W Chinach odkryto szczątki smoka sprzed 120 milionów lat!

Kategorie: 

Źródło: Xialin Wang et al./Naturwissenschaften/Springer

W północno-wschodnich Chinach zespół paleontologów wydobył nietypowe skamieniałości pradawnego zwierzęcia. Badania wykazały, że są to szczątki latającego gada. Odkrycie bezpośrednio nawiązuje do smoków z chińskiej mitologii.

 

Skamieliny należą do latającego stwora sprzed 120 milionów lat. Naukowcy nadali nowemu gatunkowi nazwę Guidraco venator, która dosłownie oznacza latającego ducha smoka. Zwierzę należało do grupy pterozaurów, czyli latających gadów, które żyły mniej więcej od 210 do 65 milionów lat temu i mogły być pierwszymi latającymi kręgowcami.

Źródło: Xialin Wang et al./Naturwissenschaften/Springer

Paleontolodzy odkryli szczątki czaszki smoka, która posiada dość nietypowy kształt i bardzo długą paszczę. Przypuszcza się, że latający gad mógł żywić się rybami. Szacowana długość skrzydeł Guidraco venator mogła wynosić od 4 do 5 metrów.

 

Bardzo podobne szczątki pterozaurów odkrywano dotychczas w Brazylii. Tymczasem szczątki tego zwierzęcia zostały znalezione w północno-wschodnich Chinach. Zaintrygowało to naukowców, ponieważ znalezisko z Azji sugeruje, że pozostałości po pterozaurach mogą być odnajdywane również w innych częściach świata.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Janka

Ziemia ma trochę ponad 6 tys

Ziemia ma trochę ponad 6 tys lat. A Biblia nie nadarmo nazywa Szatana, diabłem smokiem pradawnym. Dlaczego słowa znanej kolędy zostały zmienione z ...cztery tysiace lat wyglądany, na tyle tysiecy lat wyglądany" i kim sa ci, którzy te słowa zmienli?

Portret użytkownika SurvivorMan

Jakim ograniczonym trzeba być

Jakim ograniczonym trzeba być, żeby w XXI wieku głosić starożytne mity o Ziemi mającej 6000 lat... To jest zwyczajne plucie na nauki takie jak historia, archeologia, genetyka i wszystkie ich odmiany pomniejsze, jak chociażby archeoetnobotanika...
To plucie na dawne kultury... Zsyłanie ich w niebyt z powodu radykalizmu religijnego...
Ludzie ery Mezolitycznej, żyjący ze zbieractwa, łowiectwa, rybołówstwa, którzy zapoczątkowali rolnictwo i wynaleźli chociażby łuk, PRZEWRACAJĄ SIĘ W GROBACH!!!
 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Łukasz_inny

Nie chodzi o to aby dowodzić

Nie chodzi o to aby dowodzić czy 4 tysie  czy 6 tysi

Miliardy lat powiadasz, ciekawe czy ci naukowcy wzięli pod uwagę teorię wg której czas biegnie wolniej w pobliżu ośrodka dużej grawitacji

= skoro wszechświat powstał w wyniku wielkiego buuuuum to jak wtedy płynął czas w pobliżu tak gęstej materii ....

= Gówno wiemy ... choć niektórym wydaje się że wiedzą, zarówno po jednej i po drugiej stronie

Portret użytkownika Arya

Ziemia ma trochę ponad 6 tys

Ziemia ma trochę ponad 6 tys lat.

Który odłam chrześcijaństwa głosi, że ziemia ma 6 tys lat? Nie słyszałem nigdy o takim odłamie. KK uznaje, że człowiek istnieje 6 tys lat. Teorię wielkiego wybuchu, który miał miejsce (według nauki) 13,7 miliarda lat temu, stworzył katolicki ksiądz. Jeśli więc jesteś katolikiem, to zweryfikuj swoj poglądy.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Strony

Skomentuj