Związkowcy chcą zakazu handlu w niedzielę również w Internecie!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wydawało się już, że pomysł zakazu handlu w niedzielę po prostu jest wystarczająco antywolnościowy i głupi, ale dowiedzieliśmy się właśnie, że może być znacznie głupiej. Najnowszy pomysł przedstawicieli związków zawodowych NSZZ Solidarność zakłada rozszerzenie zakazu handlu w niedziele również na sklepy internetowe!

 

Gdy zakaz handlu w niedzielę wprowadzono na terenie bratnich Węgier, okazało się, że handel, który miał się odbyć w niedzielę,w naturalny sposób przeniósł się do internetu. Premier Viktor Orban ostatecznie tam skapitulował i wycofał szkodliwą ustawę zakazującą handlu w niedzielę, ponieważ zrozumiał, że okazała się być fikcją, a ludzie, którzy chcieli zrobić zakupy, robili je tylko przez internet. Centra dystrybucji i tak dostarczały im towary mimo nakazów zaprzestania tego przez państwo. To tak właśnie działa wolny rynek, który mógł się tam objawić właśnie dzięki istnieniu internetu.

To dlatego w Polsce przeciwnicy wolnego rynku i wolności gospodarczej, reprezentowani przez tak zwanych "związkowców", zaczęli postulować również zakaz handlu w sklepach internetowych i to w każdą niedzielę! Nikt nie wie jednak jak miałoby to wyglądać. Czy ktoś ma zamiar po prostu tego dnia wyłączać internet? Jeśli okaże się, że będzie to w jaki sposób egzekwowane tylko w Polsce i względem polskich sklepów internetowych oraz platform aukcyjnych, to oznacza to przecież, że ten ruch przeniesie się za granicę, na przykład na platformę eBay zamiast na Allegro. 

 

Regulacyjne szaleństwo wydaje się nie mieć końca. NIestety jedne głupie przepisy pociągają za sobą kolejne. Przypomina to fatalną reakcję łańcuchową głupoty. Niestety wygląda na to, że ludzie godzą się na to i po prostu bezrefleksyjnie poddają się kolejnym zakazom i nakazom. To dodaje wiatru w żagle naszym "regulatorom" więc możemy liczyć jeszcze na dużo inwencji w zakresie znajdowania kolejnych sposobów ograniczania wolności osobistej. 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika zaduma

Postuluję niedzielny zakaz

Postuluję niedzielny zakaz używania pieniędzy i łażenia po kościołach. Kto by zakaz złamał , temu stylonowe zęby odjęte będą a klej do protez zarekwirowanym będzie. I chłosta publiczna wymierzoną mu będzie i na tydzień pod pręgierz pójdzie on.

Portret użytkownika NS69

Pewnie nie pamiętasz takich

Pewnie nie pamiętasz takich czasów...ale spróbuj sobie wyobrazić...że kiedyś nie było mowy o pracy w niedzielę...a robotnicy pod sztandarem związku walczyli o wolne soboty...Pisałem ci kiedyś żebyś przestał posługiwać się nazwiskiem greckiego uczonego...może czas rozważyć zmianę pseudo na coś bardziej pasującego...może na...Zakręcony...

Portret użytkownika babka

A kiedyś to były takie czasy

A kiedyś to były takie czasy,że ludzie siedzieli w jaskiniach i robili co chcieli bo nie było durnych polityków i jeszcze durniejszych związkowców ,którzy dorabiają się kosztem ludzi pracujących.Szanowny pan niedawno piał z zachwytu jak to nam władza ułatwia życie[jeden przelew do ZUS] .Teraz mamy kolejne ,,ułatwienie,, rozliczanie vat po nowemu.Cała dokumentacja komputerowo i do Izby Skarbowej.Strach pomyśleć co nam jeszcze ułatwią.

Portret użytkownika NS69

Gdyby nie było związków

Gdyby nie było związków zawodowych...pracował byś za mniej, dłużej i bez urlopu...pracodawcy mieliby swoje zrzeszenia czyli kluby dla bogatych...a ty mógłbyś się zgłosić z problemami w pracy do księdza...To że paru krętaczy dorobiło się na związkach kasy...to nie znaczy że sama instytucja związku jest nikomu nie potrzebna...Na temat działalności gospodarczej powstrzymać się z wypowiedziami...do czasu aż sam jakąś otworzysz...

Portret użytkownika euklides

A gdyby nie było pracodawców

A gdyby nie było pracodawców to nie miał byś gdzie pracować. Związki zawodowe wyśmienicie sprawdzają się w podcinaniu gałęzi na której siedzą. Nie jedno sprawnie działające przedsiębiorstwo zostało rozłożone przez związkowców domagających się coraz dłuższych urlopów, podwyżek i socjalu. Na przykład upadek przemysłu samochodowego pracownicy z Detroit zawdzięczają tamtejszym związkom zawodowym. Każdy prawdziwek myśli, że firma sra pieniędzmi.

Portret użytkownika SN69ll

Wszystko wymaga zachowania

Wszystko wymaga zachowania proporcji...I zapewniam Cię że większość zbankrutowanych firm...do końca srała pieniędzmi...Zamiast zwalać winę na związki...może warto się zainteresować kto na tym zyskał...

Portret użytkownika euklides

OK już zmieniam nick, bo pan

OK już zmieniam nick, bo pan sceptyk cierpiący na zwielokrotnienie osobowości tego ode mnie żąda! Ciekawe czy czasami wcielasz się w Dzierżyńskiego walczącego za robotników poprzez zamykanie ich w obozach pracy ze ściśle unormowanym czasem pracy.

Portret użytkownika Eva11

jak tak czytam niektore

jak tak czytam niektore komenty to az nie wierze !

to przeciez wszystko przylazlo z zachodu i nagle takie poparcie ...

czy tu nie ma ludzi myslacych o sobie dzieciach rodzinie ?

juz prawie sie nie widujecie , jedynym argumentem jest -dorobic !

masakra ,jakas ....

moja kolezanka pracuje w Polsce w 3 niedziele w tygodniu ...

czasem nie ma przerwy przez dlugi czas...myslicie ,ze ma wybor?

niech sprobuje powiedziec,ze nie moze ...

cale zycie poswiecac ,zeby miec sie czym chwalic? ..

a i kiedy sklepy beda zamkniete ,nie pojdziecie z dziekiem do galeri po bzdety ,a mozliwe ,ze do galeri zobaczyc cos pieknego...doo parku ,czy na zwykly spacer....

co za ludzie ,a pozniej mowia ,ze masoni ....

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika euklides

To, że musimy zap...ć w

To, że musimy zap...ć w soboty i niedziele jest skutkiem tego, że władza odbiera nam 70% przychodów. Do tego władza pielęgnuje to co państwowe, a nie prywatne - w rękach Polaków Jesteś naprawdę głupiutka jeśli myślisz, że cokolwiek da się poprawić zakazem. Równie dobrze rząd mógłby wydać ustawę, że wszyscy mają być bogaci i szczęśliwi.

Strony

Skomentuj