Iran przechwycił nad swoim terytorium kolejnego drona

Kategorie: 

Irański kanał telewizyjny Press TV pokazał drona przejętego nad terytorium tego kraju. Jest to bezzałogowiec typu Boeing ScanEagle, i według Teheranu dron został przejęty podczas misji szpiegowskiej nad terytorium Republiki Islamskiej.

 

Według irańskich oficjeli, wojsko było w stanie przejąć kontrolę nad bezzałogowym samolotem rozpoznawczych, i doprowadzono do lądowania na ich terytorium.  Wcześniej, Dowództwo US Navy kategorycznie odrzuciło możliwość utraty UAV, mówiąc, że są one ściśle nadzorowane, więc zniknięcie jednego z nich, natychmiast staje się widoczne.

 

Niektórzy sugerują, że dron mógł należeć do kogoś innego, ponieważ Stany Zjednoczone nie są jedynym krajem, stosującym ScanEagle w tym regionie.  Są one na stanie armii Zjednoczonych Emiratów Arabskich, z którymi Iran od dziesięcioleci toczy spór o jedną z wysp w Zatoce Perskiej. UAV, widoczne na antenie irańskiej telewizji państwowej, nie ma oznaczenia, więc nie jest możliwe wiarygodne ustalenie tożsamości. Takie same drony ScanEagle używa również polska armia.

W grudniu 2011, irańskiemu wojsku udało się przejąć kontrolę, a następnie wylądować w swojej tajnej bazie lotniczej, dronem UAV RQ-170 Sentinel.  Amerykanie dopiero po jakimś czasie przyznali, że to ich ​​dron i poprosili o jego zwrócenie. Teheran odpowiedział na tę prośbę odmownie twierdząc, że urządzenie zostało przeznaczone do skopiowania i uzyskania produkcji w swoich fabrykach.

USA i ich sojusznicy w regionie stale monitorują Iran za pomocą dronów. Dzięki nim mogą ustalić ruchy sił zbrojnych oraz aktywność w okolicy irańskich instalacji nuklearnych, co powoduje szczególnie dużo irytacji w Teheranie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Tyberiusz

Iran zrobił PROPAGANDOWY

Iran zrobił PROPAGANDOWY TEATRZYK. Ulepili z plastiku lub plasteliny "drona" wyglądającego z zewnątrz na amerykański, że niby go przechwycili. Zwołali media i zrobili propagandę. Pokazali go od środka ? Nie ! Nie z nami te numery, nie z nami te bajki z tysiąca i jednej nocy, Irańczycy.

Portret użytkownika Dioklecjan

Te, andrea i inni,

Te, andrea i inni, zafascynowani, ha, ha, ha, irańską "technologią" wojskową i jej, ha, ha, ha, "możliwościami" - takie DYRDYMAŁY to możecie opowiadać swoim bachorom na dobranoc (może uwierzą w te propagandowe bajki).

Portret użytkownika Angelus

Tak, tak "dioceklanie"...

Tak, tak "dioceklanie"... Dlatego wy żydzi sracie w gacie przed Iranem... i podpuszczacie Wielkiego Brata, by ich zniszczył. Wasze dni są policzone a na Polin liczyć nie możecie... Tym razem nasz "głupi ludek" nie będzie tak głupi jak za Jana Kazimierza...

Portret użytkownika lemur

cały świat nie może się

cały świat nie może się nadziwić jak zniknęło kilka czy kilkanaście głowic nuklearnych, a co dopiero dron? jakis mafiozo mógł sprawdzać jak to lata i czy sterowanie tym z iPhona jest fajne. ktoś sprawdzał jak tamtejsze kartele sobie radzą, żeby wiedzieć gdzie uderzyć. to moja teoria, jeśli ta o innych państwach szpiegujących Iran legnie w gruzach.

Portret użytkownika Edmund

zabawa!  zwykłe ruchy

zabawa!  zwykłe ruchy propagandowe bez znaczenia militarnego - a dlaczego? bo wystarczy jednym klikiem zmienić algorytm, procedurę awaryjną lub kody i program przechwytujący bierze w łeb.
Nie wierzycie? to weźcie własny telefon i wgrajcie mu np stary system, a przekonacie się sami czy programy napisane na aktualnie firmowy będą na nim działały.  Albo zapusćcie na W98 program pisany pod W7.
 
Tak można przejąć kilka dronów, ale to nie ma znaczenia operacyjnego, a propagandowe.
 
Jedyny skuteczny sposób przejmowania dronów o znaczeniu militarnym to ich gotowanie mikrofalami.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ