Beata Szydło zrezygnowała! Mamy nowego premiera bankstera - Mateusza Morawieckiego!

Kategorie: 

Źródło: Facebook

Dzisiaj byliśmy świadkami dziwnego spektaklu w sejmie. Najpierw partia rządząca bohatersko obroniła premier Beaty Szydło przed zakusami opozycji, od dawna planującej jej odwołanie. Nie minęło jednak kilka godzin i ta sama pani premier sama złożyła rezygnację z urzędu. Wygląda na to, że mamy nowego premiera bankstera, Mateusza Morawieckiego.

Właściwie jest to zmiana kosmetyczna, bo i tak wicepremier Morawiecki mógł więcej niż inni członkowie tego rządu. Nie bez powodu zajmował dotychczas aż dwa resorty jednocześnie, Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Finansów. Kim zatem jest nowy ulubieniec Jarosława Kaczyńskiego?

Mówi się o nim bankster, bo przez 8 lat był prezesem zarządu Banku Zachodniego WBK, ale chyba bardziej zasłużył na ten przydomek sprowadzając do Polski spekulacyjny amerykański bank JP Morgan, który współodpowiada za światowy kryzys finansowy z 2008 roku.  W tym kontekście zastanawiający jest umieszczony niedawno plan reformy emerytalnej rządu, który chce wprowadzić tak zwane pracownicze programy kapitałowe. Tak się składa, że w takich instrumentach specjalizuje się właśnie bank JP Morgan.

Poza tym wicepremier Morawiecki chętnie rozdawał granty dla zagranicznych korporacji.  Szczyci się na przykład dofinansowanie takich potęg światowej motoryzacji jak Daimler czy Toyota. To niesamowite, że przekierowuje się środki wyrwane Polakom do zagranicznych bogatych korporacji  i jeszcze mówi się bezczelnie, że to tworzenie nowych miejsc pracy.

Co ciekawe Mateusz morawiecki jest też bohaterem słynnej afery podsłuchowej w restauracji Sowa i przyjaciele. Na nagraniach słychać jak z ekipą Tuska  dyskutował o nieodpowiedzialności młodych ludzi w pracy i chwalił się przynależnością do jakiejś bliżej niesprecyzowanej światowej elitarnej grupy którą nazywał "we the people".

 

Jako Minister Finansów, Mateusz Morawiecki okazał się oczywiście wyznawcą arkusza kalkulacyjnego. Pięknie współgra w swoich czynach jako minister, z socjalistyczną i etatystyczną polityką rządów PiS. To dlatego właśnie ogłosił na przykład podwyższenie kwoty wolnej od podatków i natychmiast zlikwidował ją dla tak zwanych "najlepiej zarabiających", czyli realnie podniósł opodatkowanie dla tej grupy społecznej. Można odnieść wrażenie, że według rządu bogacenie się jest po prostu czymś nagannym.

Oprócz tego ostatnio wicepremier Morawiecki wprowadził kolejną podwyżkę podatku dla tak zwanych "najlepiej zarabiających". To właśnie tak nazwano ludzi, którzy otrzymują wypłaty na poziomie 10 700 zł brutto. Opodatkowano ich dodatkowo kilkudziesięcioprocentowym podatkiem! To, że rząd nie nazywa podwyższonej składki na ZUS podatkiem, jest bowiem tylko kwestią semantyczną.

Trzeba zaznaczyć, że ci biedni okradani przez socjalistów ludzie, nie mają nawet co liczyć z tego powodu na odpowiednio wysokie emerytury. Będą mieli szczęście jeśli w ogóle zobaczą jakieś emerytury. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że to jest po prostu zinstytucjonalizowana forma grabieży pieniędzy firm i lepiej wynagradzanych pracowników. 

 

Kierownictwo PiS zapowiedziało już, że nowy premier bierze się za gospodarkę, a to oznacza, że przedsiębiorcy mogą już zacząć się bać. Mateusz Morawiecki, jeszcze jako podwójny minister, ogłosił swój projekt tak zwanej "Konstytucji dla biznesu". Ta mglista prezentacja PowerPoint zakłada jeden konkret.

Oczywiście jak to u socjalistów bywa, chodzi o powołanie nowego specjalnego urzędu - Rzecznika praw przedsiębiorców. To właśnie ten urząd miałby pełnić jakąś jeszcze niesprecyzowaną  funkcje pośrednika między urzędami skarbowymi a przedsiębiorcami. No i kto zapłaci 18 mln złotych rocznie za utrzymanie nowego niedoRzecznika? To chyba pytanie retoryczne.

 

Miejmy nadzieje, że okaże się zupełnie inaczej niż można podejrzewać, ale aby tak się stało konieczny jest powrót do retoryki wolnościowej, a nie budowa socjalizmu z "ludzką twarzą" czy też tworzenie kolejnych urzędów i markowanie ruchów, a jednocześnie wyciąganie rąk po pieniądze ciężko pracujących Polaków.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)Komentarze

Portret użytkownika SN69ll

Coś przestałeś trybić treści

Coś przestałeś trybić treści komentarzy...za bardzo jesteś podniecony...czy już na dzisiaj za dużo informacji przyjąłeś na czaszkę...Nieosiągalny poziom dla przebierańca...Ciebie też...to Morawiecki...i funkcja odźwiernego tobie też nie pisana...Co do Atlantydy...to jakbyś znał trochę twórczość tego pacjenta...to wiedziałbyś że nie chodzi mu o poprzednie wcielenie...on chłopie bywa tam i wszyscy Atlanci go znają...w międzyczasie zajmuję się krytykowaniem polskich władz...pewnie takie otrzymał instrukcję na ostatniej wizycie...Teraz pomyśl gdzie go zapisać...najlepiej bez kolejki...

Portret użytkownika Akamai

Nie dość, że idiota, to na

Nie dość, że idiota, to na dodatek kłamca.

To co napisałeś na temat mojej rzekomej wypowiedzi, to kłamstwa wyssane z twojego brudnego, murarskiego palca.

Ale pamiętaj, że kto mieczem wojuje...

A teraz zrób sobie kanapkę i idź już na budowę. I nie zapomnij po robocie umyć kielni.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika UPAdlina

Trybie trybię koleś.

Trybie trybię koleś. Morawiecki to banderowska pacynka, która swoich ziomali z banderlandu kocha tak samo jak i ty. Kanalia popiera więc kanalię. Co do Atlantydy i poprzednich wcieleń, to gdybyś co nieco znał temat, wiedziałbyś, że określenie "poprzednie wcielenie" jest umowne, ponieważ tak zwany czas w naszym rozumieniu nie istnieje poza światem materialnym. Tak więc w rzeczywistości tzw. "przeszłe wcielenia" dzieją się "teraz" (symultanicznie) i dla kogoś, kto potrafi zaistnieć poza swoim materialnym ciałem te tzw. "przeszłe wcielenia" mogą być postrzegane jako TU I TERAZ. Nie oczekuję, że zrozumiesz, co mówię, bo olbrzymia część twojego mózgu nie jest jeszcze aktywna, ale po prostu poruszam "po łebkach" temat, żebyś zrozumiał, że są na niebie i ziemi rzeczy, o którym się filozofom nie śniło. Podobne prymitywy jak ty dawno temu śmiały się z tych, którzy mówili o lataniu. Pomyśl o tym gościu.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika NS69

Mamy wreszcie premiera

Mamy wreszcie premiera fachowca...a nie teoretyka...Jak znasz lepszego kandydata to dawaj...Mówiłeś kiedyś że byłeś na atlantydzie...to może kogoś z tamtą polecisz...Rżniesz tajemniczego mędrca...a prawda jest taka...że nawet gdybyś sam zasiadł na tronie...to napisał byś za jakiś czas że władca jest do dupy...Taka polaczkowatość... " jak leci...szkoda gadać...stara bieda...nic nie idzie "

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika SN69ll

Ty to na pewno występujesz w

Ty to na pewno występujesz w jakimś teatrze...podaj tylko walutę w jakiej ci płacą za plucie na pierwszy normalny rząd...i wszystko będzie jasne...Ale jeśli przypadkiem robisz to za darmo...to gratuluję odporności na wiedzę...

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Ten "normalny rząd" poznamy

Ten "normalny rząd" poznamy przed upływem jego kadencji... Jak zwykle poznamy go za późno, dzieki takim jak ty jełopom, co znaków odczytać nie potrafią... A te znaki to świece menory w święto Chanuki w Belwederze, szturchanie patykami w dupę niedźwiedzia, latanie po instrukcje do Tel-Avivu i miłość do braci banderowców zza Buga.. lista ta będzie jeszcze bardziej długa...

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Alien1974

 

 

Powiem wam, (…) jak zostaliście tym kierownictwem interesu, to im więcej się temu przypatruję, to po prostu… Nie chcę, żeby wam lepiej smakowało, ale po prostu kur...a (słowo niecenzuralne), by była degrengolada, gdybyśmy weszli do jakichś tam takich… takich projektów bez sensu zupełnie. Paranoja kompletna by była.
(…) – Ja trochę tę historię znam i lata 30. chu...a (słowo niecenzuralne) nie wyciągnęły Stany Zjednoczone (…). Wojna wyciągnęła (…). Natomiast jedna taka rzecz, że mam absolutnie pozytywne zdanie o Merklowej, Sarkozym czy, jak tam się ten nowy nazywa, Hollande. – To dobrze, jeżeli my, ludzie, „we the people”, prawda, a zwłaszcza „we the people” w Niemczech, w Hiszpanii i tak dalej, we Francji, zrozumiemy, że musimy obniżyć nasze oczekiwania. Bo jak obniżymy, to w ślad za tym wszystko pójdzie dobrze, da się zreperować.

(…) Będziemy zapier...ć (słowo niecenzuralne) i rowy, kur...a (słowo niecenzuralne) kopać, a drudzy będą zasypywać, będziemy zadowoleni.”. - Mateusz Morawiecki, 2013, Sowa i Przyjaciele. I pomyśleć, że Sowa jest symbolem mądrości.

Strony

Skomentuj