Obrona przeciwlotnicza Syrii zestrzeliła izraelski myśliwiec F16 w lepszej wersji niż ta używana przez Polaków

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Diariocritico de Venezuela/CC BY 2.0

Izrael jest silnie przekonany, że może robić co mu się żywnie podoba i nigdy nie spotkają go konsekwencje. Na celowniku Izraela znajduje się przede wszystkim Syria, w której regularnie przeprowadza naloty, łamiąc tym samym prawo międzynarodowe. Dziś miała miejsce kolejna taka agresja, która jednak spotkała się ze zdecydowaną reakcją drugiej strony i doprowadziła do bardzo poważnej wymiany ognia.

 

W środę o świcie Izrael wysłał swoje myśliwce do Syrii. Samoloty wojskowe zbombardowały obiekty wojskowe w Damaszku i okolicy miasta. Syria uruchomiła obronę przeciwlotniczą i udaremniła część ataków, a nawet zestrzeliła jeden z samolotów. Myśliwiec F-16 rozbił się w północnym Izraelu - dwaj piloci zdążyli się katapultować.

Niedługo potem Izrael przeprowadził drugą falę nalotów, która również spotkała się z reakcją obrony przeciwlotniczej. W odpowiedzi na agresję, Iran wysłał swojego bezzałogowca, który został jednak zestrzelony nad Wzgórzami Golan przez izraelski helikopter. Nie wiadomo czy dron był uzbrojony i czy zamierzał przeprowadzić atak. Wiadomo jednak, że Izrael ponownie uderzył w bazę wojskową - tym razem w Palmirze, skąd miał wystartować wspomniany dron.

 

Co zaskakuje, Izrael, który jako pierwszy rozpoczął agresję zrzuca teraz winę na Iran i Syrię. Izraelskie Siły Obronne (IDF) w żałosny sposób próbują wybielić się w oczach całego świata sugerując, że państwo żydowskie tylko się broni, zaś druga strona konfliktu jest tu agresorem. Przecież Syria zestrzeliła myśliwiec F-16, gdy ten nielegalnie wtargnął w syryjską przestrzeń powietrzną i odpalał swoje rakiety. Mówiąc krótko, akcja sprowokowała reakcję - nie na odwrót.

Syria pokazała właśnie, że nie będzie więcej tolerować ataków Izraela, który czuje się bezkarnie. Wojska rządowe miały odwagę przeciwstawić się tej agresji i nawet nie liczyły na pomoc Rosji, która w takich sytuacjach po prostu nie chce reagować i jedynie wyraża zaniepokojenie. Co więcej, Syria wraz z Iranem po raz kolejny zagroziły ostrzałem rakietowym Izraela, gdyby taka agresja powtórzyła się w przyszłości - niewykluczone, że dojdzie do niej jeszcze dzisiaj.

 

Źródła:

https://sana.sy/en/?p=126849

https://www.reuters.com/article/us-israel-iran/israel-launches-heavy-syria-strikes-after-f...

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (6 votes)Komentarze

Portret użytkownika UPAdlina

Nie bądź śmieszny. Co mnie

Nie bądź śmieszny. Co mnie obchodzą jakieś propagandowe bzdeciny? Popatrz na RZECZYWISTOŚĆ, a nie propagandową papkę. A tam bandycki uSSman i sponsorowani przez niego terroryści mają okopane zady, co jest dowodem na to, że ta ruska armia ma siłę. Za S-400 ustawia się kolejka do kupna, więc, o czym ta gadka? To FAKT, a nie jakieś pierdoły napisane przez kogoś tam.Jednocześnie cieszy to, że bandyta uSSmański i jego pejsaty przydupas zbierają bęcki, bo świat ma już dosyć ich bandytyzmu.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika UPAdlina

akurat ty mówiący o PRAWDZIE

akurat ty mówiący o PRAWDZIE to istny kabaret. Twoje "prawdy" - jak ta o cenach ropy - mają tyle wspólnego z rzeczywistością, co ty z inteligencją. Antyki? Jakoś te "antyki" skopały uSSmańskie zady w Syrii, co? Jak to się stało? I jakos po te "antyki" ustawia się kolejka do ich kupna? Hehehehe! Pogódź się z tym trollino.

Nie zapominaj ukrze, że jeżeli ustawa wejdzie w życie, to gloryfikowanie uSSmanów finansujących banderyzm będzie karalne, więc będziesz musiał zrewidować swoje pro-bandero-uSSmańskie poglądy.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Pegaz

Nie interesuja mnie

Nie interesuja mnie amerykanie bo to tacy sami imperialisci jak Ruscy,zadnej z tych armii nie chce miec w Polsce, a Ruską pamietam doskonale...Nie musze sie pocieszac bo nie mam zadnego interesu by amerykanie wygrali wojne,wrecz przeciwnie..A to ze ruscy armie maja w kiepskim stanie to kazdy z nich Ci powie>Skad wiem? od wielu lat mam wsrod nich przyjaciół,naprawde uczynni ludzie,maja dosc tyrani,biedy,zacofania,dziurawych dróg,na Polske i Polakow patrza z zazdroscia ze nam sie udało ..Mialo byc inaczej "Kurica nie ptica, Polsza nie zagranica" a jednak kurica odleciala..Co do propagandy jedni i drudzy ja uprawiaja...Pozdrawiam

Portret użytkownika UPAdlina

Nie tacy sami. Różnica jest

Nie tacy sami. Różnica jest KOLOSALNA. Bandycki uSSman wspiera banderyzm, a Rosja go zwalcza. Bandycki uSSman wspiera terroryzm na Bliskim Wschodzie, a Rosja go zwalcza. Nie gadaj więc głupot, że to jest to samo. Pamietasz armię ruską? Naprawdę? Kiedy? Armia żydo-ZSRR to nie armia ruska człowieku. Poucz sie nieco. W armii radzieckiej stacjonującej w Polsce byłi przedstawiciele wielu narodów podbitych przez żydo-ZSRR. Byli tu i ukraińcy i łotysze i litwini i mołdawianie i azerowie, czy ormianie i wiele inntch narodowości. Dlaczego więc nie piszesz o armii ukraińskiej, czy azerskiej? Przestań klepać więc pierdoły o armii ruskiej, bo to była armia żydo-ZSRR.

Słaba armia mówisz? A może mi wyjaśnisz, jak ta "słaba" armia ośmieszyła "superpotegę" uSSmańską w Syrii? Jakim cudem to się stało? I jakim cudem kolejni "sojusznicy" uSSmana przechodzą na strone Rosji? Widzisz, twoje gadki swoje, a RZECZYWISTOŚĆ pokazuje swoje. Znasz Rosjan i oni patrzą z zazdrością na Polskę? Kpisz? Chłopie, kogo ty chcesz przekonac taką prymitywną propagandą? Tylko się ośmieszasz. Polska jako pachołek uSSmański, który co chwila jest okopywany przez wszystkich wokół (jak ostatnio przez faszyngton, tela-viw, nazi-kijów, a także paryż, berlin itp) ma byc dla Rosjan wzorem???????? Nam się udało? Co nam się udało? I o kim mówisz mówiąc "nam"? Bo nam Polakom "udało" się zostać pachołkiem uSSmanów okopywanym przy byle okazji. Jednocześnie sam sobie zaprzeczasz, bo przed chwilą powiedziałeś, że nie popierasz też uSSmanów, a teraz uważasz, że Polakom się udało, gdy są pod ich butem????? Pogubiłeś się kolezko w tej swojej propagandzie. Widać po tym tekście, że to gówno, w którym obecnie Polska siedzi, to dla ciebie powód do stwierdzenia, że się "udało". Kurica odleciała? I gdzie poleciała? Z deszczu pod rynnę? I to jest to, o czym mówisz, że się "udało"? Daj spokój człeku.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Pegaz

Zaprzeczasz samemu sobie

Zaprzeczasz samemu sobie,opowiadasz banialuki,mowisz ze Rosja nie jest imperialistycznym krajem,a tu masz..Popchłoneła wiele innych krajów ,cytuje twoje słowa (Byli tu i ukraińcy i łotysze i litwini i mołdawianie i azerowie, czy ormianie i wiele inntch narodowości.) Tak cieszylismy sie jak dzieci kiedy ruscy wyjezdzali z naszego kraju i jak napisałem w poprzednim poście,że nie potrzebna jest nam żadna obca armia mamy byc niezaleznym i suwerennym krajem a Ty wyjezdzasz mi z Usa, Izraelem czy kretynami z armi UPA...

Portret użytkownika UPAdlina

człowieku, to ty zaprzeczasz

człowieku, to ty zaprzeczasz sam sobie opowiadając, że nie popierasz uSSmańskiego bandytyzmu, a jednoczesnie mówiąc, że Polska osiagnęła tak "wiele", że aż Rosjanie jej zazdroszczą!!!! To nie tylko, że zaprzeczanie samemu sobie, ale jeszcze ośmieszanie się. Jeżeli twierdzisz, że Rosjanie Polsce zazdroszczą obecnej sytuacji, to co to znaczy? Przecież sam napisałeś, że tak wiele Polska "osiągnęła"? Ja się pytam, co osiągnęła? Z jakiego to "osiagnięcia" Polski jesteś tak zadowolony? Z tego, że jest uSSmańskim lokajem okopywanym od czasu do czasu bez żadnych skrupułów przez swojego pana z faszyngtonu? To jest to "osiągnięcie"? Jeżeli Polsce nie potrzebna jest obca armia, a przecież obca armia tu jest, a ty pomimo tego mówisz o "osiagnięciu", to o co ci w końcu chodzi? Do kogo masz pretensje? Myśl, zanim coś napiszesz. Z twojego tekstu wynika, że Polsce nie potrzebna jest obca armia i ma byc suwerenna, ale przecież wiesz, że Polska suwerenna nie jest i obca armia w Polsce stacjonuje, a jednak piszesz, że Polska tak wiele "osiagnęła", że aż Rosjanie tego jej "zazdroszczą" (hehehehehe!). No więc w końcu wychodzi, że to zniewolenie Polski to dla ciebie "osiagnięcie". Jeszcze raz powtarzam, że pogubiłeś się w tych swoich wywodach, więc myśl, zanim coś napiszesz.

PS: Rosja pochłonęła wiele krajów? O czasach o których mówimy to nie Rosja pochłonęła, tylko żydo-ZSRR, a to róznica.

I jaka "armia" upa? To banda, a nie armia..............Czyżbys czuł do niej jakiś sentyment, że nazywasz tych zwyrodnialców "armią"?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Pegaz

Rozmowa z Toba jest jak

Rozmowa z Toba jest jak kopanie sie z koniem,niestety Ty koniem nie jestes,odwracasz kota ogonem i przekrecasz wypowiedzi,uwazasz ze Polska nic nie osiagneła? wiec jedz do Rosji i zobacz roznice,potem wróć do Polski i otwórz oczy....W kazdym kraju znajda sie osoby które za pieniadze beda słuzyc innym,kiedyś Polacy słuzyli ZSRR,za czasów Solidarnosci USA i zydom za PO Niemcom i znow wrócilismy do układu USA-Izrael....AAA rosjanie zawsze mieli kompleksy co do Polski bo zawsze dostawali  w dupe i to sie nie zmieni,,.,))

Portret użytkownika UPAdlina

Człowieku, o czym ty mówisz?

Człowieku, o czym ty mówisz? Napisałeś wyraźnie to, co ci zacytowałem, a teraz próbujesz udawać, że nie wiesz, o co chodzi i w konsekwencji się ośmieszasz. A teraz ponownie powtarzasz to, co już powiedziałeś, choć przed chwilą stwierdziłeś, że ja cytując ciebie "odwracam kota ogonem". Trochę żałosnie to wygląda z twojej strony. W Rosji mieszkają Polacy i nie piszą niczego złego o życiu tam. Przeciwnie. Jeden jakiś czas temu opisywał jak się tam żyje i jakoś nie narzekał.

Naprawdę nie wiadomo, o co ci chodzi. Mówisz, że podobno Rosjanie "zazdroszczą" Polsce (hehehehe!), a ja sie pytam, czego zazdroszczą?? No czego? Słucham? Bycia uSSmańskim lokajem, któremu systematycznie okopuje się tyłek? Bycia rynkiem zbytu dla zachodnich producentów? Byciem rynkiem taniej siły roboczej dla zachodu? Zazdroszczą Polsce braku suwerenności, która skutkuje takimi wydarzeniami, jak ostatnio w sprawie ustawy IPN? Tego "zazdroszczą"? Ja się więc ciebie jeszcze raz pytam: Czego Rosjanie "zazdroszczą" obecnie Polsce? Jaki "układ" usa-israhell? To nie układ, tylko stosunek pan i sługa. I tego ma Polsce zazdrościć Rosja? To jest to twoje "osiągnięcie"? Kpisz? Rosjanie mieli kompleksy w stosunku do Polski? Albo mają? I te kompleksy tak się ostatnio objawiły, że poparli Polskę w sprawie ustawy IPN, przy jednoczesnym ataku na Polskę uSSmanów i mycaków? O czym ty mówisz człeku? Rosja wpuszcza od lat na swoje terytorium Rajd Katyński, podczas gdy marionetki obsadzone na stołkach w W-wie robią problemy Rosjanom jadącym do niemiec na obchody rocznic pokonania nazizmu. To kto tu ma kompleksy? Nie rozśmieszaj mnie i nie ośmieszaj się.

PS: I kiedy to ci Ruscy tak dostawali w dupę? Napisz, o co ci chodzi bo ględzisz jakieś niestworzone banialuki.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika UPAdlina

Chłopie, ty wróc do

Chłopie, ty wróc do TERAŹNIEJSZOŚCI. Żyjesz cieniami historii sprzed wieków i umyka ci obecna RZECZYWISTOŚĆ. Równie dobrze Włosi mogą rozpamiętywać zwycięstwa Imperium Rzymskiego. Liczy się TU I TERAZ. Patrz, co się wokół ciebie dzieje, a nie zaprzątaj sobie baniaka cieniami przeszłości sprzed setek lat, bo przechodząc przez ulicę możesz zapoznać się z samochodem jak najbardziej teraźniejszym. TU I TERAZ Polska ma wrogów w postaci banderowskiej upainy i sponsorujących ją uSSmanów, a zwalczanie tego banderyzmu przez Rosję jest jak najbardziej korzystne dla Polski i trzeba to wykorzystać poprzez nawiązanie poprawnych stosunków z potężnym sąsiadem. Inne kraje Wyszehradu juz to robią. TU I TERAZ koleś, a nie bujanie w obłokach wieki temu.

Dziś masz elektryczność i nie myślisz juz o lampach naftowych, tak? To samo w innych kwestiach. Rosja to dziś mocarstwo, które wspólnie z Chinami jest hamulcem bandyckiego uSSmana, wspierającego banderyzm i trzeba to zrozumieć i wykorzystać, a przedtem wyleczyć się z rusofobii i żyć teraźniejszością.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Rosja nie jest. ZSRR było.

Rosja nie jest. ZSRR było. Federacja Rosyjska jest DOBROWOLNĄ federacją państw, współzależnych gospodarczo i militarnie.Państwa takie jak Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś, Gruzja, Macedonia nie chciały i są wolne. Ukraina była też, ale jej obecna polityka zagroziła żywotnym interesom FR

FR nie dokonuje agresji poza obszar swej gospodarczej, czy militarnej dominacji, w przeciwieństwie do międzynarodowego terrorysty, jakim są Stany Zjednoczone Ameryki. Spójrz na mapę rozmieszczenia baz NATO i FR  a wszystko staje się jasne... dla spostrzegawczych i myślących oczywiście...

Portret użytkownika UPAdlina

Ty przestań pocieszać sie tym

Ty przestań pocieszać sie tym, co było w przeszłości, a patrz, co jest TERAZ. A TERAZ uSSman i mycaki dostają bęcki, aż miło. A jak kwiczą w niebogłosy, hehehehe! Nawijasz cały czas o tym, co było, bo tylko tak się możesz bidoku pocieszyć. Teraźniejszość nie wygląda już dla was różowo, hehehehe! Ku uciesze prawych ludzi.

PS: Mogę ci zapodać filmiki, jak w Syrii i Iraku abramsy płoną ostatnio jak pochodnie.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj