Donald Trump uznał Jerozolimę za stolicę Izraela. Decyzja może sprowokować kolejną wojnę na Bliskim Wschodzie

Kategorie: 

Źródło: Gage Skidmore/CC BY-SA 2.0

W dniu wczorajszym potwierdziły się doniesienia, zgodnie z którymi Donald Trump miał zamiar uznać Jerozolimę za stolicę Izraela. Jego decyzja wywołała sprzeciw na całym świecie, państwa muzułmańskie potępiły USA i zapowiadają bojkot, zaś palestyńskie organizacje zbrojne przygotowują się na wojnę.

 

Stany Zjednoczone oficjalnie uznały Jerozolimę, miasto święte zarówno dla chrześcijan i żydów, jak i muzułmanów, jako stolicę Izraela. Oznacza to, że USA przeniosą swoją ambasadę z Tel Awiwu. Co więcej, decyzja ta raz na zawsze pogrzebie izraelsko-palestyński proces pokojowy, który zakładał utworzenie dwóch oddzielnych i niezależnych od siebie państw. Trump stwierdził, że jest to właściwy i długo oczekiwany krok, który rzekomo zakończy odwieczny konflikt na Bliskim Wschodzie.

Oczywiście dzieje się dokładnie na odwrót. Wiele państw świata uznało jego oświadczenie za niebezpieczne. Nic dziwnego, skoro Egipt, Irak, Iran, Jordania, Syria, Turcja oraz kraje Zatoki Perskiej z Arabią Saudyjską na czele oświadczyły, że Trump wpędzi cały Bliski Wschód w wojnę. W rzeczywistości zamiast rozwiązać problem Palestyny, USA dosłownie zjednoczyły cały świat muzułmański. Paradoksalnie jedyny kraj, który jest zadowolony z obecnej sytuacji to Izrael.

Decyzja Donalda Trumpa jest postrzegana jako próba przejęcia Jerozolimy przez państwo żydowskie. Wywołała wielkie kontrowersje, co było przecież do przewidzenia. W wielu krajach muzułmańskich wybuchły protesty i zaczęto palić flagi USA oraz te z wizerunkiem Trumpa. Tymczasem palestyńscy islamiści zapowiadają nową intifadę - grupa terrorystyczna Hamas chce w piątek rozpocząć ataki na Izrael.

USA są teraz całkowicie osamotnione w swojej polityce względem Izraela i Palestyny. Dosłownie żaden kraj świata nie poparł Donalda Trumpa. Wybuch kolejnej wojny na Bliskim Wschodzie wydaje się teraz nieunikniony i najwyraźniej taki był cel. Siły zbrojne Izraela i USA są bardzo zaawansowane technologicznie - być może jest to właśnie próba sprowokowania Palestyńczyków do ataku, aby następnie mieć powód do zagarnięcia ich ziemi. Jednak kraje muzułmańskie prawdopodobnie nie będą biernie przyglądać się ich eksterminacji. Od jutra pierwsze rakiety będą spadać na Izrael a z czasem przekonamy się co kryje się za decyzją Donalda Trumpa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)Komentarze

Portret użytkownika Chrobry1

I widzisz zle rozumujesz bo

I widzisz zle rozumujesz bo to Izrael jest Stanem USA ,sobie zobacz pelna nazwe State of Izrael  ? to cos tu nie gra chyba , usa chroni zydow dlatego bo to jest prawnie i konstytucyjnie ich 51 stan , a nie odwrotnie ,przykro mi ,takie sa fakty. 

Portret użytkownika inzynier magister

sensacyjna wiadomość !!! "

sensacyjna wiadomość !!! "

 Kierując do Trybunału Sprawiedliwości od razu trzy sprawy przeciwko Budapesztowi, Bruksela puściła Węgrom serię z karabinu – oceniła w oświadczeniu rządząca na Węgrzech konserwatywna partia Fidesz.

Fidesz odniósł się do faktu, że Komisja Europejska poinformowała wcześniej o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE trzech spraw przeciwko Węgrom: odnośnie do węgierskich regulacji dotyczących szkolnictwa wyższego, finansowania organizacji pozarządowych oraz niewykonania decyzji o relokacji uchodźców.

Znajdująca się pod wpływem (amerykańskiego finansisty George’a) Sorosa Bruksela puściła Węgrom serię, procedury prawne już otwarcie są wykorzystywane jako narzędzie szantażu i wywierania nacisku - napisał Fidesz w oświadczeniu.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Mojeimię44

Znamię bestii wchodzi w życie

Znamię bestii wchodzi w życie. Wielki ucisk, wielka wojna. My naprawdę żyjemy na początku końca dziejów. Czytaj artykuł scs staje się faktem. https://www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/2-3-grudnia,128

Najbardziej podoba mi się z tego artykułu ten fragment cyt. "I już – stałeś się właśnie liczbą, na dodatek publicznie znaną."-Oczywiście, że znaną! 666 znamię bestii bo liczba ta to liczba człowieka. 

Ten kto nie widzi ślepy jest a kto nie słyszy głuchy. Ogólne zwiedzenie. Może żyjemy na ziemi kuli, może w jej środku a może jest płaska? kto to pojmie? Tyle teorii ile ludzi. Eutanazja może jest dobra a może zła? Codziennie znaki na niebie i ziemii. Ogólne zadłużenie społeczeństwa u jednej rodziny z Dawidowymi korzeniami. Na ulicy niewolnicy. Eh. Aż żygać się chce. Jednak nie przejmujcie się to dopiero początek boleści. Krocząca demokracja z demonami na czele podążająca w stronę zatracenia ludności. Wielkie wymieranie zwierząt i roślin.  Ludziom się nieźle poprzekręcało w głowach- co drugi to wszechwiedzący Bóg. Podobno tylko prawdziwa religia nas wyzwoli. Ktora? Żydowska? Hahaha. Przecież zakłamana jest nawet ona. Żeby powiedzieć ci prawdę musiałbym skłamać. To tak pół żartem pół serio. Na poważnie to nie często tu bywam bo ciężko pracuję a wy się non stop klocicie. Nie chcę mi się czytać waszych kłótni bo intelektualnie jesteście bardzo rozwinięci a te wasze kłótnie zaniżają wasz poziom a szkoda. Poza tym chociazbyśmy mieli dostęp do najbardziej popularnych mainstreamowych mediów to ludzie są już tak sprani i otumanieni, że nie ma ratunku dla nich i to jest najbardziej przykre. Zatem przykro mi :*(

Portret użytkownika Eva11

A ja coś mam podejrzenia ,że

A ja coś mam podejrzenia ,że urlop był prowizoryczny ? I chyba z tymi numerami to dobra wiadomość dla Ciebie? To przecież twój żywioł... Czterdziestka...Tylko tym razem nie zastraszaj mnie znowu ,bo jak widzisz ja się nie boję nadal ....               Kurcze właśnie śnieg pada za oknem ,niedowiary...Będzie kulig w tym roku .

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika rtty4

"izrael jest samodzielnym

"izrael jest samodzielnym państwem i ma prawo wybrać sobie stolicę" - powierdział trump.
Więc izrael wybrał sobie stolicę. Izrael wybrał sobie nawet teren "tu spocznij". Izrael jest samodzielnym państwem i nie musi się przejmować tym, że miejsca te są zajęte przez inne narody. Inne narody muszą zrozumieć, że izrael dba o miłych i pokornych gojów, które wiedzą gdzie jest ich miejsce.
Jedno jest pewne: ameryka będzie strumieniami lać czołgi i karabiny dla każdej ze stron wojny. A potem nawet udzielą kredytów na "odbudowę krajów Europy".
 

Portret użytkownika Zenek ;)

Groźne albo zabawne, bo

Groźne albo zabawne, bo zależy kto na to jak patrzy, iż właśnie czynem tego NAZISTOWSKIEGO FARBOWAŃCA

spełniają się KOLEJNE SŁOWA BOGA

o tym iż obecnie OCALENIE ŚWIATA ( i was też w sumie )

ZALEŻY WYŁĄCZNIE OD KAPRYSU JEDNEGO CZŁOWIEKA na jakiego Nostradamus wołał "generał".....

i od tego czy się za wami WSTAWI czy WAS WYSTAWI jak wy WYSTAWILIŚCIE JEGO..... walcząc o KORYTA.

Aj, aj aj, co za akcja, co za HAMLETOWSKI DYLEMAT a to dopiero WSTĘP do tej ŚWIATOWEJ TRAGEDII......

Portret użytkownika inzynier magister

Bardzo dobrze ! Brawo Trump !

Bardzo dobrze ! Brawo Trump ! Dlaczego mamy ciągl klęczeć na kolanach przed islamistami podżynającymi gardła białym chrześcijaninom i mordujących Żydów ?! Bardzo dobre posunięcie !!! Dość już tego islamskiego terroru ! Oni już zaczeli stawiaćw Polsce meczety za czasów folksdojcza ! Islamski terror duchowy i fizyczny musi być zlikwidowany raz na zawsze !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika oj

jaki ty biedny jesteś , cały

jaki ty biedny jesteś , cały czas piejesz o bogu

i pokoju , modlisz się do paciorków , a zdrugiej strony

zachwalasz kogoś kto może przyczynić się do

III wojny światowej i ostatniej  wojna z islamem ,

zdajesz sobie z tego sprawę co może się stać

po tych słowach twojego bohaterskiego trampka ?

ten twój trampek jako bohater i wybawca narodów

swymi słowami podburzył cały świat islamu  , a to

oznacza że podcinanie gardeł tak jak piszesz , dopiero

się zacznie , gdyż będzie ogłoszona święta wojna twój 

biblijny armagedon , nie wyobrażalne cierpienia spadną

na cały świat , prezydent Turcji Recep Erdogan w chwili

obecnej , już ostrzegł że status Jerozolimy , to czerwona

linia dla muzułmanów i zagroził zerwaniem stosunków

dyplomatycznych z izraelem , w chwili obecnej już wszystkie

kraje islamskie są wręcz rozwcieczone tymi wydarzeniami ,

uważasz że Oni to tak zostawią i wszystko rozejdzie się po

kościach ? to się grubo mylisz ! i ty uważający się za magistra

i człowieka wierzącego popierasz kogoś kto może się przyczynić

do cierpień nie winnych ludzi w tym dzieci ?

to jaką ty propagujesz wiarę ? to jaką ty jesteś osobą która

popiera wojnę zamiast pokój ? I ty śmiesz pisać o miłości i Bogu ?

żebyś się podziemię zapadł ! dla mnie jesteś śmierdzącym trollem

i wrogiem ludzkości !

Strony

Skomentuj