Czy seks-roboty mogą zastąpić mężczyzn? Marzenie feministek coraz bliżej

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com, Twitter.com/HayleyByrnes

Rosnący przemysł seks-robotów może wkrótce sprawić, że kobiety przestaną być potrzebne w celu zaspokajania potrzeb seksualnych. Jednak amerykańska matematyczka, dr Cathy O’Neil twierdzi, że to mężczyźni powinni zacząć się martwić z powodu tego trendu.

Dr Cathy O'Neil uważa, że ​​mężczyźni są narażeni na ryzyko wykluczenia, kiedy męskie roboty zaspokajające potrzeby kobiet pojawią się na rynku. Chociaż łatwo się domyślić, że seks-roboty są czymś, co zostało stworzone przede wszystkim dla mężczyzn, dr O'Neil zwraca uwagę, że kobiety również mają seksualne pragnienia i są tak samo zdolne do „surowej obiektywizacji” jak mężczyźni.

Matematyczka dodała, że tego typu roboty mogą być w przyszłości faworyzowane przez kobiety.

„Być może powinniśmy się zastanowić czy kobiety nie są tak samo zdolne do jasnego określania swoich potrzeb. Seks-roboty mogą zaspokoić nawet najdziwniejsze pragnienia, nigdy nie będą osądzać, a być może będą mogły wykonać całkiem niezły masaż.” – napisała dr O’Neil.

Matematyczka przyznała, że roboty te stwarzają potencjalne niebezpieczeństwa w miarę postępu technologii, na przykład możliwość przeprogramowania ich przez hakerów w bezwzględnych morderców. Jednak uważa ona, że pozytywne strony znacznie przewyższają negatywy.

„Warto zadać sobie pytanie: czy to sprawi, że będą większym zagrożeniem, niż prawdziwi mężczyźni? Biorąc pod uwagę statystyki morderstw trudno się o to martwić.” – dodała.

Dr O’Neil wyjaśnia, że ​​nie chce żyć w świecie bez mężczyzn, lecz sugeruje, że wprowadzenie robotów może wyeliminować konieczność wspólnego życia.

„Dla jasności: nie mówię, że powinniśmy żyć w feministycznym świecie pozbawionym mężczyzn. Sugeruję jednak, że kobiety i mężczyźni mogą współistnieć, ale nie będą musieli tworzyć poważnych związków. Kto wie? Jeśli nasze potrzeby seksualne mogą być zaspokojone przez seks-roboty, być może uda nam się stworzyć jeszcze silniejsze społeczeństwo.”

Tworzenie zaawansowanych seks-robotów jest kontrowersyjnym tematem. Wynalazca robota seksualnego, Sergi Santos uważa, że ​​jest tylko kwestią czasu, aby związki ludzi i robotów stały się powszechne w naszym społeczeństwie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)Komentarze

Portret użytkownika pkp

Część ludzi bedzie spała z

Część ludzi bedzie spała z robotami częśc z prawdziwymy ludzmi, część z ludzmi robotami i diabli więdza czym jeszcze. Serio w kwesti seksualności kogoś coś jeszcze dziwi? Dziwadeł w tej kwestii jest tak duzo, że to przeraża.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

I tu dochodzimy do sedna

I tu dochodzimy do sedna wiary chrześcijańskiej... Co za ciul-bóg dał czlowiekowi zwierzęcą seksualność?? Tylko przeszkadza w życiu... Gdzie nie jesteś to patrzysz mimowolnie na nogi, tyłek no i domyślasz się jakie to jest w okolicy tych rejonów... Wyobraźnia ponosi i stratujesz z zadyszką... A tu niespodzianaka... :))  zamiast różyczki fallus!! No zastrzelić gada tylko!

Zamiast koncentrować się na pracy, nauce, duchu, miłości, oddaniu, staje i kuźwa jest gotowy do prokreacji... Łeb ci się okręca naookoło jak idziesz letnią ulicą, zamiast oglądać wystawy telefonów komórkowych, samochodów, czy książek w antykwariacie... A ty tylko myslisz jakby tu taką laske przelecieć i się nie narobić... Lol

Portret użytkownika babka

No on wiedział co robi

No on wiedział co robi Angelusie gdyby nie to to ten gatunek homo sapiens [choć sapiens to on jest coraz mniej] już dawno by wyginąl.Gdyby homo był bardziej sapiens to prokreacja byłaby dopełnieniem tego co napisałeś ,,,,miłości, ducha,oddania,,a bez tego zostaje sam popęd i nieszczęścia w postaci gwałtów ,zdrad i niechcianych ciąż.

Portret użytkownika ronin

jestem czlowiekiem i nic co

jestem czlowiekiem i nic co ludzkie nie jest mi obce powiedzial robot i kobieta. swoja droga robot powinien zadac kasy od kobiety w koncu one chca od nas kasy badz dobr materialnych od nas za ta przysluge i to jest w porzadku ale robot tez niech chce kasy.

Portret użytkownika Furek

Współistnienie kobiet i

Współistnienie kobiet i męszczyzn obok siebie moim zdaniem oznacza:

Rywalizacje między dwoma powstającymi gatunkami. A dwa silne gatunki na jednym terenie ozaczaja tylko jedno eliminacę któregoś z nich. Czyli wojna itd.

 

Strony

Skomentuj