Iran przechwycił nad swoim terytorium kolejnego drona

Kategorie: 

Irański kanał telewizyjny Press TV pokazał drona przejętego nad terytorium tego kraju. Jest to bezzałogowiec typu Boeing ScanEagle, i według Teheranu dron został przejęty podczas misji szpiegowskiej nad terytorium Republiki Islamskiej.

 

Według irańskich oficjeli, wojsko było w stanie przejąć kontrolę nad bezzałogowym samolotem rozpoznawczych, i doprowadzono do lądowania na ich terytorium.  Wcześniej, Dowództwo US Navy kategorycznie odrzuciło możliwość utraty UAV, mówiąc, że są one ściśle nadzorowane, więc zniknięcie jednego z nich, natychmiast staje się widoczne.

 

Niektórzy sugerują, że dron mógł należeć do kogoś innego, ponieważ Stany Zjednoczone nie są jedynym krajem, stosującym ScanEagle w tym regionie.  Są one na stanie armii Zjednoczonych Emiratów Arabskich, z którymi Iran od dziesięcioleci toczy spór o jedną z wysp w Zatoce Perskiej. UAV, widoczne na antenie irańskiej telewizji państwowej, nie ma oznaczenia, więc nie jest możliwe wiarygodne ustalenie tożsamości. Takie same drony ScanEagle używa również polska armia.

W grudniu 2011, irańskiemu wojsku udało się przejąć kontrolę, a następnie wylądować w swojej tajnej bazie lotniczej, dronem UAV RQ-170 Sentinel.  Amerykanie dopiero po jakimś czasie przyznali, że to ich ​​dron i poprosili o jego zwrócenie. Teheran odpowiedział na tę prośbę odmownie twierdząc, że urządzenie zostało przeznaczone do skopiowania i uzyskania produkcji w swoich fabrykach.

USA i ich sojusznicy w regionie stale monitorują Iran za pomocą dronów. Dzięki nim mogą ustalić ruchy sił zbrojnych oraz aktywność w okolicy irańskich instalacji nuklearnych, co powoduje szczególnie dużo irytacji w Teheranie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika fakir

Keshe mówi o rzeczach które

Keshe mówi o rzeczach które badał Tesla... jak wiadomo USA skonfiskowało po jego śmierci całe ciężarówki projektów, notatek, itp. pamiętaj, że Tesla to geniusz który odkrył m.in. prąd zmienny... mnie się wydaje że hakerzy irańscy mogli się dostać do jakiejś bazy z tymi pomysłami Tesli i przekazali to anonimowo włąsnie Keshe... stąd taki jego przypływ geniuszu i niesamowitych pomysłów... i moim zdaniem one nie są fikcją...

Portret użytkownika Jacek

Lotniskowiec też przechwycić

Lotniskowiec też przechwycić można. Rzecz wcale nie niemożliwa, wystarczy "usmażyć" szare komórki myckom silnym i ukierunkowanym impulsem elektromagnetycznym. Fakt, lotniskowiec też będzie się nadawał na złom, ale grozić już nim nie będzie można.

Portret użytkownika fakir

profesor z Teheranu mówi

profesor z Teheranu mówi naprawdę mądre rzeczy! podał przykład wrogości USA i UE wobec Iranu w postaci sankcji nałożonych na kraj - Iran nie może kupić nawet leków ratujących życie i ludzie umierają z tego powodu, mówi też że blokowany jest centralny bank irański, a nawet zablokowano transmisję sat sygnału radiowego i telewizyjnego stacji irańskich - obecnie nie można ich oglądać ani słuchać w USA, Europie, a nawet w Azji... jednym słowem robi się wszystko żeby wykończyć Iran w każdy możliwy sposób... i powiedzcie mi czy to jest normalne? czy ktokolwiek z Was wierzy że Iran jest zagrożeniem dla światowego pokoju? że mają jakieś plany inwazji, mordowania innowierców itp? ludzie dajmy spokój - uczmy się NIE UFAĆ mediom sterowanym przez rotszyldów - jeszcze się nie zdażyło żeby powiedzieli prawdę - więc jak gadają źle o Iranie to znaczy, że jest dokładnie odwrotnie! GO IRAN! a jak się wk... to się tam wyprowadzę bo mam dość chamstwa i obłudy zarówno tzw. europejczyków jak i hamburgerów! mogę nawet przejść na islam...

Portret użytkownika fakir

hahahaha.... słucham sobie

hahahaha.... słucham sobie tego wywiadu w pierwszym klipie... profesor z Teheranu (świetnie mówi po ang. nawiasem mówiąc) odpowiada na pytanie dziennikarki: "proszę pana, skoro USA twierdzi, że ten dron nie należy do nich to jak pan sądzi, do kogo on należy?"... chwila ciszy, uśmieszek i odpowiedź profesora: "well, w tym momencie dron należy już do Iranu" Lol hahahahahah!

Portret użytkownika fakir

BRAWO IRAN! najwyraźniej

BRAWO IRAN! najwyraźniej opanowali technikę sterowania dronami do perfekcji i niedługo strach będzie tam cokolwiek puszczać Wink no i bardzo dobrze! a jeszcze weselej będzie jak Iran faktycznie skopiuje te maszyny, wyprodukuje sobie parę tysięcy takich, zamontuje na nich jakieś ciekawe głowice albo broń chemiczną i pośle do icków Smile widać jasno, że Iran to nie są jakieś ciemniaki tylko naprawdę mądrzy ludzie posiadający profesjonalną armię, dobrze rozwiniętą naukę, rozmaite technologie, itd. po prostu sól w oku hamburgerów i icków dążących do przejęcia kontroli nad tamtym regionem... a Iran robi swoje, zbrojenia trwają, rozwój techniki wojskowej też... i wątpię czy ktokolwiek odważy się ich ruszyć... jak widać żadne prowokacje i próby psucia im opinii nie działają - dało się podburzyć Libijczyków, Syryjczyków, Egipcjan, Irakijczyków... wszędzie wprowadzając "demokrację" czyli rządy marionetkowe, które wyzerowały cały potencjał tych krajów... z Iranem natomiast idzie gorzej... a szczerze mówiąc nie idzie w ogóle Smile założę się, że mają już tych dronów natrzepane całe magazyny... jak nie sami to z pomocą Chin Smile ależ mi humor poprawił ten temat... a najbardziej chce mi się śmiać z postawy USA - oni "poprosili o zwrot swojego drona" - szpiegowskiego Smile i jaka perfidia z tym brakiem oznaczeń w ogóle.. co to ma być? jakim prawem coś lata nad obcym terytorium i nie jest na tym napisane czyje to jest? ciekawe co by powiedzieli jakby tak Iran sobie chciał polatać nad ickami albo byłym WTC? od razu byłoby sapanie i bluzgi że to akt terroru, pogwałcenie praw, dzicz i chamstwo! jak widać nie działa to w drugą stronę i pytanie brzmi czemu?

Portret użytkownika Rasta4Peace

Ile jeszcze czasu będziemy

Ile jeszcze czasu będziemy się na tej planecie zachowywać jak obcy dla siebie? ile zachowań musi zastać abyśmy zrozumieli że najwyżej dojdziemy poprzez wzajemne zrozumienie, wybaczenie, umożenie, miłość do tej samej istoty która żyje razem z nami? To jest właśnie ten koniec świata. Nasz świat nie polega na wykołowaniu aby lepiej dla siebie mieć. Wszyscy jesteśmy mieszkańcami tej planety i nie potrzebujemy systemu płatności itd, aby się dobrze czuć i dobrze funkcjonować w tej chwilowej rzeczywistości. Naprawde mówie wam jak kiedyś ten któryś. Ile lat byś nie miał/a weś sie ogarnij bo to co trwa od lat X trwać już nie może, ponieważ musi nadejść ład który da nam nowe perspektywy na światopogląd.

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Portret użytkownika ktoś_bliżej_nieokreślony

Ile czasu? Dopóki nie

Ile czasu? Dopóki nie pozostanie jeden człowiek na caaaaaałej planecie... lub póki sami nie rozwalimy naszej kochanej skałki. Ludzie są zbyt chciwi i samolubni by być altruistami i zmienić świat, w którym żyją na lepszy. Tym bardziej, że nagle możesz usłyszeć, że można być "zbyt kulturalnym" (cokolwiek to znaczy :D) . Skoro ludziom podoba się tak jak jest, to co mi czy komukolwiek innemu do tego. Tylko szkoda, że nie dają wyboru tym, którzy dostrzegają ten cały syf. Świat stworzony przez ludzi mógłby być lepszy, tylko że ludzie tego nie chcą.

Przeszłość paskudna, Przyszłość nie lepsza, a Teraźniejszości nigdy nie ma.

Portret użytkownika ad vocem

"Ile czasu

"Ile czasu będziemy.......".Odpowiedź jest baaaaaardzo krótka:-Tak długo jak przestaniecie zadawać takie pytania!!!!!!!Możemy czekać "tak długo aż piekło zamarznie".Spoko poczekamy.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ