Korea Południowa uruchamia fundusze w celu zamordowania Kim Dzong Una

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Rząd Korei Południowej zatwierdził alokację środków z budżetu, aby stworzyć specjalną „jednostkę dekapitacji". Jej celem będzie wyeliminowanie przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una – informuje gazeta Korea Herald. W 2018 r. planuje się przeznaczenie około 340 milionów wonów (310 tysięcy dolarów) na te cele. „Środki te zostaną wykorzystane na zakup sprzętu, w tym bezzałogowych samolotów szpiegowskich, dronów, bombowców i wyrzutni granatów” – napisano w artykule.

 

Ministerstwo Obrony w Seulu poinformowało również, że w przyszłym roku planuje się wzrost kosztów utrzymania zespołu. Ogółem w najbliższych latach, rząd Korei Południowej planuje wydać na rozwój oddziału specjalnego do 26 miliardów wonów (20 mln euro). Pierwsza brygada przyszłej jednostki została utworzona 01 grudnia br. Wiadomo, że pełnoprawny oddział obejmuje około 1 tys. bojowników. Ich celem będzie zniszczenie politycznych „elit” KRLD, w tym Kim Dzong Una i innych wysokich rangą przywódców kraju.

 

Struktura i plany treningowe oddziału są utrzymywane w tajemnicy. Jednak według nieoficjalnych informacji, jednostka będzie szkolona według tej samej procedury, która została wykorzystana we właściwym czasie do przygotowania grupy amerykańskich sił specjalnych SEAL Team Six (znanej również jako DEVGRU), aby eliminować terrorystów Osamy bin Ladena.

 

W maju tego roku Korea Północna oskarżyła Centralną Agencję Wywiadowczą USA (CIA) i agentów Korei Południowej o zamiar przeprowadzenia ataku na „top management” KRLD z użyciem broni biochemicznych. Na początku stycznia tego roku południowokoreańska agencja Yonhap, powołując się na źródła w armii, podała, że siły zbrojne Korei Południowej i amerykańskich sił specjalnych planują utworzyć specjalną jednostkę, której zadaniem będzie zabicie przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una na początku działań wojennych na półwyspie. Podobne informacje publikowano na ten temat  marcu.

 

Media informują również, że do ochrony północnokoreańskiego lidera zatrudnieni są byli agenci KGB. Straż Kim Dzong Un konsultuje z nimi, w jaki sposób identyfikować rzekome akty terrorystyczne i przeciwdziałać takim zagrożeniom, jeśli takie już nastąpią.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)Komentarze

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj