Były szef MON Ukrainy straszy Polaków nowym Wołyniem? "Ponad milion Ukraińców może chwycić za kopie"

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Były minister obrony Ukrainy Ołeksandr Kuźmiuk stwierdził, że nowelizacja polskiej ustawy o IPN, która sankcjonuje gloryfikacje banderyzmu jako zbrodniczej ideologii, to problem, który może nawet skutkować ukraińskim powstaniem na terenie Polski. Padły konkretne groźby pod adresem naszego kraju.

 

Ukraińscy deputowani są zbulwersowani nowelizacją ustawy o IPN, która ich zdaniem zawiera "wykrzywione pojęcie" ukraińskiego nacjonalizmu. Zdaniem ukraińskich posłów penalizacja banderyzmu wzmocni nastroje antyukraińskie w Polsce. Wydaje się być to opinia przesadzona, bo Polacy są do Ukraińców nastawieni raczej pozytywnie.

 

Za to Rada Najwyższa Ukrainy w oświadczeniu stwierdza, że "kategorycznie nie przyjmuje i odrzuca politykę podwójnych standardów i narzucania idei odpowiedzialności zbiorowej oraz podejmowanych przez stronę polską prób zrównania wszystkich bojowników o niepodległość Ukrainy ze zbrodniami dwóch reżimów totalitarnych XX wieku, nazistowskiego i komunistycznego".

 

Najostrzej wypowiedział się były ukraiński minister obrony Ołeksandr Kuźmiuk, który podczas programu publicystycznego stacji 112 Ukraina ostrzegł Polskę przed "piątym ukraińskim frontem"

"Jeżeli będziemy liczyć powieszonych Kozaków od Lwowa do Kijowa, to Ukraińcy w Polsce zbuntują się" - mówił - "Jeśli przypomnimy historię sprzed 100, 200 lat, nawet za króla Bolesława - 1000 lat temu, to szybko możemy się przekonać, że ten milion dwieście tysięcy Ukraińców, którzy są dzisiaj w Polsce, może chwycić za kopie" - ostrzegł Kuźmiuk.

Zdaniem ukraińskiego wojskowego Polacy wciąż wypominają Ukraińcom masakrę na Wołyniu i obecne ostentacyjne gloryfikowanie przywódców UPA, Stefana Bandery i Romana Szuchewycza. Jednak według generała Kuźmiuka Ukraińcy też mają Polakom coś do przypomnienia. Ukraiński wojskowy wypomniał w tym kontekście "powieszonych Kozaków".

Generał Oleksandr Kuźmiuk - Źródło: Wikimedia commons

Powoli okazuje się, że Ukraina nie jest przyjaznym Polsce krajem. Mordercy Polaków są tam chronieni ustawowo i każde krytyczne słowa wypowiedziane o OUN UPA mogą prowadzić do problemów z prawem, a nawet do odsiadki. Gdy podobne prawo wprowadza Polska, nagle okazuje się, że nam nie wolno. Mogą to robić Żydzi domagający się penalizowania prób podważania aksjomatów religii Holokaustu (zarówno w nauce jak w kulturze), co nazwano "kłamstwem oświęcimskim". Mogą to robić Ukraińcy penalizujący krytyków ukraińskiego nazizmu - banderyzmu, ale o dobre imie nie mogą walczyć Polacy. Najwyraźniej wcześniej tekst naszego prawa musi być teraz uzgadniany z Kijowem i Tel Awiwem.

 

Czy groźby ukraińskiego generała to tylko słowa czy też rzeczywiście nasi krótkowzroczni politycy, wraz z masową ukraińską emigracją do Polski sprowadzili na nas kłopoty? Nie można nie doceniać poziomu antypolonizmu jaki prezentują niektórzy przybysze zza wschodniej granicy. Wpuszczanie wszystkich jak leci, może się teraz okazać poważnym błędem zwłaszcza, że nie można wykluczać, że do ewentualnego ukraińskiego powstania na terenie Polski mogą też wezwać współpracujący z Ukraińcami Niemcy. Opinię na świecie mamy tak zszarganą, że nawet gdyby weszła do nas Bundeswera w ramach ustawy o bratniej pomocy 1066, to wszyscy uznają, że dobrze, że coś zrobiono z tymi "polskimi nazistami".

Rzekome ukraińskie roszczenia terytorialne - źródło: kresy.pl

Jeszcze rok temu stwierdzenie, że Ukraina jest krajem wrogim Polsce i ma roszczenia terytorialne względem części terytorium Rzeczpospolitej, prawie natychmiast zyskiwało się miano "ruskiego agenta". Działał tu ten sam prymitywny mechanizm stygmatyzujący jako antysemitę każdego kto tylko ośmieli się skrytykować Izrael. Teraz jednak obudziliśmy się w świecie, w którym Izrael jest nam już jawnie wrogi, a były szef MON Ukrainy straszy Polskę nowym Wołyniem. Dla Polaków to już najwyższy czas na pobudkę, o ile nie jest już na to za późno.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (6 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika MINOTAUR

Kochane moje dzieciatka.

Kochane moje dzieciatka. Babacia zawsze mowila, ze ukraincy to sfolocz. Razem z bratem przechowali wujka Manka i za to Julek pojechal do Izraela zasadzic drzewko. A teraz do rzeczy. Mamy potezny kraj na wschodzie ktory upada. Musimy sie nauczyc rezyserowac przyszlosc tak aby upadek nie skonczyl sie dla nas tragicznie. No i do roboty dzieci. Niech te durne z WSW przestana pic i zaczna rabotatsie.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika kolo21

No to będzie wojna jak

No to będzie wojna jak sądziłem i pisałem od dawna. To się Soros ucieszy. Milion dwieście tysięcy?? a ch..a przynajmniej jest ich ze 3miliony. A ilu Polaków za granicą? Bo w kraju została albo patologia, albo ćpunki czy rurkarze. Już widzę jak nas broni patologia z żuberkami w łapach he he.

kolo21

Portret użytkownika zygzag

Mnie bardziej interesuje

Mnie bardziej interesuje czemu zydopis zmienił kierunek na propolski. Czyżby bali się polskiego społeczeństwa i zrozumieli że są przeznaczeni na odszczał przez swoich przyjaciół z pejsami z zachodu. Ustawa 447 spowodowała by bez ich reakcji wkur.. społeczeństwa i utrate władzy, chyba niemogli do tego dopuścić aż tak nie kochają tych pejsów z zachodu by oddać stołki dla wielkiego izraela.. Tak to widzę.

Portret użytkownika hyh

Byc moze jestes w bledzie .

Byc moze jestes w bledzie . Zydzi chca opuscic Europe w wyniku oburzenia a szczegolnie Polske ...to teren przyszlej wojny lub sprowadza tutaj zydow wtedy wojna bedzie z IRANEM

Nie moga przeprowadzic obu operajci naraz.. i dlatego ich kombinacje sa na dwa fronty

PIS = Polske Izraelowi Sprzedac

Portret użytkownika metrios

Moze o zdanie zapyta tych co

Moze o zdanie zapyta tych co w Polsce pracują i studiują.Powiedzą mu ,że mają go w .....Tu im jest lepiej niż na Ua.W sklepach przygranicznych ekspedientki zarabiają 300 zł i jeżdzą do biedronki ,bo u nas taniej.Obalił 0.7 i pyszczy.

Portret użytkownika Turbo Kurczak

Znałem w życiu jednego

Znałem w życiu jednego Ukraińca i to był kryptofaszysta i cham. Znałem też trochę jedną Ukrainkę która wyszła za mąż za Polaka i była pro-polska, ale ona była z Doniecka i się bardziej identyfikowała z Rosjanami.

Niech żyje przyjaźń polsko-rosyjska.

Portret użytkownika Zenek ;)

https://palestyna.wordpress

https://palestyna.wordpress.com/2018/02/05/nieprawdopodobne-nazistowskie-komory-gazowe/

O KŁAMSTWIE.....

dla jakiego REALIZACJI z PREMEDYTACJĄ WYMORDOWANO kilkadziesiąt milionów ludzi..

realizując tak XIX wieczny ŻYDOWSKI PLAN znany jako Plan 3 Wojen (żyda) Pike......

Plan mający być KAMIENIEM WĘGIELNYM (kamieniem ZAŁOŻYCIELSKIM, OFIARĄ ŚWIĄTYNNĄ)

dzisiejszej nazistowskiej, brytyjskiej satrapii OKUPUJĄCEJ BEZPRAWNIE Palestynę.... brytyjskiej satrapii o nazwie izrael..... tej królewskiej kolonii.....

bo to Wielka Brytania rękami swoich syjonistycznych pomagierów jest ODPOWIEDZIALNA za dotychczasowe 2 Wojny Światowe mające JEJ DAĆ NIEOBALALNE PANOWANIE NAD ŚWIATEM....

ona i żydowski kapitał tak tam troskliwie hołubiony.....

A TERAZ JEST KWIK BO PRAWDA WYCHODZI NA JAW...

PRAWDA ŻYDOWSKICH O SPONSORACH ŻYDA HITLERA jego PEŁNEGO ŻYDÓW lewicowego NSDAP,
JEZUICKICH (GB) AUTORACH MAIN KAMPFu
ŻYDOWSKIM CELU (izrael) WOJNY....

dla jakich realizacji Z PREMEDYTACJĄ ZRÓWNANO EUROPĘ.....
ciesząc się z tego podczas palenia cygar i sączenia koniaczku w brytyjskich salonach
żartując z tego jak DOSKONALE PRZEBIEGA EKSTERMINOWANIE SŁOWIAŃSKICH PODLUDZI

czego NADZOROWALI specjaliści z IIBM zatrudnieni w obozach.....

KWIK..... MASOWY KWIK...
bo NIE IDZIE IM WYWOŁANIE 3.....

w jakiej zamierzają WYMORDOWAĆ 8 MILIARDÓW LUDZI.....

Strony

Skomentuj