"Sueddeutsche Zeitung": jeśli Polsce i Węgrom się nie podoba, mogą wyjść z Unii Europejskiej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Niemcy i jej VI Rzesza, zwana dla niepoznaki Unią Europejską nie potrafi pogodzić się z możliwością utraty wpływów w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej, która może wejść w skład konkurencyjnej organizacji zwanej Trójmorzem. Stąd to ujadanie, które trwa od dawna i nie ma końca. Niemcy nie pozwolą na utratę swoich niemieckich landów i w najgorszym przypadku, jeśli zajdzie taka konieczność, mogą wywołać kolejną wojnę.

 

W niemieckich mediach znów słychać krytykę adresowaną do Polski i Węgier. Daniel Brössler pisze na łamach dziennika "Sueddeutsche Zeitung", że największym problemem dla Europy wcale nie jest brak rządu w Niemczech, śmierć ludzi w islamskich zamachach terrorystycznych czy napływ muzułmańskich imigrantów, lecz przyszłość UE - komentator sugeruje, że Polska i Węgry mogą wręcz przyczynić się do rozpadu Unii.

Według autora tego artykułu, polskie i węgierskie władze celowo wyolbrzymiają problem nielegalnej imigracji, aby uśpić czujność społeczeństwa i utrzymać się przy władzy. Tymczasem najazd muzułmanów, inwazja islamu na Europę jest celowo bagatelizowanym faktem. Europa Zachodnia chce narzucić innym krajom swoją wizję świata i grozi tym, którzy nie chcą się do niej dostosować.

 

Niemiecki dziennikarz twierdzi również, że państwa "w połowie praworządne" nie mogą należeć do UE, więc jeśli nam się nie podoba to możemy sobie po prostu odejść. Jednocześnie zaznaczył, że rozwój gospodarczy Polski i Węgier byłby niemożliwy bez udziału Unii Europejskiej. Pamiętajmy jednak jaką wizję świata mieli jej założyciele - trzej włoscy komuniści Altiero Spinelli, Ernesto Rossi i Eugenio Colorni ze swoim Manifestem z Ventotene zapoczątkowali powstanie Unii Europejskiej. Krótko mówiąc byli to zwolennicy powstania jednego superpaństwa europejskiego, które wchłonie poszczególne narody i odbierze im suwerenność i niepodległość. Tak się składa, że coraz częściej mówi się o przekształceniu UE w tzw. Stany Zjednoczone Europy, czy Europejską Unię Federalną. Martin Schulz, przewodniczący Socjaldemokratycznej Partii Niemiec chce, aby nowy twór powstał najpóźniej w 2025 roku. Polska pozostając w tej organizacji może po raz kolejny zniknąć z map świata. Czy tego właśnie chcemy?

Wiele mówi się o europejskiej solidarności, np. w kwestii przyjmowania uchodźców. Z drugiej strony tej solidarności wyraźnie brakuje, jeśli chodzi o projekt niemiecko-rosyjskego gazociągu Nord Stream 2, który ma omijać Polskę, co zagraża naszemu bezpieczeństwu energetycznemu. Jesteśmy traktowani przez Unię Europejską jak ludzie gorszej kategorii, gdyż jesteśmy zalewani produktami gorszej jakości, która posiada podobną lub nawet wyższą cenę niż w Europie Zachodniej - tak zwany rasizm żywnościowy.

 

Przypomnijmy, że z każdego unijnego euro przekazanego Polsce, Niemcy zyskują aż 86 centów. Co więcej, za każde unijne euro, które wpływa do państw Grupy Wyszehradzkiej, Niemcy zarabiają nawet 1,25 euro. Jak to możliwe? Gdy Polska otrzymuje unijne pieniądze, przeważająca większość tych środków wraca do Niemiec, ponieważ korzystamy z tamtejszych usług i towarów. Czyli mówiąc krótko nasz kraj otrzymuje unijne pieniądze i wydaje je głównie w Niemczech. Podsumowując - skąd ten ciągły jazgot i obawy o stan polskiej demokracji u naszego sąsiada? Gdy nie wiadomo o co chodzi, to znaczy, że chodzi o pieniądze.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Max 1983

Tego własnie nie rozumiem.Ci

Tego własnie nie rozumiem.Ci wszyscy tak nienawidzący Unii z jakis powodów chcieli tam być?Może dlatego ,że zbyt różowo nie było i chcieliśmy by nam się żyło lepiej?Nie wiem czy się żyje lepiej ,każdy ma swój prywatny rachunek ,ale każdego namawiam by się zastanowił ,czy lepiej mu się żyło przed wejściem do Unii czy teraz(mam na myśli sytuację finansowa np, na co kogo stac itp.Tylko prosze jak ktoś przegrał chatę w karty ,to niech za to Unii nie wini)

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Akamai

Ten pozorny dobrobyt

Ten pozorny dobrobyt zbudowany jest na lichwie.

Na koniec 2016 roku kredyty miało 15 milionów Polaków na łączną kwotę 576 miliardów złotych. Kwota ta wystarczyłaby na wybudowanie 10 elektrowni atomowych. 

Polacy mają spore problemy ze spłatą swoich zobowiązań. Ok.1.8 mln Polaków ma problem ze spłatą 3 mln pożyczek wartości 25 miliardów złotych. Na razie...

Bo to dopiero początek holocaustu ekonomicznego narodu polskiego..

Czy wcześniej żyło się lepiej ? Nie wiem.

Ale przynajmniej nikt się przez długi nie wieszał.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Max 1983

Hm nie neguję ,że wielu ludzi

Hm nie neguję ,że wielu ludzi przeżyło osobiste dramaty ,nie poradizli sobie zachodzącymi zmianami ,popelnili błędy i strasznie skończyli.Tylko ,że jak ktoś dokonal samospalenia ,bo mu się niepodoba co zrobiła obecna wladza to się śmiejecie ,że debil ,jak ktoś się powiesił za Tuska to wina Tuska.Mam wrażenie ,że słowo obiektywizm przestało już u was istnieć.Ułożyliście sobie swoja wizję świata i koniec.Ja tez jestem troszkę rozczarowany ,chocby ostatnio chciałem kupić coś z działu elektroniki(dokładnie kosole jako prezent)i szlak mnie mało nie trafił ,że na przecenach w Niemczech rzecz kosztowała 600 złoty(oczywiście po przeliczeniu z euro)a w Polsce 1200!!!!! Jak to możliwe ,że ludzie zarabiający kilka razy więcej jak my moga kupować (przynajmniej w okresie przecen, ktore u nich są faktem a u nas kpiną)taniej???Tylko wy już dochodzicie do absurdu ,bo zapewne nawet fakt że jest zima, a nie ma śniegu jest winą Unii?Przed wejsciem do Unii była lepsza pogoda ,nie było przestępstw ,przemocy ,głodu bezdomnych ,nikt się nie wieszał ,nikt z mostu nie skakał.....to czemu po otwarciu granic tyle ludu z tego raju na ziemi wiało ,że aż się kurzyło??

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika hansi

Coś bardzo wybiórcze masz

Coś bardzo wybiórcze masz podejście do tematu.. zajmujesz się powierzchownymi jakimiś aspektami, w ogóle nie ogarniając całości... Odnoszę mocne wrażenie, że w ogóle nie masz pojęcia o niczym, za to przemądrzały i nie mający najwyraźniej co robić, łeb.. Jesli 1983 jest datą Twego urodzenia - to nic dziwnego...

Odnoszę też wrażenie, że widuję Cię cześciej, tu i ówdzie, pieprzącego w podbnym tonie Smile Trollem jesteś pewnie Smile Ale dość cienko Ci to idzie Smile Wiesz - NIE JEST chwalebną rzeczą, ani patriotyczną, pieprzyć takie głupoty, jak Ty pieprzysz.. Drugi taki podobny troll jest na "prawy.pl", nazywa się "Tomek".A może to właśnie "Tomek" ? Smile Albo może "Głos Rozsądku" - bo i taki jeden troll działa na forach ?.. No, pecunia no olet.. Tyle, że taka antypolska działalność za kasę, to po prostu obrzydliwość... No, ale w każdej populacji zawsze znajdą się "volksdojcze" i inna zdradziecka swołocz, która za kasę zrobi wszystko - co widać właśnie po liczbnym gremium "pro-europejskim", nie tylko w Twojej osobie, ale i w tłumie "mężyków stanu" różnych z PO i innego zaprzaństwa

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Przed Balcerowiczem, który

Przed Balcerowiczem, który przygotowywał Polskę, by była tanim kąskiem na niemieckie brzuchy żyło sie lepiej. Pomijam okres głupiej Solidarnosci, która za usilnym staraniem zdrajcy JP2 i Wałesy dostaliśmy opd Regana sankcje, wskutek czego półki zostały zastawione octem, szczawiem i mirabelkami... Ale ty wtedy głupi byleś i tak ci już zostało.,...

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika USADREJ

BO FANTAZJA jest od tego aby

BO FANTAZJA jest od tego aby bawic sie na całego....wczesniej pisałes ze  za komuny działałes w solidarnosci zakładowej, i omały włos bys dostał wilczy bilet do lepszego swiata...kim ty jeszcze byłes BATMAN SUPRMEN a moze casanowa KALIBABKA

reksio a co ci max1983 ma powiedziec jak wtedy skakał z jajka na jajko...ty dziwaku wtedy zyło sie lepiej tak tesknic za komuna...hehehe

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj