Skandal szczepionkowy w Polsce. Setki osób otrzymało wadliwe szczepionki

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W Polsce wybuchł skandal medyczny. Okazało się, że setki pacjentów otrzymało wadliwe szczepionki. Na dodatek zdaniem inspektorów, lekarze, którzy nakazywali ich wstrzyknięcie, wiedzieli w większości przypadków, że preparaty te są niepełnowartościowe i mogą być niebezpieczne.

 

Nie wiadomo jaka jest skala nieprawidłowości w skali całej kraju i jakich szczepionek dotyczy ten problem, ale zapewne wielu, bo chodzi o warunki ich składowania. Są one po prostu bardzo często przechowywane nieodpowiednio. Inspektorzy farmaceutyczni sprawdzali ostatnio czy sprzęt chłodniczy aptek i przychodni działa, na przykład czy są one wyposażone w zasilanie awaryjne na wypadek utraty dostępu do elektryczności. Jak nie trudno się domyślić w większości przypadków ocena stanu przygotowania na takie przypadki była negatywna.

Stąd konkluzja inspektorów, że lekarze szczepili mimo, że wiedzieli, że preparaty te były przechowywane w nieodpowiednich warunkach. Kontrolerzy wykazali, że tysiące szczepionek, które były wstrzykiwane dzieciom i dorosłym powinno się zutylizować. Zamiast tego wstrzykiwano je pacjentom. Padają konkretne oskarżenia w tym narażenia dzieci na poważne choroby.

Z pewnością jest to sprawa dla prokuratury, która ma się nią zająć w najbliższych dniach. Już pomijając kwestię, że wiele z tych przymusowych szczepionek z tzw. "kalendarza szczepień", zawiera toksyny w składzie, to jeszcze mogło się okazać, że z powodu złego przechowywania tych preparatów stały się dla wielu osób zastrzykami kalectwa.

Sytuacja ta powinna też stanowić przestrogę dla naiwnych rodziców, którzy wierzą w to, że lekarze chcą dobrze dla nich i dla ich bliskich. Wiara w cudowność szczepień często jest wyjaśniana właśnie zaufaniem do lekarzy, którzy zdaniem takich naiwniaków nie podaliby komuś preparatu, który może zaszkodzić. Czas na pobudkę, zanim będzie za późno.

 


 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Staruszek Sam

Moim skromnym zdaniem

Moim skromnym zdaniem jedynymi winnymi w całej sprawie, są ustawodawcy. Lekarze, pielęgniarki to tylko narzędzia. Niektórzy są zmuszani, a niektórzy trzepią niezłą kasę z tego procederu. Od wielu lat przeprowadzane są na nas różne eksperymenty naukowe,  rodem z niemieckich obozów zagłady. I szczepionki to w zasadzie kropla w morzu. 

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Paradoksalnie być może ta

Paradoksalnie być może ta afera wreszcie zakutym łbom (co łykają tabletki i kłamstwa korporacyjne) wreszcie otworzy oczy. Z drugiej strony martwi mnie cała armia pierwszych uszkodzonych poszczepienne od 15 do 18 czasem nawet 20 latków. Są tak słabi i otępiali wypełnieni padaczką i autyzmem że nawet nie ma szans by chwycili za noże i widelce i jakiemu doktorkowi mengele nawet symbolicznie na znak protestu w dupę wbili widelec. Strasznie to przykre ale to jest realna armia zombie-XD. Lud skuczy że mu robią ''depopulacje,'' a to przecież już trwa z 15 lat albo więcej. Co za reflex.

Portret użytkownika adiringo

Tutaj akurat mogą działać w

Tutaj akurat mogą działać w miarę dobre siły. Od jakiegoś czasu mam wrażenie że równolegle z tymi potężnymi złymi dziłają całkiem prężnie ci dobrzy. Ta sytuacja może być pretekstem by dać tym szczepionkowym firmom przysłowiowego "kopa" zwrotnego z przyklaskiem opini publicznej. Może być podobnie jak w przypadku ostatniego "kryzysu" dyplomatycznego. Wyglądało że przegrywamy, a obecnie w tej dyskusji wyglądamy całkiem dobrze i do tego ta dyskusja sama się napędza bez interwencji naszego rządu. Chwała wam

Strony

Skomentuj