Dziwny sygnał radiowy wykryty w atmosferze ziemskiej

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Tajemniczy przychodzący sygnał radarowy został wykryty w atmosferze ziemskiej 2 grudnia 2017. Było to możliwe dzięki detektorowi meteorów, które słychać w jonosferze. Ostatnio czujniki wykryły jednak pewną niezwykłą anomalię.

 

Czujnik meteorów to po prostu nasłuch jonosfery w celu wyłapywania odgłosów towarzyszących wejściu w atmosferę ziemską, obiektów pochodzących z kosmosu. Tym razem jednak zaobserwowano jakąś dziwną anomalie. Niezidentyfikowany sygnał dźwiękowy i trwał przez około 2 minuty. Detektor meteorów, który go wykrył, dostępny jest dla każdego pod adresem http://www.livemeteors.com 

 

Dziwne jest to, że wykryto sygnał ciągły dlatego jest to mało prawdopodobne, aby było to echo meteora lub jego wejścia do atmosfery. To musiało być coś innego. Padły sugestie, że to zjawisko zwane jako "sporadyczne E"

Warstwy jonosfery - UCAR Center for Science Education

Fale radiowe UHF czasami tworzą w jonosferze małe "obłoki" o zwiększonej gęstości elektronowej, które mogą odbijać fale radiowe o różnych częstotliwościach. Tak zwane "sporadyczne E", bo występujące w warstwie E jonosfery, jest charakterystyczne dla sezonu letniego na półkuli północnej.

 

Biorąc pod uwagę, że teraz w tej części świata trwa sezon zimowy, to jest mało prawdopodobne, że dziwny sygnał jest tym „sporadycznym E”. Skoro tak, to co spowodowało te dziwne sygnały radiowe i dźwięki?

 

Prawie na pewno nie był to upadek meteora, bo sygnał trwał około dwóch minut. Może zatem był to jakiś przelot satelity, albo Międzynarodowej Stacji Kosmicznej? Być moze to jakiś ziemski obiekt, który znajduje się na niskiej orbicie ponad 100 km, czyli właściwie w górnych warstwach atmosfery. Innych wytłumaczeń w tej chwili brakuje.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Strony

Skomentuj