Czy seks-roboty mogą zastąpić mężczyzn? Marzenie feministek coraz bliżej

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com, Twitter.com/HayleyByrnes

Rosnący przemysł seks-robotów może wkrótce sprawić, że kobiety przestaną być potrzebne w celu zaspokajania potrzeb seksualnych. Jednak amerykańska matematyczka, dr Cathy O’Neil twierdzi, że to mężczyźni powinni zacząć się martwić z powodu tego trendu.

Dr Cathy O'Neil uważa, że ​​mężczyźni są narażeni na ryzyko wykluczenia, kiedy męskie roboty zaspokajające potrzeby kobiet pojawią się na rynku. Chociaż łatwo się domyślić, że seks-roboty są czymś, co zostało stworzone przede wszystkim dla mężczyzn, dr O'Neil zwraca uwagę, że kobiety również mają seksualne pragnienia i są tak samo zdolne do „surowej obiektywizacji” jak mężczyźni.

Matematyczka dodała, że tego typu roboty mogą być w przyszłości faworyzowane przez kobiety.

„Być może powinniśmy się zastanowić czy kobiety nie są tak samo zdolne do jasnego określania swoich potrzeb. Seks-roboty mogą zaspokoić nawet najdziwniejsze pragnienia, nigdy nie będą osądzać, a być może będą mogły wykonać całkiem niezły masaż.” – napisała dr O’Neil.

Matematyczka przyznała, że roboty te stwarzają potencjalne niebezpieczeństwa w miarę postępu technologii, na przykład możliwość przeprogramowania ich przez hakerów w bezwzględnych morderców. Jednak uważa ona, że pozytywne strony znacznie przewyższają negatywy.

„Warto zadać sobie pytanie: czy to sprawi, że będą większym zagrożeniem, niż prawdziwi mężczyźni? Biorąc pod uwagę statystyki morderstw trudno się o to martwić.” – dodała.

Dr O’Neil wyjaśnia, że ​​nie chce żyć w świecie bez mężczyzn, lecz sugeruje, że wprowadzenie robotów może wyeliminować konieczność wspólnego życia.

„Dla jasności: nie mówię, że powinniśmy żyć w feministycznym świecie pozbawionym mężczyzn. Sugeruję jednak, że kobiety i mężczyźni mogą współistnieć, ale nie będą musieli tworzyć poważnych związków. Kto wie? Jeśli nasze potrzeby seksualne mogą być zaspokojone przez seks-roboty, być może uda nam się stworzyć jeszcze silniejsze społeczeństwo.”

Tworzenie zaawansowanych seks-robotów jest kontrowersyjnym tematem. Wynalazca robota seksualnego, Sergi Santos uważa, że ​​jest tylko kwestią czasu, aby związki ludzi i robotów stały się powszechne w naszym społeczeństwie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika spokojnie

Takie roboty nie mają szans

Takie roboty nie mają szans na stanie się nawet tym, czym w tej chwili jest wibrator. Przede wszystkim nie przynosi pieniędzy! Po drugie wielki i nieporęczny... jak tu takie coś schować choćby przed dziećmi? Można wcisnąć że niby robot. Ale jak małoletnia córka rozkmini do czego to może służyć? Czyli tylko stare panny i singielki, czyli to na co nawet pies nie chce zareagować. Można powiedzieć odbiorca pewny

Portret użytkownika babka

No i oczywiście sami znawcy

No i oczywiście sami znawcy kobiecej istoty się wypowiadają.Drodzy panowie jak narazie to wy jesteście głównie amatorami płatnej miłości oraz sex zabawek.To,że coraz większa podaż jest i coraz wymyślniejszych gadżetów znaczy ,że w ludziach zanikają uczucia i potrzeba bliskości.To smutne.

Portret użytkownika USADREJ

specjalista nie wie jak

specjalista nie wie jak rozpoznac... co ty myslisz ze kobieta tylko rozkoszą żyje...  księzniczke do GALERII trzeba zabrac zaraz inne ledy w oczkach... na spacerki do restauracji, kino, 

ty pewnie na łancuchu uwiazałes tylko kuchnia z mozliwoscia do łazienki... temu ci ciezko rozpoznac... uciebie to jak u araba pewnie,,,, masakra jaki ty bufon jestes

Strony

Skomentuj