Putin podziękował Trumpowi za informacje wywiadowcze CIA!

Kategorie: 

Źródło: Kremlin.ru/CC BY-SA 2.0

Donald Trump od samego początku swojej prezydentury oskarżany jest o współpracę z Rosją, która rzekomo wpłynęła na przebieg wyborów prezydenckich w USA i przyczyniła się do porażki Hillary Clinton. Aż do dnia dzisiejszego przeciwnicy Trumpa szukają jakichkolwiek śladów sugerujących jego powiązania z Kremlem i robią dosłownie wszystko, aby usunąć go z Białego Domu. Jak dotąd robią to bezskutecznie a Trump stale powtarza, że nie ma nic wspólnego z Rosjanami.

 

Jednak jeszcze przed wyborami w rosyjskim rządzie głośno nawoływano do głosowania na Donalda Trumpa co miałoby uchronić świat przed III wojną światową. Mówił o tym np. Władimir Żyrinowski, wiceprzewodniczący Dumy Państwowej - to jest ten sam polityk, który groził w przeszłości zniszczeniem Polski i proponował rozbiór Ukrainy.

 

Nowy prezydent Stanów Zjednoczonych oficjalnie zaprzecza, że współpracuje z Rosją i stara się utrzymać tę narrację, a z drugiej strony wychodzą na jaw informacje, które mogą wskazywać na coś innego. Choć mówi się, że relacje Rosji i USA są w fatalnym stanie to może się okazać, iż jest dokładnie na odwrót.

Wczoraj odbyła się zaskakująca rozmowa telefoniczna między Władimirem Putinem a Donaldem Trumpem. Jest to drugi taki kontakt telefoniczny między przywódcami odkąd USA wybrały nowego prezydenta. Kreml potwierdził, że Putin podziękował Trumpowi za informacje wywiadowcze agencji CIA, które pozwoliły zatrzymać islamskich terrorystów zanim zdołali przeprowadzić zamach bombowy w Sankt Petersburgu. Dodał jednocześnie, że jeśli tylko rosyjskie służby specjalne otrzymają podobne informacje o zbliżającym się ataku terrorystycznym w USA to zostaną one przekazane amerykańskim organom ścigania.

 

Powyższy komunikat Kremla może wywołać poważny dysonans poznawczy wśród wielu Amerykanów i nie tylko, skoro Rosja od dłuższego czasu przedstawiana jest wyłącznie jako wróg i zagrożenie dla globalnej dominacji Stanów Zjednoczonych. Jeśli Putin i Trump faktycznie utrzymują dobre relacje to wywoła to pewne zamieszanie w USA. Warto również zastanowić się nad przyszłością Europy Środkowo-Wschodniej, gdyby okazało się, że władze amerykańskie i rosyjskie dobrze się dogadują a nawet współpracują ze sobą. Oznaczałoby to, że Rosja i USA zarabiają duże pieniądze na dozbrajaniu różnych stron konfliktu np. na Ukrainie, w którym bierze również udział Polska.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika UPAdlina

zwracam ci kolejny raz

[...] Po co wchodzisz w dyskusję, która cię przerasta? Przecież ty nawet nie potrafisz wkleić linku do paska przeglądarki. Nie potrafisz sprawdzić podstawowych danych w necie i piszesz kompromitujące cię teksty, jak ten o PKB albanii i Serbii. Te głosy, ktore słyszysz, a o których tu pisałeś prowadzą cie złą drogą. Czas na wizytę u psychiatry, zanim któregoś dnia poprowadzą cię na dach twojej stodoły z karabinem twojego dziadka z upa w twoich rękach.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Kaspersky

Kaspersky to są najlepsze

Kaspersky to są najlepsze programy antywirusowe. USA robi propagandę że ma najlepsze komputery i najlepsze windowsy, tylko w tej tzw. „dolinie krzemowej” pracuje ogrom Rosjan, którzy wyemigrowali po rozpadzie ZSRR, np. Vladimir Mstislavovich Pentkovski – główny projektant procesorów Intel, można sobie sprawdzić w wyszukiwarce kto to był, to właśnie od jego nazwiska wziął nazwę procesor pentium i są to najlepsze procesory.
Jankesy tylko przywłaszczają sobie albo kupują cudze osiągnięcia np. pierwszy na świecie komputer osobisty został wynaleziony nie przez amerykańską firmę Apple Computers i nie w 1975 roku a w ZSRR w 1968 roku przez radzieckiego konstruktora z Omska Arsenija Anatolowicza Gorochowa. Autorskie świadectwo o numerze 383005.
Jedynie co amerykanie wynaleźli, to przepisy do gry w basebol, futbol amerykański itp. głupie gry w które nikt inny na świecie nie gra. USA to nie jest żaden kraj który tworzy patenty, to kraj który kradnie, kopiuje cudze patenty. Słowianie wynaleźli 80% wynalazków znanych ludzkości, resztę głównie Chińczycy, a niewolnicy nałapani do siatki w Afryce i przewiezieni do Ameryki – nic. Natomiast handlarze tych niewolników wynaleźli tylko lichwę i jachwę. Cały ten kraj zwany USA ma bandycki gen, stworzony przez bandytów, wyrzutków z całego świata poszukiwanych w Europie i samego elementu.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Kaspersky

Tak ładnie tu się nam

Tak ładnie tu się nam przedstawiłeś. To prawda jesteś stekiem bzdur do tego żyjącym w świecie iluzji i zaprzeczeń i jak by mało było tego to jeszcze wszędzie widzisz UPAdlinę, a to już jest przypadek kliniczny. Dobry materiał do działu psychiatrii.

Portret użytkownika USADREJ

Twój Putin jakby nie

Twój Putin jakby nie prowadził agresywnej polityki, wobec sąsiadów. Nie wywolujac wojny na wschodzie Ukrainy i aneksji krymu. Państwa sasiednie czują sie zagrozone.Litwa Łotwa Estonia Polska i temu sa tu janki. Jakby putin nie zagrazal toby ich tu nie bylo. Taki moj wniosek. Jemu marzy sie zsrr 

Portret użytkownika UPAdlina

Nie bredź. Wojnę wywołaliście

Nie bredź. Wojnę wywołaliście wy sami,przeprowadzając zamach stanu w kijowie i dopuszczając do władzy banderowskie środowiska. Krym? A co ty myślałeś, że ludzie na Krymie będą oglądać wasze banderowskie marsze z portretami cwela bandery? Jak na razie, to nie Putin napadł na dziesiątki państw, tylko bandycki uSSman i to on zagraża i stwarza niebezpieczeństwo dla innych krajów. Więc o czym znowu bredzisz? Bandyta uSSmański doprowadził Polskę do stanu państwa istniejącego tylko teoretycznie i to są FAKTY. Twoją upainę też doprowadził do rozkładu, co przyznała sama victoria nuland. Wydali na to 5 mld dolarów. Kolejny raz więc kłamiesz i ośmieszasz się tekstami nie mającymi nic wspólnego z rzeczywistością.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj