Obrona przeciwlotnicza Syrii zestrzeliła izraelski myśliwiec F16 w lepszej wersji niż ta używana przez Polaków

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Diariocritico de Venezuela/CC BY 2.0

Izrael jest silnie przekonany, że może robić co mu się żywnie podoba i nigdy nie spotkają go konsekwencje. Na celowniku Izraela znajduje się przede wszystkim Syria, w której regularnie przeprowadza naloty, łamiąc tym samym prawo międzynarodowe. Dziś miała miejsce kolejna taka agresja, która jednak spotkała się ze zdecydowaną reakcją drugiej strony i doprowadziła do bardzo poważnej wymiany ognia.

 

W środę o świcie Izrael wysłał swoje myśliwce do Syrii. Samoloty wojskowe zbombardowały obiekty wojskowe w Damaszku i okolicy miasta. Syria uruchomiła obronę przeciwlotniczą i udaremniła część ataków, a nawet zestrzeliła jeden z samolotów. Myśliwiec F-16 rozbił się w północnym Izraelu - dwaj piloci zdążyli się katapultować.

Niedługo potem Izrael przeprowadził drugą falę nalotów, która również spotkała się z reakcją obrony przeciwlotniczej. W odpowiedzi na agresję, Iran wysłał swojego bezzałogowca, który został jednak zestrzelony nad Wzgórzami Golan przez izraelski helikopter. Nie wiadomo czy dron był uzbrojony i czy zamierzał przeprowadzić atak. Wiadomo jednak, że Izrael ponownie uderzył w bazę wojskową - tym razem w Palmirze, skąd miał wystartować wspomniany dron.

 

Co zaskakuje, Izrael, który jako pierwszy rozpoczął agresję zrzuca teraz winę na Iran i Syrię. Izraelskie Siły Obronne (IDF) w żałosny sposób próbują wybielić się w oczach całego świata sugerując, że państwo żydowskie tylko się broni, zaś druga strona konfliktu jest tu agresorem. Przecież Syria zestrzeliła myśliwiec F-16, gdy ten nielegalnie wtargnął w syryjską przestrzeń powietrzną i odpalał swoje rakiety. Mówiąc krótko, akcja sprowokowała reakcję - nie na odwrót.

Syria pokazała właśnie, że nie będzie więcej tolerować ataków Izraela, który czuje się bezkarnie. Wojska rządowe miały odwagę przeciwstawić się tej agresji i nawet nie liczyły na pomoc Rosji, która w takich sytuacjach po prostu nie chce reagować i jedynie wyraża zaniepokojenie. Co więcej, Syria wraz z Iranem po raz kolejny zagroziły ostrzałem rakietowym Izraela, gdyby taka agresja powtórzyła się w przyszłości - niewykluczone, że dojdzie do niej jeszcze dzisiaj.

 

Źródła:

https://sana.sy/en/?p=126849

https://www.reuters.com/article/us-israel-iran/israel-launches-heavy-syria-strikes-after-f...

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (6 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Autor komentarza

2018 Chmeimin: 9 samolotów,

2018 Chmeimin: 9 samolotów, zabitych . . nie do policzenia,  po ataku domorosłych modelarzy ze skleiki i drewna pozamiatali ruską baze z s-400. Po gruz 200 przyleciał Ił krematorium.
8 luty Ac 130 gunship (wsparcie F15SE + wre F22) z grupy Wagnera 2 cieżarówki trupa ruskich morderców, ogółem over ponad 100 gruz 200, rannych . . .    
Symetryczność

Portret użytkownika UPAdlina

Buhahahaha! A ten bidok dalej

Buhahahaha! A ten bidok dalej swoje. Mówi mu się, że wersji tego wydarzenia jest kilka, ale ten powtarza w kółko tę, która mu najbardziej pasuje. Tak jak z pkb albanii i Serbii. Hehehehe! Nie ważne, że gada się głupoty, ważne, żę są zgodne z jego wersją rzeczywistości.

https://www.almasdarnews.com/article/details-us-bombing-pro-government-forces-deir-ezzor/ 

While the U.S. claimed “100 pro-regime fighters” were killed in the attack, a Syrian military source reported that approximately 25-30 tribal fighters were dead and many more severely wounded by the Coalition assault. 

czyli: Podczas gdy uSSmany twierdziły, że "100 bojowników reżimu" zostało zabitych podczas ataku, syryjskie źródło wojskowe doniosło, że około 25-30 plemiennych bojowników zginęło, a wielu jest rannych w wyniku ataku koalicji (bandytów). 

Zastanów się koleś. Kogo przekonają te wyssane z palca bzdeciny człowieka takiego jak ty, który non-stop komptromituje się tu tekstami nie mającymi nic wspólnego z rzeczywistością.

Hehehehe! Zabolała strata F-16 zestrzelonego przez stare S-200 i to, że kończy sie bezkarność, co?

PS: "Morderców? A kto rozpętał rozpiździaj w Syrii? Nie mordercy uSSmańscy i żydowscy? A ci, którzy ich zamiatają robią dobrą robotę i stąd wasze kwiki.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika gość111

ciekawe co nasze F-16 robiły

ciekawe co nasze F-16 robiły w izraelu jeszcze niedawno? czy wróciły do Polski? czy ktoś wysyła naszych chłopców na bliski wschód na nie naszą wojnę, by nasi chłopcy wysługiwali się Izraelowi? który z kolei nie jest naszym żadnym sojusznikiem lecz wrogiem. co dobrego robi nasz sejm zapalając swiece chanukowe? dlaczego chodzą w żydowskich jarmułkach? dlaczego PAD też się im wysługuje? takich pytań jest wiele!

Portret użytkownika Autor komentarza

Masz na myślibf21  yankesi w

Masz na myślibf21  yankesi w Incilrik do nidawna to mieli, no i oczywiście Rammstein. Tak te bomby taktyczne nuklearne  przenoszą F16 c/d block . . . to zagłada. Ruski też mają tego od chuja pana. 
Będzie jak na Marsie u nas w naszym domu jesli nie zatrzymamy takich jak upadlina. To są pasożyty, boty, maja nas sklócić korzystając z sieci. Ale latwo prymitywa wykryć, więc apel: nie dajmy się !!!!!

Portret użytkownika Zenek ;)

Kiedyś na żydowskich forach

Kiedyś na żydowskich forach aż roiło się od przepowiedni iż JAPONIA (wyspy) ZATONIE... niewiele później spotkało ją KILKANAŚCIE (wywołanych sztucznie) WSTRZĄSÓW SEJSMICZNYCH celowanych w ich narodowy wulkan.... by go "obudzić" i zmusić do erupcji... dodatkowo owa "przepowiednia" została ubogacona ŻYDOWSKIM ZAMACHEM TERRORYSTYCZNYM we Fukushimie..... jakiego NIE MOŻNA ZASKLEPIĆ BETONEM bo tym którzy się na to odważą wielki (zamorski) fiut grozi wojną.... i/lub sankcjami...

Innym popularnym kierunkiem "biblijnym " jest Syria... żydki "wierzą" iż obecna zawierucha tam DOPROWADZI DO POWROTU ich SUPER ADOLFA HITLERA zwanego maschiachem

wierzą iż jednym z tych znaków JEGO POWROTU będzie ZNUKOWANIE DAMASZKU.......

ale co za problem, dla ich zjebanego wnioskowania, by Damaszek ZNUKOWAĆ SAMEMU a potem ajwajować o "boskiej woli" i "wypełnieniu się znaku" ?

ŻADEN bo to ZJEBY ZJEBANE OD MOMENTU NARODZIN....

a teraz jest TEN MOMENT kiedy będą próbowały TEGO DOKONAĆ....

Zauważ iż nagle "wszystkim armią świata" zachciało się INTENSYWNIE OSWABADZAĆ Syrię z terroryzmu.... a może mają KAZANE iść pod Megido..... ODEGRAĆ kolejną BIBLIJNĄ CHUCPĘ

tę w jakiej ZNUKOWANIE DAMASZKU jest jednym z aktów.....

Zauważ taże iż jak przed 2 Wojną Światową, "korytarzem humanitarnym" wywożącym NAMASZCZONE DO OCALENIA (czytaj takie jakie mu się OKUPILI) przez sanhedryn żydki, są obecnie INTENSYWNIE ZWOŻONE do polin....

cała reszta czyli BIEDOTA jest zmuszana do emigracji do izraela..... by tam jak w czasie w/w wojny RELIGIJNE ŻYDKI rękami ŻYDOWSKICH BOJÓWEK (syjoniści) BIEDOCIE ŻYDOWSKIEJ PONOWNIE URZĄDZIŁY HOLOKAUST.... by tak wypełnić słowa "kolejnego "znaku" "....

o "arabach jacy napadną i zniszczą izrael"..... do czego już trwają NAWOŁYWANIA poprzez agentów mossadu...... UDAJĄCYCH ARABÓW (przywódców "arabskich" organizacji terrorystycznych)

A dodatkowo CZAS ICH PILI ... bo tzw "okienko przemian" ma się zamknąć ZDECYDOWANIE WCZEŚNIEJ niż to sobie obliczyli i POPŁOCH jest..... w sanhedrynowych bluźnicach....

że nim "NADEJDZIE mashiach" to BOZIA im ponownie WPIERDOLI za uprawiany satanizm

Portret użytkownika UPAdlina

O czym ty bredzisz śmieszny

O czym ty bredzisz śmieszny człowieczku? Zioniesz tu nienawiścią, a gadasz o skłócaniu innych? Skłócanie to domena wasza, ukrów. Piszecie o tym wyraźnie w swojej ustawie OUN z 1990 roku. Musiałem wam nieźle narobić koło dupska, że tak kwiczysz. Nie zatrzymacie ukry Polaków na naszej ziemi. Zapomnij. Szybko zbliża się czas, gdy wykopiemy was stąd do waszego nazi-kijowa prymitywie banderowski. "NIe dajmy się"? Do kogo ten apel? Do twoich ziomali, którzy niedawno pikietowali pod "polskim" sejmem, bo nie podoba im się ustawa anty-banderowska? Sobie a muzom trollu od tymy!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj