył w bazę wojskową - tym razem w Palmirze, skąd miał wystartować wspomniany dron.

 

Co zaskakuje, Izrael, który jako pierwszy rozpoczął agresję zrzuca teraz winę na Iran i Syrię. Izraelskie Siły Obronne (IDF) w żałosny sposób próbują wybielić się w oczach całego świata sugerując, że państwo żydowskie tylko się broni, zaś druga strona konfliktu jest tu agresorem. Przecież Syria zestrzeliła myśliwiec F-16, gdy ten nielegalnie wtargnął w syryjską przestrzeń powietrzną i odpalał swoje rakiety. Mówiąc krótko, akcja sprowokowała reakcję - nie na odwrót.

Syria pokazała właśnie, że nie będzie więcej tolerować ataków Izraela, który czuje się bezkarnie. Wojska rządowe miały odwagę przeciwstawić się tej agresji i nawet nie liczyły na pomoc Rosji, która w takich sytuacjach po prostu nie chce reagować i jedynie wyraża zaniepokojenie. Co więcej, Syria wraz z Iranem po raz kolejny zagroziły ostrzałem rakietowym Izraela, gdyby taka agresja powtórzyła się w przyszłości - niewykluczone, że dojdzie do niej jeszcze dzisiaj.

 

Źródła:

https://sana.sy/en/?p=126849

https://www.reuters.com/article/us-israel-iran/israel-launches-heavy-syria-strikes-after-f...

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (6 votes)Komentarze

Portret użytkownika UPAdlina

Człowieka na twoim poziomie

Człowieka na twoim poziomie śmieszy to, co jest spójne i zgodne z rzeczywistością, za to śmiertelnie poważnie traktuje różnego rodzaju brednie typu pkb albanii i Serbii, tak? Hehehehe! Już ci ihor rozwijam temat. 

ISIS i tzw. "opozycja" w Syrii to dzieło uSSmanów, mycaków i SSaudów. ISIS już praktycznie przestało w Syrii istnieć dzięki interwencji Rosji, więc ten nieudany bandycki projekt jest porażką i uSSmanów i ssaudów i mycaków. Proste? Jarzy ukr?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika UPAdlina

Mały diabeł (mycaki) i wielki

Mały diabeł (mycaki) i wielki diabeł (uSSman) mają tę samą taktykę. Ładują się z łomem pod czyjeś drzwi i zaczynają je wyważać, a gdy właściciel wyjdzie i kopnie jednego czy drugiego w dupę, to podnoszą niesamowity kwik, jak to brutalnie i nizezgodnie z wszelakim prawem zostali zaatakowani. Z tym, że obecnie coraz mniej ludzi daje się na to nabierać. LUDZIE SIĘ BUDZĄ i widzą, kto jest agresorem, a kto broni się przed agresorem.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

,,Najpierw cię ignorują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." (Mahatma Gandhi)

,,Si vis pacem, para bellum." („Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny.”)

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Witam. Niby jak polski

Witam. Niby jak polski szeregowy żołnierz ma walczyć razem z syjonistyczną kreaturą, która nim gardzi i pluje mu jawnie w twarz opowiadając na całym świecie o jakiś ''polskich obozach?'' (Pomijam już fakt podstawowy że żyd jest chowany od małego w pogardzie dla gojów.) Rozumiem że generalicja i oficerowie to mosad czyli same żydy, ale zwykli żołnierze nie pójdą na taką wojnę. Tak samo było jak próbowali wypchać Polaków na Ukrainę. Naprawdę próbowali takie sztuczki i się nie udało. Chyba że chcą przehandlować kasację urojonego długu 65 miliardów w zamian za realną pomoc ... Mnie się wydaje że syjonistyczny potwór się sypie, tak jak to ''przepowiedział'' Kissinger już wiele lat temu. Teraz światem rządzi Chabad Lubawicz. Syjon spełnił swoją złą role i może odejść bo stoi na drodze dla mosiaha. Setki młodych żydków odmawiają służby wojskowej, do tego połapali się mają zwyczajnie sprane mózgi propagandą opartą na czystej nienawiści. Myślę że to jest frustrujące dla młodych inteligentnych żydków gdy dowiadują się że nie są wybranymi-nad-ludźmi - tylko zwykłymi potworkami w maszynie produkującej zło strach i trupy. Normalnie system takich przetrącał już przed 18 rokiem życia i stawali się posłusznymi zombie, ale coś diabelski system zaczyna chyba szwankować ... Cieszyć się nie ma z czego chabad jest dużo groźniejszy od syjonu oni chcą wszystkich zarżnąć. A tu masakryczne opracowanie z Rosji o chabad: https://treborok.wordpress.com/tajemnica-tanji-lub-co-ukrywaja-medrcy-syjonu/

Portret użytkownika Szalony Iwan

Świetna wiawdomość. Prosimy o

Świetna wiawdomość. Prosimy o więcej strzelania do żydowskich terrorystycznych kaczek nad Syrią, żydy straciły 3 maszyny, a przyznały sie do jednego. Syria strzela półwiecznymi S-125 i S-200, a S-400 wciąż nie użyty w boju, to tam on powinien stać pod Damaszkiem i kosić z nieba tą lichwiarską szarańczę która okupuje Palestyne. I to by było na tyle jeżeli chodzi o przewagę technologiczną, żydowskie rakiety zestrzelone, żydowski nowy myśliwiec roztrzaskany, a Rosja ma o wiele nowocześniejsze zabawki niż Asad.

Ban do odwołania. Propagowanie treści antypolskich.

Strony

Skomentuj