Automatyczny latający samochód od Airbusa właśnie przeszedł pierwsze testy

Kategorie: 

Źródło: Airbus

Gigant lotniczy Airbus ogłosił pierwszy udany lot swojego automatycznego latającego samochodu. Dwa lata po rozpoczęciu projektu „Vahana”, latającemu samochodowi udało się wznieść na wysokość prawie 5 metrów oraz bezpiecznie wylądować.

Testy miały miejsce w Pendleton w stanie Oregon. Airbus potwierdził, że lot odbył się w środę i trwał 53 sekundy. Drugi lot miał miejsce w czwartek.

„W niecałe dwa lata „Vahana” ze szkicu koncepcyjnego wykonanego na serwetce stała się pełnowymiarowym, automatycznym samolotem, który pomyślnie ukończył swój pierwszy lot.” – powiedział Zach Lovering, kierownik projektu Vahana, w piątkowym komunikacie prasowym.

Projekt jest rozwijany w placówce Airbusa w Dolinie Krzemowej. Celem projektu jest zapewnienie osobom dojeżdżającym do pracy automatycznie sterowanego pojazdu, który jest porównywalny cenowo z samochodem lub pociągiem.

Zespół Vahany uprzednio powiedział, że dąży do uzyskania prędkości pojazdu aż czterokrotnie większej niż tej, którą posiada standardowy ruch drogowy, a jej zasięg powinien wynosić około 50 mil. Airbus dodał również, że pojazd może w przyszłości służyć także jako transporter, pogotowie ratunkowe, urządzenie poszukiwawcze i ratownicze lub taksówka.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Witek

Ale jaja, helikopter z

Ale jaja, helikopter z kilkoma śmigłami to ma być  samochód? tylko na tyle stać airbusa? zaiste to prawdziwa innowacja w rozumieniu tego słowa przez marksistów. Odczytuje to jako wyłącznie działania PR obliczone na wyciągnięcie kasy ...

Głosuj przeciw
-15
Portret użytkownika żulo

No więc na dzisiaj mamy

No więc na dzisiaj mamy między innymi:

Śmigłowce przemianowane na latające samochody

Zaawansowane oprogramowanie nad którym siedzą tędzy programiści przemianowane na sztuczną inteligencję

nowy rodzaj temperatury: odczuwalną zależną od tego czy jesteś zwolennikiem gobalnego ocieplania czy ochładzania

Nie mówiąc już o nowych płciach itd.

Czekam na dalsze wynalazki naszej zaawansowanej cywilizacji.

Skomentuj