Donald Trump uznał Jerozolimę za stolicę Izraela. Decyzja może sprowokować kolejną wojnę na Bliskim Wschodzie

Kategorie: 

Źródło: Gage Skidmore/CC BY-SA 2.0

W dniu wczorajszym potwierdziły się doniesienia, zgodnie z którymi Donald Trump miał zamiar uznać Jerozolimę za stolicę Izraela. Jego decyzja wywołała sprzeciw na całym świecie, państwa muzułmańskie potępiły USA i zapowiadają bojkot, zaś palestyńskie organizacje zbrojne przygotowują się na wojnę.

 

Stany Zjednoczone oficjalnie uznały Jerozolimę, miasto święte zarówno dla chrześcijan i żydów, jak i muzułmanów, jako stolicę Izraela. Oznacza to, że USA przeniosą swoją ambasadę z Tel Awiwu. Co więcej, decyzja ta raz na zawsze pogrzebie izraelsko-palestyński proces pokojowy, który zakładał utworzenie dwóch oddzielnych i niezależnych od siebie państw. Trump stwierdził, że jest to właściwy i długo oczekiwany krok, który rzekomo zakończy odwieczny konflikt na Bliskim Wschodzie.

Oczywiście dzieje się dokładnie na odwrót. Wiele państw świata uznało jego oświadczenie za niebezpieczne. Nic dziwnego, skoro Egipt, Irak, Iran, Jordania, Syria, Turcja oraz kraje Zatoki Perskiej z Arabią Saudyjską na czele oświadczyły, że Trump wpędzi cały Bliski Wschód w wojnę. W rzeczywistości zamiast rozwiązać problem Palestyny, USA dosłownie zjednoczyły cały świat muzułmański. Paradoksalnie jedyny kraj, który jest zadowolony z obecnej sytuacji to Izrael.

Decyzja Donalda Trumpa jest postrzegana jako próba przejęcia Jerozolimy przez państwo żydowskie. Wywołała wielkie kontrowersje, co było przecież do przewidzenia. W wielu krajach muzułmańskich wybuchły protesty i zaczęto palić flagi USA oraz te z wizerunkiem Trumpa. Tymczasem palestyńscy islamiści zapowiadają nową intifadę - grupa terrorystyczna Hamas chce w piątek rozpocząć ataki na Izrael.

USA są teraz całkowicie osamotnione w swojej polityce względem Izraela i Palestyny. Dosłownie żaden kraj świata nie poparł Donalda Trumpa. Wybuch kolejnej wojny na Bliskim Wschodzie wydaje się teraz nieunikniony i najwyraźniej taki był cel. Siły zbrojne Izraela i USA są bardzo zaawansowane technologicznie - być może jest to właśnie próba sprowokowania Palestyńczyków do ataku, aby następnie mieć powód do zagarnięcia ich ziemi. Jednak kraje muzułmańskie prawdopodobnie nie będą biernie przyglądać się ich eksterminacji. Od jutra pierwsze rakiety będą spadać na Izrael a z czasem przekonamy się co kryje się za decyzją Donalda Trumpa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)Komentarze

Portret użytkownika MiamiVibe

O jakiej armii piszesz ? O 80

O jakiej armii piszesz ? O 80% urzędników wojskowych, o rozbrojonym społeczeństwie ? Smile Trójmorze to sztuczny twór administracyjny, który będzie sterowany z Izraela i będzie służył po to aby zżydzić cały wschód i wyprowadzać jeszcze więcej kasy oraz maksymalnie upodlić i poniżyć Słowian.

Człowieku obudź się. Polska to kolonia, którą drenuje non stop USA, Izrael, EU, Rosja, Watykan oraz zdrajcy z rządu. Kraj, w którym dziecko nie należy do rodzica, tylko do państwa, a seksu i małżeństwa uczy ksiądz, ,,żyjący" w celibacie Smile Kraj, w którym elita nawołuje ciągle do wojny z Rosją, a w razie jej wybuchu pierwsza spierdo** z rodzinami do zagranicznych pensjonatów. Tu nie ma za co umierać. Programują nam w głowach debilne hasełka patriotyczne, aby nam łatwiej było zabijać innych, bo patriotyzm to bożek nakazujący mordowanie innych, by patrioci z innego kraju zabijali patriotów z innego kraju.  

 

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

Portret użytkownika Eva11

Bo niektórzy nie rozumieją co

Bo niektórzy nie rozumieją co to znaczy Wielka Polska ! A czyja to wina drodzy koledzy którzy tak narzekacie na Polskę ? Nie ma tak dobrze ,że ci na górze nam stworzą raj ....To my musimy o to walczyć ,sprzeciwiać się i pokazywać ta siłę której zaprzeczacie...To zło to nie wina Polski ,to zło o którym piszesz to nie oznaką jej upadku ,tylko zaslabniecia jej Rodu ! To my musimy się ocknąc...Nikt tego za nas nie zrobi i to o tej wielkości mowa . Nie wierzysz Miami ,że możemy ? Kto stracił Wiarę w Polskę ? 

Ps . Biedny Barp....Tylko wychwalil Nasz Kraj i już został trollem....Teraz sami widzicie  o co oni się tu ,,biją,,

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika MiamiVibe

Tak, straciłem wiarę.

Tak, straciłem wiarę. Wystarczy spojrzeć na ogół szarej masy, której jest obojętnie, że są niewolnikami. Nas wybudzonych z matrixa i cierpiących duchowo jest tylko garstka i możemy sobie co najwyżej pokrzyczeć na ulicy, a i tak obrzucą nas kamieniami lub zamkną w pierdlu... i tyle. Uważam, że ludziom otworzyć oczy może jedynie interwencja wyższej inteligencji, gdyż jeśli nic nie zainterweniuje, to prostu wyrżną sami siebie. 

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

Portret użytkownika NIEDŹWIEDŹ

To kolejna sprytna zagrywka

To kolejna sprytna zagrywka elit. Trump to ich człowiek , ich marionetka. Teraz wykonał zadanie ,by wywołać w izraelu zament ,ale przede wszystkim ,elitom chodzi o to, by muzumanie zaatakowali izrael. Po co? A no po to ,by móc potem dokonać żezi na kolejnych państwach ,pod przykrywką wprowadzania demokracji. To wywoła kolejną falę uchoźczą imigrantów do europy. Jesteśmy właśnie świadkami początkowych działań fałszywej flagi. Elity coś na świecie rozpalają, rozpalaja i nie moga rozpalić. Ale gdy im się to uda ,to ten kocioł, wybuchnie na wszystkie strony z ogromną siłą.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika wodzu13

ja chyba zacznę w teorie

ja chyba zacznę w teorie matrixa wierzyć , brak myślenia wszystko na krótkich stykach

- nie zapominaj ze tramp to prezydent wielkiego kraju i decyzje to sam nie podejmuje ? to sztab doradców z różnych dziedzin  ze ci się nawet nie śniło

- pamiętaj że i w przyrodzie nic sie nie dzieje bez przyczyny

a tylko Głupic myśli ze to ma jakieś podteksty religijne ?

Zapraszamy na Othermedium.com - anglojęzyczną wersję portalu Innemedium.pl

,,Europa albo będzie chrześcijańska albo nie będzie jej wcale" - Robert Schuman

Strony

Skomentuj