Armia USA testuje autonomiczny pojazd wojskowy, wyposażony w broń maszynową

Kategorie: 

Źródło: U.S. Army

Amerykańska armia rozpoczęła właśnie testy autonomicznego pojazdu wojskowego HMMWV (Humvee), opracowanego przez firmę AM General, w ramach programu "Wingman". Samochód terenowy posiada zamontowany karabin maszynowy kalibru 12,7 × 99 mm NATO, który jest wyposażony w system zdalnego sterowania.   

 

Samojezdna terenówka z samonaprowadzającym działem jest nie tylko bezpieczniejsza – ma za zadanie skrócić czas potrzebny na identyfikację celu. Rozpoczęte ćwiczenia polegają na zweryfikowaniu sprzętu w zaaranżowanych, realistycznych warunkach.

 

Fakt, że armia USA zaczyna testować celność bezzałogowych pojazdów wojskowych zyskał nazwę pierwszego kroku w kierunku robotyzacji armii. Istnieją plany wprowadzenia jeszcze bardziej niezależnych technologii na pole bitwy. Póki co jednak roboty mają znacznie większe trudności w poruszaniu się po często błotnistych, pagórkowatych lub piaszczystych gruntach, w przeciwieństwie do ludzkich żołnierzy.

Na dany moment bezzałogowe pojazdy mają towarzyszyć siłom armii amerykańskiej w wyjątkowo niebezpiecznych operacjach. Na przykład autonomiczny Humvee ma być stosowany przez siły specjalne – elitarne formacje wojskowe USA.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)Komentarze

Portret użytkownika Ya

Ale to już było. Niech nie

Ale to już było. Niech nie wróci więcej. O tym jakież to łaski i jaka nowoczesnosć spłynęła na Polaków pod rosyjskim zaborem można się przekonać porównując pozostałości po zaborcach - zabór rosysji głownie biedne wsie, słaby przemysł. Pozostałe zabory - fabryki, drogi, oświata.

Portret użytkownika UPAdlina

Brednie. Jeżeli chodzi o

Brednie. Jeżeli chodzi o zabory. Masz zerową wiedzę w tym temacie. Do powstania styczniowego warunki polskiego życia pod zaborem rosyjskim korzystnie odróżniały się od pozostałych dzielnic zaborowych. Na kongresie wiedeńskim w 1815 r. jedynie Aleksander I, wbrew Austrii, Prus, Anglii i nawet Francji, forsował pozostawienie jakiejś formy polskiej państwowości. Z odrębną konstytucją, wojskiem, skarbem, administracją. Powstanie listopadowe przekreśliło znaczą część tej autonomii. Oświata? Uniwersytet Warszawski został założony w 1816 roku z inicjatywy cara Aleksandra I. Pierniczysz więc takie farmazony że żal za dupę ściska. Ale Polacy nie powinni życ historią tylko teraźniejszością. A w teraźniejszości "sojusznicy" okazali sie wrogami (uSSman wspierający banderyzm i roszczenia żydowskie), a Rosja rzekomy "wróg" wsparła Polskę, więc.....? O czym gadka koleś? Sprawa jest prosta i klarowna.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika UPAdlina

Ja tak piszę? Tak piszecie wy

Ja tak piszę? Tak piszecie wy nazi-banderowskie ukry, tylko..............kto was słucha? Zostanie ukrze to, co zdecydują Polacy, a nie wy. A Polacy szczą na nazi-banderowskich zwyrodnialców i finansujących ich uSSmanów, którzy jednoczesnie wspierają żydowskie roszczenia wobec Polski. Na tych bandziorów szczy coraz więcej Polaków trollu. A w ostatnich dniach okazało się, że to właśnie Rosja wspiera Polaków, gdy uSSman atakuje, tak? Po co więc kwiczysz sobie a muzom? Jest sens?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika wojskowy55555

Sam za przeproszeniem

Sam za przeproszeniem "pierniczysz". Dlaczego w ogóle wybuchło powstanie listopadowe ii styczniowe o którym wspomniałeś jako naszego wroga? Dlatego że rosja z sąsiadami pozbawiła nas państwa (na 123 lata), dążyła do tego od dawna, a gdyby nie powstania to by dalej (tyko wolniej) zaciskała pasa aż byśmy znikli na dobre, ruscy nigdy nie chcieli nas niepodległych, zapamiętaj to sobie, w sumie to nie mamy oddanych przyjaciół już nigdzie, liczą się tylko interesy.

 

Pozdrawiam.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Autor komentarza

Tak, ludzie w naszym kraju

Tak, ludzie w naszym kraju nie mogą się doczekać ruskich żołdaków z miłującej pokój Rosji. Niech nas cywiluzują n-ty raz poprzez rabunek, masowe egzekucje i wywózki w głąb ich "cywilizowanego" kraju pełnego morderców, alkoholików, chorych na AIDS.
Jak widać i u nas idiotów nie brakuje, na szczęście to nieliczne,sfrustrowane i ułomne umyslowo jednostki, ot plecie sobie debil bo może tyle jego. 

Portret użytkownika UPAdlina

I o czym ty bredzisz? Twoim

I o czym ty bredzisz? Twoim zdaniem Polacy powinni opierać się na "sojuszu" z bandycką uSSmanią, która wspiera banderyzm i żydowskie roszczenia wobec Polski? Za to Rosja właśnie wsparła Polskę pomimo ataków israhella i uSSmanów, więc o co te twoje pokwikiwania? Rabunek to na Polsce od 89 roku dokonuje bandycki zachód, a nie Rosja. Mordercy? Alkoholicy? Chorzy na AIDS? Do kogo te brednie koleś? Tego typu indywidua są wszędzie. W bandyckiej uSSmanii jest ich na pewno więcej, niż gdziekolwiek, o czym świadczą zapełnione po brzegi więzienia w tym "raju". Obecnie nie ma większego mordercy na tej planecie od bandyckiego uSSmana, który od dekad najeżdża i ograbia nieposłuszne mu kraje. Polska nie może trzymać się wrogiego bandyty, tylko iść drogą którą obrały już inne państwa Wyszehradu i nie tylko one. Kierunek Chiny i Rosja. A niiewielka ilość sfiksowanych rusofobicznie ukraińskich gastarbeiterów niech pokwikuje sobie a muzom.

 

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika babka

W twoim kraju...to chyba nie

W twoim kraju...to chyba nie w Polsce. 40 lat komuny...mordowali,wywozili a nas wciąż przybywało.,,Grabili,,i tylko ocet i musztardę zostawiali a my przeżyliśmy .Jak się tak boisz to droga wolna .Niech cię cywilizują Niemcy albo Amerykanie  oby tylko nie tak jak w Syrii.

Polskę ograbili nie Rosjanie a Kulczyki i im podobni.Jeśli ktoś tu plecie to ty .

Portret użytkownika Autor komentarza

Babciu historia naszej

Babciu historia naszej "przyjaźni" z sowietami (wami) jest bardzo długa bolesna i krwawa. Ten przysłowiowy ocet na półkach to też efekt waszego cywilizacyjnego rozwoju i dobrobytu jakm nas otaczaliście. My pamietamy i nie zapomnimy. Nikt za wami nie tęskni ani w Polsce ani na Węgrzech czy Słowacji. Wysoki mur pod napięciem, otaczający was sasiedzi budują aby ten dobrobyt nie "wylał" nigdzie więcej.

Portret użytkownika babka

Murem głupoty to otoczyłeś

Murem głupoty to otoczyłeś swój umysł.Kimkolwiek jesteście bo napewno nie Polakami bo jak widać w waszym interesie jest by Polska była skłócona z Rosją.Niestety naszym krajem rządzą wciąż głupcy tacy jak ty więc wciąż powtarzamy te same błędy.Nikt nie odgradza się od Rosji.Wręcz przeciwnie wszyscy za nazymi plecami robią z Rosją interesy i ukladają z nią poprawne stosunki.,,Nasz rząd ,,działając na szkodę państwa doprowadzil do utraty tamtejszych rynków zbyty i naraża nas na to ,że w razie konfliktu Polska znów stanie sie kozłem ofiarnym.

Portret użytkownika babka

Dokładnie tak jak napisałeś

Dokładnie tak jak napisałeś .Cały czas przy korycie mamy przebierańców i przechrzty glownie pochodzenia pasożydniczego, ktore działają wciąż pod czyjeś dyktando i na szkodę Polski,Najgorsze , że nie ma na nich siły .przyssali się do władzy jak to pasożydy.

Strony

Skomentuj