Skandal szczepionkowy w Polsce. Setki osób otrzymało wadliwe szczepionki

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W Polsce wybuchł skandal medyczny. Okazało się, że setki pacjentów otrzymało wadliwe szczepionki. Na dodatek zdaniem inspektorów, lekarze, którzy nakazywali ich wstrzyknięcie, wiedzieli w większości przypadków, że preparaty te są niepełnowartościowe i mogą być niebezpieczne.

 

Nie wiadomo jaka jest skala nieprawidłowości w skali całej kraju i jakich szczepionek dotyczy ten problem, ale zapewne wielu, bo chodzi o warunki ich składowania. Są one po prostu bardzo często przechowywane nieodpowiednio. Inspektorzy farmaceutyczni sprawdzali ostatnio czy sprzęt chłodniczy aptek i przychodni działa, na przykład czy są one wyposażone w zasilanie awaryjne na wypadek utraty dostępu do elektryczności. Jak nie trudno się domyślić w większości przypadków ocena stanu przygotowania na takie przypadki była negatywna.

Stąd konkluzja inspektorów, że lekarze szczepili mimo, że wiedzieli, że preparaty te były przechowywane w nieodpowiednich warunkach. Kontrolerzy wykazali, że tysiące szczepionek, które były wstrzykiwane dzieciom i dorosłym powinno się zutylizować. Zamiast tego wstrzykiwano je pacjentom. Padają konkretne oskarżenia w tym narażenia dzieci na poważne choroby.

Z pewnością jest to sprawa dla prokuratury, która ma się nią zająć w najbliższych dniach. Już pomijając kwestię, że wiele z tych przymusowych szczepionek z tzw. "kalendarza szczepień", zawiera toksyny w składzie, to jeszcze mogło się okazać, że z powodu złego przechowywania tych preparatów stały się dla wielu osób zastrzykami kalectwa.

Sytuacja ta powinna też stanowić przestrogę dla naiwnych rodziców, którzy wierzą w to, że lekarze chcą dobrze dla nich i dla ich bliskich. Wiara w cudowność szczepień często jest wyjaśniana właśnie zaufaniem do lekarzy, którzy zdaniem takich naiwniaków nie podaliby komuś preparatu, który może zaszkodzić. Czas na pobudkę, zanim będzie za późno.

 


 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika peterek68

Wiekszosc nie zauwazyla ze

Wiekszosc nie zauwazyla ze juz to robia od lat. ostatnio w moim otoczeniu masa ludzi ma problemy laryngologiczne, zapalenia pluc, astme itp. Codziennie widac wiecej i wiecej smug chemicznych, ale jak im wyjasniasz ze to wlasnie one powoduja ich problemy to sie glupio usmiechaja. Chca zdychac, nie zdechna.

Portret użytkownika alvaro31185

skąd się wzioł anty semityżm

skąd się wzioł anty semityżm ? już wam mówie - żyd wiecznie obrażony na swiat i wiecznie żada pieniedzy na za dość uczynienie zreszta bez podztawne żyd to to taki swiatowy gangster gdzie patrzy wyludzić pieniadze na swiecie a nie jest bez powodu czemu swiat nie nawidzi żyda i jest anty semityzm kto zakumał wie oczym piszę

JESTEM  NIEPELNOSPRSWNY  

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Taki jeden chazarski 100%

Taki jeden chazarski 100% anty-polak co się nazywa na R. ma 3% udziały w pewnym koncernie farmaceutycznym. Skończył się sezon szczepień, a tu okazało się ''dobry towar'' leży w piwnicy niesprzedany! Trzeba to opchnąć w myśl handlowej zasady - ''Co się będzie dobry towar marnował.'' Przypomnijcie sobie nagonkę szczepienną, która zaczęła się jakieś 3 miesiące temu? Farmaceuci śmieją się, że te jego szczepionki Indyjskie są robione z wody z Gangesu - jest w nich wszystko co tylko może być, a może nawet coś więcej. Znany z higieny naród hindusów szoruje mydłem nawet ulice ... brzmi śmiesznie? O nie! To rzeczywistość taka jest i to się dzieje naprawdę: http://krolowa-superstar.blog.pl/2015/10/10/pierwszy-snieg-w-indiach-nie-to-wyjatkowo-toksyczna-piana/

Portret użytkownika cesio47

Drakonskie kare za odmowe

Drakonskie kare za odmowe szczepien?

Jest jeszczejeden sposob obrony. Poprosic takiego konowala,nie pielegniarke, aby podpisał oswiadczenie, że  bierze na swoją  odpowiedzialność  w tym finansową wszystkie skutki szczepienia.Zaden  ci tego nie podpisze.

Strony

Skomentuj