Wielka panika na Hawajach. Mieszkańcy otrzymali na komórki wiadomość o zbliżającym się ataku rakietowym

Kategorie: 

Źródło: Internet

Mieszkańcy Hawajów z całą pewnością na długo zapamiętają ten dzień. Kilka godzin temu ludność zamieszkująca wyspy na Oceanie Spokojnym była wyjątkowo niespokojna, gdy na telefony komórkowe rozesłano ostrzeżenie przed zbliżającym się atakiem rakietowym. W komunikacie wyraźnie zaznaczono, że to nie są ćwiczenia.

 

Wiadomość tekstową o treści: "Zagrożenie rakietą balistyczną dla Hawajów. Natychmiast szukaj schronienia. To nie są ćwiczenia" otrzymali Hawajczycy w sobotę rano czasu lokalnego. Media piszą, że na wyspach wybuchła wielka panika. Była zresztą uzasadniona biorąc pod uwagę, że ostatecznie nie doszło do żadnego ataku a sprostowanie nadeszło po zbyt długim czasie.

Władze rozesłały wiadomości o zagrożeniu przypadkowo w wyniku nieznanego błędu. Dopiero po około 35 minutach mieszkańcy dowiedzieli się, że był to tylko fałszywy alarm. Wtedy strach Hawajczyków zamienił się w gniew, choć niektórzy byli mocno zmieszani i nie wiedzieli co się dzieje. Potrzebne były oficjalne sprostowania ze strony władz oraz dowództwa sił amerykańskich na Pacyfiku, aby uspokoić przerażoną ludność.

 

W grudniu na Hawajach uruchomiono system ostrzegania przed atakiem nuklearnym. Ma to bezpośredni związek z Koreą Północną, która jest w posiadaniu rakiet balistycznych i broni jądrowej. Jak widać już po kilku tygodniach od uruchomienia, nieznany błąd wywołał panikę. Niektórzy mieszkańcy dokniętego stanu twierdzą, że Stany Zjednoczone powinny rozprawić się z zagrażającą ich egzystencji Koreą Północną. Wydarzenie z pewnością zwiększy poparcie wśród Amerykanów dla prewencyjnego ataku na reżim. Może właśnie taki był cel?

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)Komentarze

Strony

Skomentuj