Nad Japonią zaobserwowano upadek meteoru

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Upadek meteorytu, który przeszedł przez atmosferę ziemską, został sfilmowany przez zwykły rejestrator, umieszczony na kokpicie samochodu. Japońscy astronomowie i meteorolodzy zauważają, że upadek tak jasnego meteorytu jest niezwykle rzadkim wydarzeniem dla Japonii. Zdarzenie obserwowało setki osób.

 

Większość japońskich naukowców zauważył, że nie stanowił on żadnego zagrożenia dla ludności i związany był z corocznym deszczem meteorytów. Zjawisko można obserwować regularnie od września do grudnia.

 

Jednak naukowcy z Obserwatorium Astronomicznego w prefekturze Wakayama Misato mają inny pogląd na ten temat. Ich zdaniem, meteoryt, który spadał na Japonią, był znacznie większy i mógł stanowić potencjalne zagrożenie dla okolicznych mieszkańców.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj