Viktor Orban w tarapatach. Okazuje się, że Węgry przyjęły rekordową liczbę uchodźców!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Węgry na przestrzeni ostatnich lat zajmowały twarde stanowisko wobec imigrantów i weszły nawet w poważny konflikt z Unią Europejską, która wielokrotnie groziła sankcjami za nieprzyjmowanie tzw. uchodźców. Tymczasem dane przedstawione przez ONZ wskazują, że władze Węgier po cichu udzielały pomoc imigrantom zapewniając im azyl na terenie państwa.

 

Agencja ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) ujawniła, że w całym 2017 roku Węgry przyznały azyl w sumie 1291 uchodźcom - to jest ponad trzy razy więcej niż rok wcześniej i najwięcej od co najmniej 2007 roku. Ponadto, schronienie najczęściej otrzymywali Afgańczycy, a za nimi znaleźli się Irakijczycy i Syryjczycy.

 

Najbardziej zastanawiający jest fakt, że Węgry w ciągu całego 2017 roku przyjęły do siebie liczbę imigrantów zbliżoną do tej, która została przypisana temu państwu przez Unię Europejską w ramach programu relokacyjnego. Czy można zatem powiedzieć, że władze Węgier po cichu dogadały się z UE w kwestii imigrantów z Bliskiego Wschodu? Jeśli tak, to czy polski rząd również sprowadzał tych ludzi w tajemnicy przed społeczeństwem?

 

Rząd Viktora Orbana tłumaczy się, że dane na ten temat nie zostały nagłośnione głównie ze względu na bezpieczeństwo imigrantów. Wyjaśniono również, że Węgry faktycznie udzielają pomocy obcokrajowcom, ale stanowczo sprzeciwiają się przesiedlaniu ludzi wskazanych przez Unię Europejską, których nazwano muzułmańskimi najeźdźcami i migrantami ekonomicznymi, a także nie zgadzają się na związany z tym przymus.

 

Ujawnienie informacji o przyjętych w tajemnicy imigrantach wywołało spore poruszenie na Węgrzech. Najbardziej oburzona jest partia opozycyjna Jobbik, która oskarżyła partię Fidesz Viktora Orbana o złamanie obietnic wyborczych. Społeczeństwo również jest zaniepokojone tymi doniesieniami. Warto zwrócić uwagę, że dane o sprowadzanych przez Węgry imigrantach pojawiły się na kilka miesięcy przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się 8 kwietnia. Węgierska opozycja z pewnością wykorzysta tę kwestię, aby zaszkodzić Orbanowi i jego partii.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Witek

to pewnie jest jak u nas,

to pewnie jest jak u nas, przyjmują po cichu wojewodowie lub prezydenci miast będący w totalnej opozycji do rządu oraz pożyteczni idioci, cel jest jasny - dezorientacja społeczeństwa i podważenie zaufania do władzy, stopniowe rozsadzanie społeczeństw od środka

Portret użytkownika kryspus

My zamiast po cichu

My zamiast po cichu przyjmować uchodzców, przyjmujemy ukraińców na skalę masową.  Więc wszyscy krzyczą w mediach, ze nie przyjmą a jednak siły nacisków są tak wielkie, że musiał być wypracowany "kompromis"

Portret użytkownika Max 1983

Już widziecie jakie macie

Już widziecie jakie macie małe rozumki jeśli idzię o ta sprawę??(tak 95% z was ).Orban to normalny inteligentny facet ,wie ,że parę tysięcy zweryfikowanych ludzi mu kraju nie rozwali, a jednocześnie on nie ma zamiaru z tego powodu popelniac"samobójstwa"i wypadac z Unii.Obecnośc w Unii poza masa korzyści gospodarczych ,daję mu tez możliwośc balansowania między zachodem a Rosją(co robi bardzo mądrze, świetnie dogadując się z Putinem).Na potrzeby ciemnego ludu wersji Węgierskiej broni się jak może przed uchodźcami, bo to mu daję słupki wyborcze.Mało tego jeszcze podgrzewa atmosfere ,co mu daję podwójną korzyść ,bo nie dośc ,że wspomniane słupki to jeszcze jak już sprowadzi tych ludzi, to może ich umieścić nawet w jakiś zamknętych ośrodkach i odgrodzić od reszty(co oznacza tez łatwe panowanie nad ewentualnym zagrożeniem z ich strony)tłumacząc to.....ich dobrem.No bo Węgrzy się ich boją i jeszcze by pobili albo gorzej::)Tak jak wspominałem jakiś czas temu Orban nie jest durniem żeby za Polskę umierac i jej idiotyczną politykę zagraniczną i jakby przyszło do sankcji to nic nie zrobi żeby nam pomóc::)Wydaję się ,że Morawiecki i spółka trochę to zaczynają ogarniać i powoli  zaczynają zmiękczać swoje stanowisko, a żeby nie stracic zbyt mocno w sondażach to zrobili zmiany w rzadzie i wykorzystują słabośc żałosnej opozycji żeby straty w najbardziej ortodoksyjnym elektoracie wyrównać tymi wyborcami PO którzy zawsze mieli pewne odchylenie w prawo.Efekt końcowy będzie taki ,że Pis przyjmię uchodźców jest tylko kwestia tego czy jawnie czy nie jawnie.Żadnych zamachów z tego powodu nie będzie ,nikt bomb na placach zabaw nie będzie podkładał ,będziemy żyli jak dawniej ,ale cała te wojnę i morde Polskiego chama trzeba było pokazać, bo ciemny lud tego chciał.A jak wiadomo politycy nie mają poglądów, oni kierują się sondażami które zamawiają.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Max 1983

Oczywiście każdy ma swój

Oczywiście każdy ma swój punkt widzenia i każdy ma do niego prawo.Coś takiego jak prawda chyba obiektywnie nie istnieje.Każdy ma swoją prawdę.Nie uważam ,że zjadłem wszystkie rozumy ,ale w tej sprawie uważam ,że Polacy się dali zmanipulowac i zastraszyć.To nie znaczy ,że trzeba każdego jak leci przyjmowac ,pewnie ,że nie bo była by katastrofa ,ale czasem mam wrazenie ,że 90% bywalców tego forum na widok murzyna ucieka na druga stronę ulicy::)

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika euklides

Ilu uchodźców przyjąłeś do

Ilu uchodźców przyjąłeś do siebie? Cisza. Przypominasz rozwydrzonego bahora, który wymyślił sobie, że chce pieska. Rodzice kupują pieska, a później z pieskiem nie ma kto wychodzić na spacery. Niestety, tacy ludzie jak ty są kompletnie niedojrzali i powinni być pozbawieni jakiegokolwiek wpływu na rzeczywistość. Uchodźca to nie murzynek-zabawka, którym straszy się "nietolerancyjnych ksenofobów". Dorośnij dziecko.

Strony

Skomentuj