Nietypowe trzęsienie ziemi w Arktyce mogło być spowodowane nowym rosyjskim testem jądrowym

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W obrębie arktycznego archipelagu znanego jako Ziemia Północna, a wchodzącego w skład Federacji Rosyjskiej, doszło do nietypowego trzęsienia ziemi o sile 4,9 stopni. Niektórzy sugerują może jest to dowód na wykonanie nowego testu jądrowego przez Rosję.

Do nietypowego zdarzenia sejsmicznego doszło 23 grudnia około 22:13 UTC. Zanotowano wstrząs około 5 stopni w skali Richtera o epicentrum znajdującym się około 10 km pod ziemią. Pomiary te nie są jednak zbyt dokładne ze względu na oddalenie miejsca od najbliższych sejsmografów.

 

Oficjalnie zjawisko zostało uznane za naturalne, ale nie można zapominać, że właśnie tej okolicy Rosja miała swój poligon atomowy i być może w obliczu ostatnich wydarzeń na świecie ktoś uznał na Kremlu, że warto przetestować zdolność rosyjskiej armii do użycia broni jądrowej.

Gdy próby przeprowadza Korea Północna również świat dowiaduje się o tym sejsmografów, które rejestrują silne podziemne eksplozje jądrowe tak jakby były to średniej wielkości trzęsienia ziemi. analitycy zwracają uwagę że Rosja ostatnio wykazuje ruchy militarne wskazujące na przygotowania do jakiegoś konfliktu i tym samym uprawdopodabnia to teorię że na ziemi Północnej rzeczywiście mogło dojść do czegoś więcej niż tylko niezwykłego trzęsienia ziemi.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj