Viktor Orban w tarapatach. Okazuje się, że Węgry przyjęły rekordową liczbę uchodźców!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Węgry na przestrzeni ostatnich lat zajmowały twarde stanowisko wobec imigrantów i weszły nawet w poważny konflikt z Unią Europejską, która wielokrotnie groziła sankcjami za nieprzyjmowanie tzw. uchodźców. Tymczasem dane przedstawione przez ONZ wskazują, że władze Węgier po cichu udzielały pomoc imigrantom zapewniając im azyl na terenie państwa.

 

Agencja ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) ujawniła, że w całym 2017 roku Węgry przyznały azyl w sumie 1291 uchodźcom - to jest ponad trzy razy więcej niż rok wcześniej i najwięcej od co najmniej 2007 roku. Ponadto, schronienie najczęściej otrzymywali Afgańczycy, a za nimi znaleźli się Irakijczycy i Syryjczycy.

 

Najbardziej zastanawiający jest fakt, że Węgry w ciągu całego 2017 roku przyjęły do siebie liczbę imigrantów zbliżoną do tej, która została przypisana temu państwu przez Unię Europejską w ramach programu relokacyjnego. Czy można zatem powiedzieć, że władze Węgier po cichu dogadały się z UE w kwestii imigrantów z Bliskiego Wschodu? Jeśli tak, to czy polski rząd również sprowadzał tych ludzi w tajemnicy przed społeczeństwem?

 

Rząd Viktora Orbana tłumaczy się, że dane na ten temat nie zostały nagłośnione głównie ze względu na bezpieczeństwo imigrantów. Wyjaśniono również, że Węgry faktycznie udzielają pomocy obcokrajowcom, ale stanowczo sprzeciwiają się przesiedlaniu ludzi wskazanych przez Unię Europejską, których nazwano muzułmańskimi najeźdźcami i migrantami ekonomicznymi, a także nie zgadzają się na związany z tym przymus.

 

Ujawnienie informacji o przyjętych w tajemnicy imigrantach wywołało spore poruszenie na Węgrzech. Najbardziej oburzona jest partia opozycyjna Jobbik, która oskarżyła partię Fidesz Viktora Orbana o złamanie obietnic wyborczych. Społeczeństwo również jest zaniepokojone tymi doniesieniami. Warto zwrócić uwagę, że dane o sprowadzanych przez Węgry imigrantach pojawiły się na kilka miesięcy przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się 8 kwietnia. Węgierska opozycja z pewnością wykorzysta tę kwestię, aby zaszkodzić Orbanowi i jego partii.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Witek

to pewnie jest jak u nas,

to pewnie jest jak u nas, przyjmują po cichu wojewodowie lub prezydenci miast będący w totalnej opozycji do rządu oraz pożyteczni idioci, cel jest jasny - dezorientacja społeczeństwa i podważenie zaufania do władzy, stopniowe rozsadzanie społeczeństw od środka

Portret użytkownika kryspus

My zamiast po cichu

My zamiast po cichu przyjmować uchodzców, przyjmujemy ukraińców na skalę masową.  Więc wszyscy krzyczą w mediach, ze nie przyjmą a jednak siły nacisków są tak wielkie, że musiał być wypracowany "kompromis"

Portret użytkownika Max 1983

Już widziecie jakie macie

Już widziecie jakie macie małe rozumki jeśli idzię o ta sprawę??(tak 95% z was ).Orban to normalny inteligentny facet ,wie ,że parę tysięcy zweryfikowanych ludzi mu kraju nie rozwali, a jednocześnie on nie ma zamiaru z tego powodu popelniac"samobójstwa"i wypadac z Unii.Obecnośc w Unii poza masa korzyści gospodarczych ,daję mu tez możliwośc balansowania między zachodem a Rosją(co robi bardzo mądrze, świetnie dogadując się z Putinem).Na potrzeby ciemnego ludu wersji Węgierskiej broni się jak może przed uchodźcami, bo to mu daję słupki wyborcze.Mało tego jeszcze podgrzewa atmosfere ,co mu daję podwójną korzyść ,bo nie dośc ,że wspomniane słupki to jeszcze jak już sprowadzi tych ludzi, to może ich umieścić nawet w jakiś zamknętych ośrodkach i odgrodzić od reszty(co oznacza tez łatwe panowanie nad ewentualnym zagrożeniem z ich strony)tłumacząc to.....ich dobrem.No bo Węgrzy się ich boją i jeszcze by pobili albo gorzej::)Tak jak wspominałem jakiś czas temu Orban nie jest durniem żeby za Polskę umierac i jej idiotyczną politykę zagraniczną i jakby przyszło do sankcji to nic nie zrobi żeby nam pomóc::)Wydaję się ,że Morawiecki i spółka trochę to zaczynają ogarniać i powoli  zaczynają zmiękczać swoje stanowisko, a żeby nie stracic zbyt mocno w sondażach to zrobili zmiany w rzadzie i wykorzystują słabośc żałosnej opozycji żeby straty w najbardziej ortodoksyjnym elektoracie wyrównać tymi wyborcami PO którzy zawsze mieli pewne odchylenie w prawo.Efekt końcowy będzie taki ,że Pis przyjmię uchodźców jest tylko kwestia tego czy jawnie czy nie jawnie.Żadnych zamachów z tego powodu nie będzie ,nikt bomb na placach zabaw nie będzie podkładał ,będziemy żyli jak dawniej ,ale cała te wojnę i morde Polskiego chama trzeba było pokazać, bo ciemny lud tego chciał.A jak wiadomo politycy nie mają poglądów, oni kierują się sondażami które zamawiają.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Max 1983

Oczywiście każdy ma swój

Oczywiście każdy ma swój punkt widzenia i każdy ma do niego prawo.Coś takiego jak prawda chyba obiektywnie nie istnieje.Każdy ma swoją prawdę.Nie uważam ,że zjadłem wszystkie rozumy ,ale w tej sprawie uważam ,że Polacy się dali zmanipulowac i zastraszyć.To nie znaczy ,że trzeba każdego jak leci przyjmowac ,pewnie ,że nie bo była by katastrofa ,ale czasem mam wrazenie ,że 90% bywalców tego forum na widok murzyna ucieka na druga stronę ulicy::)

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika euklides

Ilu uchodźców przyjąłeś do

Ilu uchodźców przyjąłeś do siebie? Cisza. Przypominasz rozwydrzonego bahora, który wymyślił sobie, że chce pieska. Rodzice kupują pieska, a później z pieskiem nie ma kto wychodzić na spacery. Niestety, tacy ludzie jak ty są kompletnie niedojrzali i powinni być pozbawieni jakiegokolwiek wpływu na rzeczywistość. Uchodźca to nie murzynek-zabawka, którym straszy się "nietolerancyjnych ksenofobów". Dorośnij dziecko.

Portret użytkownika Max 1983

Nie wiem ile masz lat ale ja

Nie wiem ile masz lat ale ja 34(średnio rozgarnięty się domyśli po nicku)Tak więc albo jestes stary(dla starych może i dzieckiem jestem)albo głupi.A jeśli chcesz określic stan mojego umysłu pewnie twoim zdaniem marny, to nie używaj argumentu wieku ,bo jak juz udowodniłem jest slaby.Wysil się na coś innego.A co do "szpileczki"która mi wbijasz ,widzisz nie moja wina ,że nie chciało ci się przejrzec wszystkich tekstów pod tym artykułem.Odpowiada mi tyle osób ,że nie mam czasu z kazym dyskutowac ,staram się odpisac na kilka wpisów.Odpisałem też(tyle ,że w innym miejscu)na kwestie przyjęcia pod swój dach.To że daję pięniadze na schronisko dla zwierzat tzn ,że mam otworzyć je na swoim podworku??To ty masz jakiś problem intelektualny ,a twoje argumenty sa wzięte z tylnej częsci ciala.Napisałem w innym miejscu ,że chętnie bym się dorzucił do budowy na terenie naszego kraju bezpiecznego ośrodka(i dla nich i dla nas)w którym mogli by dostac opiekę medyczną wmiare godne warunki egzystowania ,wyżywienia czy edukacji(zwłaszcza dla dzieci bo co wyrosnie z tych kilku latków które gniją w obozach latami bez szkoły???)Dużo bardziej by mnie ucieszyła taka inicjatywa niż kolejne pomniki czy budowle religijne(wszelkich religii).Pewnie napiszesz ,że idę na łatwiznę??To co proponuję to i tak himalaje dobra i normalności w porownaniu z tymi przegniłymi do granic możliwości sercami ludzi którzy nie chcą zrobić nic.Nie jestem święty ,nie jestem nawet...Janiną Ochojską czy Jurkiem Owsiakiem ,ale coś pozytywnego dla tych ludzi by był gotow zrobić ,wy zupełnie nic.Uważam zresztą ,że oni musieli by przynajmniej na początku funkcjonować na terenie zamkniętych osrodków, bo raz Polacy zaczynają miec problem z rasizmem ,a dwa dla nich to jednak by był szok kulturowy.Tylko to nie moga być więzienia czy getta....przy odrobinie dobrej woli ludzi i rzadzących można by sensowny plan opracowac.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika euklides

Doskonale wiem ile masz lat.

Doskonale wiem ile masz lat. Mentalnie jednak jesteś niedojrzały - zachowujesz się jak dziecko i tego tyczył się "argument wieku". Jak chcesz sfinansować budowę ośrodka dla uchodźców to proszę bardzo! Czy jest zakaz? Dlaczego zwolennicy nie zorganizują i nie podejmą takiej inicjatywy? Bo tobie chodzi o to żeby obarczyć kosztami i wysiłkiem innych. To właśnie taka tania, pseudo-dobroć na zasadzie "mamo weźmy pieska". A to, że ten ośrodek ktoś będzie musiał organizować, budować, obsługiwać, tracąc swój cenny czas i środki finansowe - to że z powodu finansowania twojego ośrodka komuś zawali się życie, bo akurat zabraknie mu z tego powodu środków finansowych na coś ważnego - to już Cię nie obchodzi, bo masz psychikę nieodpowiedzialnego, zdegenerowanego dziecka.

Portret użytkownika Max 1983

Akurat bezdomnymi zwierzętami

Akurat bezdomnymi zwierzętami się zajmuje, więc daruj sobie tego typu przenośnie bo bijesz jak kulą w płot.A co do reszty to juz odpowiadam.Argument finansowy ?Ok może i by miał sens ,bo wbrew obecnej propagandzie jesteśmy dosyć biednym krajem.Tylko czemu piszesz tak(wybacz słowo)prostackim językiem? "Jak chcesz sfinansowac budowę ośrodka dla uchodźcow to prosze bardzo!Czy jest zakaz?" Sugerujesz ,że ja mam ją sam finansowac? albo ludzie myślacy jak ja tak??To teraz mi powiedz, a czy ktoś mnie się pytał o zgodę gdy z moich podatków dokłada się do budowania kolejnych kościołów ?Światyni opatrzności Bożej itp?Nie jestem katolikiem ,mam jak najgorsze zdanie o Watykanie, czemu jestem okradany ,zmuszany do finansowania budowli obcej mi religii??Pewnie powiesz ,że 95 % Polaków do katolicy i jak się nie podoba to wypad??Ale konstytucja zapewnia mi wolnośc wyznania ,więc o ile jeszcze obowiązuje, to jak państwo może z moich podatków finansować obca mi instytucję religijną??A abonament TVP??Ja wole Polsat oglądac nawet TVN ,a musze płacić na propagandowkę Pis??A 500 +??Ja nie dostaje, z jakiej racji mam utrzymywac dzieci sasiadów??Ta kasa się nie bierze z kosmosu ,wierz ile ciekawych projektow zostanie utrąconych bo forsa jest rpzerzucana do 500+?A wiesz ile osób nie dostanie jakiś innych świadczeń, np nie podwyższą im głodowych rent bo pani Pyżalska(milionerka z Poznania, podaje ją oczywiście jako przykład)ma siedmioro dzieci i nie kryję się z tym ,że co miesiąc odbiera 3 tysiące z programu 500+ czyli więcej niz zarabia....służaca myjąca kible w jej rezydencji??A ja?Nie mam dobrego zdrowia ,całe życia to walka ,wiesz ile razy skręcony bólem musze iść do pracy?A na mojej ulicy mieszka "Panna"oficjalnie sama ,choć de facto z konkubentem(swoją droga jak się tłumaczy w opiece społecznej z kolejnych dzieci skoro jest wiecznie sama??)ma już 4 w drodze.Zdrowa 30-letnia baba jakby mnie trafiła to bym się już nie podniósł i wiesz co?Ona nie pracuje ,mało tego jej dzieci guzik widza z tych pieniędzy ,chodzi zachlana od rana do wieczora....a ja muszę tyrać,też na jej dzieci(które jak mówię i tak nic nie mają)Moge ci takich przykładów niesprawiedliwości wymieniac do jutra.Choćby kuzynka na która zbieraliśmy kasę by całe życie nie musiała na wózku jeżdzić(operacja była potrzebna zagranica).Udało się zebrac ,zdażyliśmy ,ale z ogromnym trudem ,a w tym samym czasie ,pewien zakonnik samochody od bezdomnych dostaje...i jest ok.Oczywiście te przykłady sa skrajne ,ale wzięte życia nie kosmosu.Pewne sprawy powinny wygladac innaczej ,ale też rozumiem ,że panstwo to ogromny system i nie można każdego zadowolić.Gdyby za każdym razem gdy ma się wydac publiczne pieniądze ktoś zaczynał krzyczeć ,nie zgadzam się!!!Zabraknie na naprawienie dachu dla Haliny z Mazowsza!!To kraj by nie mógl funkcjonować.Są takie cele na ktore musi starczyć a jak nie starcza to znaczy ,że kraj źle funkcjonuje.Moim zdaniem na edukacje ,służbę zdrowia ,jedzenie i dach nad głowa chocby w minimalnym zakresie powinno starczyć dla każdego ....również dla garstki ludzi (garstki, bo my mieliśmy jakiś smieszny promil przyjmować w porownaniu z tym co wpuścił zachód)uciekających przed wojną i skrajną nędza.A jeśli panstwo funkcjonuje tak że się nie da tego zapewnić, to w pierwszym rzędzie trzeba zmienić władzę, a z Unią rozmawiac innaczej.Choćby na zasadzie ,my ich przyjemiemy ,ale nie stac nas na utrzymanie tych ludzi ,więc musicie w tym partycypować.Trochę wstyd dla wielkiego kraju w środku europy powiedzieć ,że nie stac nas na pomoc dla paru tysięcy ludzi ,ale zawsze to jakis argument i by się zobaczyło co by na to powiedzieli.Wszystko mnie obchodzi i jestem człowiekiem otwartym który widzi też masę minusów wynikających z tej sytuacji ktora wynikła w Europie, na skutek bandyckich działań USA i nieodpowiedzialnej polityki zachodniej Europy.Ale ,że nie jestem zaślepionym pozbawionym empatii "jeleniem"z klapkami na oczach, to widze tez w tym wszystkim zwykłych przerażonych często już totalnie zrezygnowanych ludzi.Mam tez na tyle dużo wyobrażni by wiedziec co wyrosnie z tych dzieci gnijących w obozowiskach latami bez szkoły.Sami  hodujemy sobie szwadrony mordercow i terrorystów ,bo w gruncie rzeczy co im innego zostanie?Zdegenerowani to chyba jesteście wy ,widzac nawet w małych okaleczonych dzieciach czyste zło,tylko dlatego ,że są z innego świata jak my.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika euklides

Tylko potwierdzasz, że jesteś

Tylko potwierdzasz, że jesteś dziecinny i niedojrzały emocjonalnie. Znasz chyba moje poglądy i wiesz co myśle o 500+ itd? Dla mnie niczym się nie różnisz od tej zachlanej kobiety, która wyłudza cudze pieniądze. Jak chcesz coś komuś zapewnić to zrób to sam, a nie obarczaj obowiązkami innych.

Portret użytkownika Człowiek nie pochodzący od małpy

Ach ci ateiści. Filozofia

Ach ci ateiści. Filozofia wyznawana przez szanownego kolegę to materialistyczny darwinizm gdzie człowiek nie jest niczym innym i niczym więcej niż konsekwencją losowych reakcji chemicznych, wszyscy są równi czemu poświadcza manifest humanistyczny jako etyka w tej filozofii. Niezależnie od wyznawanych wartości czy ktoś jest byłym zabójcą, pedofilem jak ma etykietkę uchodźca i ładnie uśmiecha się do kamery to trzeba mu płacić. Co z tego że na bliskim wschodzie chrześcijanie są krzyżowani, ucina się im głowy, morduje, nas tutaj ten problem przecież nie dotyczy my sobie pożyjemy może przez 10, 20 może 30 lat a później to co mnie to obchodzi nie moja sprawa. Celem wojny na bliskim wschodzie nie byli rebelianci czy terroryści, od lat toczone są wojny z terroryzmem w których nigdy nie chodzi o pokonanie przeciwnika cel jest zawsze inny. Czy w dobie technologii gdzie satelity skanują każdy skrawek ziemii a rozmowy są podsłuchiwane nie byłoby możliwe wyłapać wszystkich terrorystów, bossów narkotykowych mając we władaniu tak wyszkoloną armię wyposażoną w broń ? przecież ktoś zfinansował to isis całe po co ? przyjrzyjmy się najnowszej historii na przykładzie szwecji. Oto kraj protestancki na dalekiej północy gdzie ludzie wyznający zasady biblii i nie unający zwierzchności papieża nie widzący w nikim innym fundamentu kościoła poza Jezusem Chrystusem spokojnie żyje sobie nie zamykając nawet drzwi w nocy ani samochodu przed sklepem, przystaje na ekumeniczną propozycję papieskich apologetów. Po krótkim czasie nieskażona fermentem doktryna oparta w całości na mądrości Pisma Świętego ulega stopniowej dekompozycji aż w końcu biskupem staje się kobieta, lesbijka po kilku nie udanych związkach która sądzi że w Biblii nie ma nic co mogłoby dotyczyć naszych czasów, że jest to stara i bezwartościowa książka. W konsekwencji gdy naród staje się amoralny woła do rządu o pomoc, a rząd już się nimi zajął pakując hordy agresywnych mężczyzn zgodnie z filozofią heglowską - teza to chrześcijaństwo, antyteza to antychrześcijaństwo, synteza to to co obserwujemy tam dziś. W ubiegłym tygodniu premier norwegii powiedziała że szwecja dąży do upadku, a norwegia rozważa zamknięcie z nią granic. I po luteranach. Tak zakończyły się ekumeniczne spotkania luteran z ich katolickimi braćmi. amen. Każdy komu nie jest po drodze z papieskim cezarem prędzej czy później będzie mieć kłopoty. A co do ateizmiu negacja istnienia Boga na drodze rozumu czy też innej prowadzi do nowej wiary czy to w rozum czy w coś innego np. naukę. Wszystkie ideologie powstałe wskutek takiego toku myślenia na pierwszy rzut oka wyglądają ok, komunizm, humanizm, feminizm, poprawność polityczna, tyle tylko że po czasie owoce tych filozofii okazują się złowrogie dla ludzkości, a żniwa obrastają w stosy trupów. Stalin zagłodził 40 mln ludzi mao tse tung w chinach zagłodził 80 mln chińczyków, przypominają one pierwszy bunt ludzkości znany z Pisma Świętego przeciwko Bogu podczas budowania wieży babel (na marginesie budynek w brukseli też przypomina taką wieżę). Ludzkość już od  dawna próbuje tworzyć swoje imperia swoje wieże babel próbował tego stalin, próbował mao to się nie uda.

Strony

Skomentuj