Putin podziękował Trumpowi za informacje wywiadowcze CIA!

Kategorie: 

Źródło: Kremlin.ru/CC BY-SA 2.0

Donald Trump od samego początku swojej prezydentury oskarżany jest o współpracę z Rosją, która rzekomo wpłynęła na przebieg wyborów prezydenckich w USA i przyczyniła się do porażki Hillary Clinton. Aż do dnia dzisiejszego przeciwnicy Trumpa szukają jakichkolwiek śladów sugerujących jego powiązania z Kremlem i robią dosłownie wszystko, aby usunąć go z Białego Domu. Jak dotąd robią to bezskutecznie a Trump stale powtarza, że nie ma nic wspólnego z Rosjanami.

 

Jednak jeszcze przed wyborami w rosyjskim rządzie głośno nawoływano do głosowania na Donalda Trumpa co miałoby uchronić świat przed III wojną światową. Mówił o tym np. Władimir Żyrinowski, wiceprzewodniczący Dumy Państwowej - to jest ten sam polityk, który groził w przeszłości zniszczeniem Polski i proponował rozbiór Ukrainy.

 

Nowy prezydent Stanów Zjednoczonych oficjalnie zaprzecza, że współpracuje z Rosją i stara się utrzymać tę narrację, a z drugiej strony wychodzą na jaw informacje, które mogą wskazywać na coś innego. Choć mówi się, że relacje Rosji i USA są w fatalnym stanie to może się okazać, iż jest dokładnie na odwrót.

Wczoraj odbyła się zaskakująca rozmowa telefoniczna między Władimirem Putinem a Donaldem Trumpem. Jest to drugi taki kontakt telefoniczny między przywódcami odkąd USA wybrały nowego prezydenta. Kreml potwierdził, że Putin podziękował Trumpowi za informacje wywiadowcze agencji CIA, które pozwoliły zatrzymać islamskich terrorystów zanim zdołali przeprowadzić zamach bombowy w Sankt Petersburgu. Dodał jednocześnie, że jeśli tylko rosyjskie służby specjalne otrzymają podobne informacje o zbliżającym się ataku terrorystycznym w USA to zostaną one przekazane amerykańskim organom ścigania.

 

Powyższy komunikat Kremla może wywołać poważny dysonans poznawczy wśród wielu Amerykanów i nie tylko, skoro Rosja od dłuższego czasu przedstawiana jest wyłącznie jako wróg i zagrożenie dla globalnej dominacji Stanów Zjednoczonych. Jeśli Putin i Trump faktycznie utrzymują dobre relacje to wywoła to pewne zamieszanie w USA. Warto również zastanowić się nad przyszłością Europy Środkowo-Wschodniej, gdyby okazało się, że władze amerykańskie i rosyjskie dobrze się dogadują a nawet współpracują ze sobą. Oznaczałoby to, że Rosja i USA zarabiają duże pieniądze na dozbrajaniu różnych stron konfliktu np. na Ukrainie, w którym bierze również udział Polska.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


loading...

Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Przede wszystkim, dla

Przede wszystkim, dla rozwiania nadziei idiotów wierzących w Wielkiego Brata zza oceanu (niejakiego CCCepa, Usadreja i ich klonów (nie licząc "polskich" polityków), że nas "obroni" przed Rosją informuję, że owe kontakty oznaczają, iż obaj panowie doskonale się dogadują... W kwestii podziału Polski również nie będą się konfliktować...

Rozbiory Polski odbędą sie kosztem niewywoływania III w.ś .... na najbliższe 10-15 lat...

Portret użytkownika SN69

Znam człowieka który w latach

Znam człowieka który w latach zimnej wojny służył w pancernej brygadzie belgijskiej armi...całą zimę stacjonowali w namiotach na granicy RFN - NRD w pełnej gotowości...spali w mundurach...a w ciągu dnia musieli chodzić z podwiniętymi rękawami żeby się przyzwyczajać do niskich temperatur panujących na wschodzie...wszyscy myśleli że wojna wybuchnie w każdej chwili...Tamte czasy minęły...o wiele bardziej napięte niż obecnie...właściwie to nawet nie ma porównania z tym co dzieje się teraz...Tak że przestań pieprzyć głupoty o rozbiorze polski...za 10 -15 lat...bo jeszcze niedawno pisałeś że będzie wojna w tym roku...rok się kończy i nic...a teraz podajesz jakieś odległe asekuracyjne daty...abstrakcyjnych scenariuszy...

Portret użytkownika b@ron

hehe... bingo, tak tu czytam

hehe... bingo, tak tu czytam nieraz wypowiedzi tych co to myślą że ktoś nas uratuje w razie czego przed rosją i nie wiem czy śmiac się czy płakać ... wojny USA/Rosja nie bedzie nigdy... oni tylko będą "wspierać" strony sporu i sprzedawać broń, a na koniec podzielą się tym co zostanie i ich pertraktacje bedą dotyczyć tylko tego który co bierze ... po podziale, wejdą na te tereny i "wprowadzą pokój"

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj