Beata Szydło zrezygnowała! Mamy nowego premiera bankstera - Mateusza Morawieckiego!

Kategorie: 

Źródło: Facebook

Dzisiaj byliśmy świadkami dziwnego spektaklu w sejmie. Najpierw partia rządząca bohatersko obroniła premier Beaty Szydło przed zakusami opozycji, od dawna planującej jej odwołanie. Nie minęło jednak kilka godzin i ta sama pani premier sama złożyła rezygnację z urzędu. Wygląda na to, że mamy nowego premiera bankstera, Mateusza Morawieckiego.

Właściwie jest to zmiana kosmetyczna, bo i tak wicepremier Morawiecki mógł więcej niż inni członkowie tego rządu. Nie bez powodu zajmował dotychczas aż dwa resorty jednocześnie, Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Finansów. Kim zatem jest nowy ulubieniec Jarosława Kaczyńskiego?

Mówi się o nim bankster, bo przez 8 lat był prezesem zarządu Banku Zachodniego WBK, ale chyba bardziej zasłużył na ten przydomek sprowadzając do Polski spekulacyjny amerykański bank JP Morgan, który współodpowiada za światowy kryzys finansowy z 2008 roku.  W tym kontekście zastanawiający jest umieszczony niedawno plan reformy emerytalnej rządu, który chce wprowadzić tak zwane pracownicze programy kapitałowe. Tak się składa, że w takich instrumentach specjalizuje się właśnie bank JP Morgan.

Poza tym wicepremier Morawiecki chętnie rozdawał granty dla zagranicznych korporacji.  Szczyci się na przykład dofinansowanie takich potęg światowej motoryzacji jak Daimler czy Toyota. To niesamowite, że przekierowuje się środki wyrwane Polakom do zagranicznych bogatych korporacji  i jeszcze mówi się bezczelnie, że to tworzenie nowych miejsc pracy.

Co ciekawe Mateusz morawiecki jest też bohaterem słynnej afery podsłuchowej w restauracji Sowa i przyjaciele. Na nagraniach słychać jak z ekipą Tuska  dyskutował o nieodpowiedzialności młodych ludzi w pracy i chwalił się przynależnością do jakiejś bliżej niesprecyzowanej światowej elitarnej grupy którą nazywał "we the people".

 

Jako Minister Finansów, Mateusz Morawiecki okazał się oczywiście wyznawcą arkusza kalkulacyjnego. Pięknie współgra w swoich czynach jako minister, z socjalistyczną i etatystyczną polityką rządów PiS. To dlatego właśnie ogłosił na przykład podwyższenie kwoty wolnej od podatków i natychmiast zlikwidował ją dla tak zwanych "najlepiej zarabiających", czyli realnie podniósł opodatkowanie dla tej grupy społecznej. Można odnieść wrażenie, że według rządu bogacenie się jest po prostu czymś nagannym.

Oprócz tego ostatnio wicepremier Morawiecki wprowadził kolejną podwyżkę podatku dla tak zwanych "najlepiej zarabiających". To właśnie tak nazwano ludzi, którzy otrzymują wypłaty na poziomie 10 700 zł brutto. Opodatkowano ich dodatkowo kilkudziesięcioprocentowym podatkiem! To, że rząd nie nazywa podwyższonej składki na ZUS podatkiem, jest bowiem tylko kwestią semantyczną.

Trzeba zaznaczyć, że ci biedni okradani przez socjalistów ludzie, nie mają nawet co liczyć z tego powodu na odpowiednio wysokie emerytury. Będą mieli szczęście jeśli w ogóle zobaczą jakieś emerytury. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że to jest po prostu zinstytucjonalizowana forma grabieży pieniędzy firm i lepiej wynagradzanych pracowników. 

 

Kierownictwo PiS zapowiedziało już, że nowy premier bierze się za gospodarkę, a to oznacza, że przedsiębiorcy mogą już zacząć się bać. Mateusz Morawiecki, jeszcze jako podwójny minister, ogłosił swój projekt tak zwanej "Konstytucji dla biznesu". Ta mglista prezentacja PowerPoint zakłada jeden konkret.

Oczywiście jak to u socjalistów bywa, chodzi o powołanie nowego specjalnego urzędu - Rzecznika praw przedsiębiorców. To właśnie ten urząd miałby pełnić jakąś jeszcze niesprecyzowaną  funkcje pośrednika między urzędami skarbowymi a przedsiębiorcami. No i kto zapłaci 18 mln złotych rocznie za utrzymanie nowego niedoRzecznika? To chyba pytanie retoryczne.

 

Miejmy nadzieje, że okaże się zupełnie inaczej niż można podejrzewać, ale aby tak się stało konieczny jest powrót do retoryki wolnościowej, a nie budowa socjalizmu z "ludzką twarzą" czy też tworzenie kolejnych urzędów i markowanie ruchów, a jednocześnie wyciąganie rąk po pieniądze ciężko pracujących Polaków.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)


Komentarze

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika barp

Każdego można kupić, ale też

Każdego można kupić, ale też każdy może stanowić o sobie bez współdziałania środków obcych. Puknijcie się w głowę, należało by tu powiedzieć KRETYNI, ale nie powiem. Tak bardzo wam jest żle że, szwaby tracą swój dotychczasowy land zwany przez nich generalną gubernią. Nasze inwestycje zabijają szwabską gospodarke, w przyszłości planowanie szlaku jedwabnego pomija szwabów, i już kwiczą, nasyłają zielonych terorystów, putinkowi bardzo się nie podoba wykluczenie go z dostaw gazu, To jest właśnie POLSKA racja stanu

Bar

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Akamai

Talmudyzm biurokratyczny. 

Talmudyzm biurokratyczny. 

Jak to trafnie określił walczący zaciekle o "cywilizację chrześcijańską" Grzegorz Braun.

To właśnie zaoferował nam nowoczesny minister finansów. 

Nowa ordynacja podatkowa ma 687 artykułów. Z początkiem bieżacego roku zmieniono ustawę o VAT, ale już były dwie nowelizacje. W tym gąszczu niejednoznacznych i ciągle zmienianych przepisów podatkowych gubią się nawet profesjonalni doradcy podatkowi. O księgowych nie wspomnę, bo to kasta tępych łbów.

Nie tędy droga. Ordynacja podatkowa powinna być prosta i zrozumiała jak amerykańska konstytucja. I nie powinno się jej zmieniać. Bo prawidłowo prowadzony biznes opiera się na planowaniu. A jeśli przepisy ciągle się zmieniają, to taki plan finansowy można sobie w du*ę wsadzić.

Kolejne posmagdalenkowe rządy wspierają tak naprawdę działalność zagranicznych korporacji. Polski przedsiębiorca nie ma szans w konkurencji z firmami, które mają nieograniczony dostęp do kapitału, sprawdzone procedury działania, które stać na obsługę prawno-podatkową, że nie wspomnę już o lobbingu i tworzeniu przepisów konkretnie pod ich działalność.

Rzekome wspieranie polskiej przedsiębiorczości to tylko gra pozorów. Dowód ?

Co się stało z polskim handlem ? Co się stało z rodzimą produkcją ? 

Na usługi też niebawem przyjdzie kolej.

Parafrazując tekst pewnej piosenki napiszę tylko na koniec:

Ten kraj jest wasz nie nasz !

A jakim Morawiecki będzie premierem ? Takim jakim mu każą być.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika barp

I kostytucja w stanach 2 u

I kostytucja w stanach 2 u nas  - obie były bardzo przejżyste, ale jak ludzie zaczeli kombinować, to trzeba było to wszystko uściślić, i z tąd mamy całe guwno legislacyjne. MÓwisz o konstytucji US, dlaczego nie wspomnisz o wszystkich poprawkach do tej konstytucji - ? Wspierasz stany zjednoczone europy -lewaku?. Unia Europejska musi upaść - zajebisty cytat

Bar

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj