Niemcy oburzeni wystawą w Berlinie, która przedstawia islamskich terrorystów jako męczenników

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Niemiecki rząd znowu wprawił mieszkańców w osłupienie. W galerii Bethanien w Berlinie pojawiła się wysoce kontrowersyjna wystawa przedstawiająca znane postacie historyczne, które powszechnie uznawane są za męczenników. Obok takich postaci jak Sokrates pojawili się masowi mordercy!

 

Wystawa pod nazwą "Muzeum Męczenników" dopiero co pojawiła się w berlińskiej galerii i już wywołała wielkie emocje. Przedstawia ona wizerunki znanych ludzi, takich jak Martin Luther King czy Joanna d'Arc. Pojawili się tam święci, filozofowie oraz osoby walczące o prawa człowieka, które przez swoją działalność oraz poglądy straciły życie. Jednak organizatorzy najwyraźniej zbyt dosłownie zrozumieli definicję męczeństwa - tuż obok znanych historycznych postaci pojawili się także islamscy terroryści.

Źródło: Sort/Hvid/Facebook

Na wystawie pojawiły się portrety i biografie między innymi Omara Ismaëla Mostefaï, który 13 listopada 2015 roku w Paryżu zabił 89 osób, oraz Muhammada Ata - jednego z pilotów porwanych samolotów pasażerskich, który został rozbity o wieżę WTC w 2001 roku. Dla wielu Niemców jest to niezrozumiałe i oburzające, że zamachowcy i mordercy zostali postawieni na równi z Sokratesem i uznani za męczenników. Zaczęto oskarżać rząd o znieważenie pamięci ofiar zamachów oraz stawianie na piedestał islamistów.

Ekspozycja "Muzem Męczenników" pojawiła się w 2016 roku w Kopenhadze. Minister Kultury Danii Bertel Haarder otwarcie nazwał ją szaleństwem. Teraz ta sama wystawa finansowana z pieniędzy podatników pojawiła się w galerii Bethanien w Berlinie. Można przypuszczać, że zyskała poparcie samej Sekretarz Stanu Berlina Sawsan Chebli, która jest przecież zwolenniczką prawa szariatu i całkiem niedawno zorganizowała kampanię propagandową "Typowy Niemiec", w której afrykańscy i muzułmańscy imigranci zostali przedstawieni jako typowi rodowici Niemcy. Wygląda na to, że niemiecki rząd już nawet nie ukrywa swojego uwielbienia do islamskich morderców.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika pilipek

mnie cieszy ze niemcy sami

mnie cieszy ze niemcy sami się skazują na powolną autodestrukcję. najlepsze jest to ze nie widza ze to wszystko sie wymyka spod kontroli a jednoczesnie wciąż probują rządzic europą, to jeszcze troche oczywiscie potrwa. 

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Wyprzedzają historię. To

Wyprzedzają historię. To pionierzy islamu, w przyszłej europie zjednoczonej pod znakiem parchatej kozy nr 666 oni będą w podręcznikach w encyklopedii i ulice będą ich imienia. Poza tym to żaden bohater co zabił tylko 90 osób. Oni potrafili dawniej rzezać tysiące ludzi naraz i nic się nie stało.

Portret użytkownika Ogo Pogo

Żródła zbliżone do Rosy

Żródła zbliżone do Rosy nichts zu Tun won z Polen informują ,że planowana jest korekta wystawy .Usunięci mają zostać islamiści a w ich miejsce umieszczone zostaną zdjęcia i życiorysy niemieckich męczenników :Adolfa malarza ,lekarza Mengele ,Hessa komendanta sanatorium w Auschwitz i Birkenau,Josefa Goebelsa .Innych również znanych planują wystawić na planowej wystawie  w Norymberdze z uwagi na duże zainteresowanie volku.

Portret użytkownika rtty4

Globalne bydełko zaczęło

Globalne bydełko zaczęło brykać, to panowie zarządcy świata pokazali co się będzie działo jak się wkurzą na ludzi. Baranki musiały naprawdę mocno dopiec obu rządzącym światem grupom, bo demontaż sięga najwyższych i najbardziej subtelnych rzeczy, które w ogóle umykają uwadze: podmiana znaczenia słów (szowinista, nacjonalista, rasista), wymieszanie znaczeń pierwotnych wartości (ochrona życia, wartość życia, nietykalność osobista, godne życie), ingerencja w już istniejące odruchy i kształtowanie nowych ("tak synku, terroryści mają karabiny, ale my mamy kwiaty!"), ingerencja w uczelnie humanistyczne (choć one zawsze były do dyspozycji rzadzących niezaleznie od opcji), ale nawet ingerencja w uczelnie techniczne i czysto naukowe (choćby uzależnianie badań i kierunków od korporacyjnych zleceń ). Obok tego następuje demontaż służb jak wojsko, sądy, urzędy czy policja (o politykach nie wspominam bo po co pisać o gównie).

I ten cały demontaż świata następuje nie z tego powodu, że ktoś specjalnie rozbija struktury. Polega on na tym, że przestano od ludzi wymagać i puszczono ich samopas po prostu wstrzymując odgórne karanie za przekupstwo, łajdactwo, cynizm, głupotę itp.
Taki pokaz: "my bogowie" przestajemy za was myśleć, działać i sprzątać - macie wszystko jak mieliście i rządźcie się sami, a my tylko będziemy wystawiać na próbę waszą uczciwość i mądrość w każdym zakresie.

Tak więc sądzę, że ta cała wystawa spowodowana jest tylko podpięciem się pod wyżej opisany główny nurt przez kogoś z niskiego szczebla, kto zobaczył okazję dla swojej propagandy. Ot, taki nic nieznaczący dowcip jak figlarne zerwanie komuś paznokcia na godzinę przed spaleniem zywcem.

 

Portret użytkownika Kimbur

Popieram Twoją wypowiedź;

Popieram Twoją wypowiedź; celna jest (a do tego napisana ładnym językiem). Dodam, że w Polsce trwa walka z językiem naszym słowiańskim: podmieniane są słowa i zwroty polskie na słowa i zwroty angielskie, a przeważająca część Polaków nawet tego nie dostrzega.

Portret użytkownika Stasiu Kolasa

U nas podziały a tam karmią

U nas podziały a tam karmią się energią fałszu, niepoprawnej tolerancji, itd.

Mają to co my kiedyś kiedy głośna była u nas "sztuka" w której znieważono pamięć o św.Janie Pawle .

To jest po to robione aby podtrzymać stary system oparty na tym co złe,aby karmić ich energią strachu,lęku,nienawiści itd.

Strony

Skomentuj