Zwolennicy teorii płaskiej Ziemi zorganizowali pierwszą, międzynarodową konferencję

Kategorie: 

Źródło: pexels.com, wikimedia commons, YouTube/jeranism

Pierwsza w historii Międzynarodowa Konferencja Płaskiej Ziemi 2017 odbyła się w Raleigh w dniach 9–10 listopada. Wśród występujących znaleźli się: Darryle Marble, który kiedyś wykonał zdjęcie z samolotu, które rzekomo „udowadniało”, że Ziemia nie kręci się wokół własnej osi, oraz Mark Sargent, twórca serialu telewizyjnego „Flat Earth Clues”, który wierzy, że całe życie jest zamknięte w strukturze przypominającej kopułę z filmu „Truman Show”. Pojawił się tam również Jeran Campanella, YouTuber, który zajmuje się teoriami spiskowymi.

Konferencja była prowadzona przez firmę Kryptoz Media, która sprzeciwia się scjentyzmowi oraz Creation Cosmology Institute, która publikuje swoje materiały głównie na YouTube. Podczas konferencji odbyły się wykłady takie jak „NASA i inne kosmiczne kłamstwa”, „Płaska ziemia według metod naukowych”, „Otwierając oczy na kłamstwa współczesnej nauki” oraz „Testowanie globu”. Organizator konferencji, Robbie Davidson z Kryptoz Media, jest chrześcijańskim kreacjonistą i również ta filozofia pojawiła się w sesjach takich jak „Płaska ziemia i Biblia” oraz „Demaskowanie scjentyzmu”. Ostatnia z prezentacji potępiła ewolucję oraz teorię Wielkiego Wybuchu.

Zwolennicy powyższych teorii wierzą, że Ziemia nie jest kulą, lecz jest płaska. Wierzenia na temat tego, jak wygląda „prawdziwa” planeta, są różne, ale wiele osób, które popierają tę teorię twierdzi, że planeta to dysk otoczony lodową ścianą. Zwolennicy teorii płaskiej Ziemi uważają również, że NASA i inne agencje naukowe podrabiają zdjęcia z widokiem kuli ziemskiej z kosmosu i że jest to część spisku, który ma na celu zatajenie prawdy o płaskiej Ziemi przed opinią publiczną.

 

W ostatnim czasie amerykański raper B.o.B. próbował zebrać milion dolarów amerykańskich za pośrednictwem strony GoFundMe, aby wysłać w kosmos satelitę, która potwierdzi, że Ziemia jest okrągła. GoFundMe tymczasowo zamroził konto rapera, jednak obecnie znów można wpłacać darowizny. Do tej pory zebrano 6842 dolarów od 224 osób.

 

Około 500 osób wzięło udział w konferencji w Raleigh, jednak trudno określić liczbę osób, które faktycznie popierają tę teorię. Towarzystwo Flat Earth, najstarsza organizacja poświęcona temu tematowi, zrzesza 555 członków. Jeran Campanella ma ponad 80 tys. subskrybentów na swoim kanale na YouTube. Kolejna Międzynarodowa Konferencja Płaskiej Ziemi odbędzie się w Denver w dniach 15-16 listopada w 2018 roku. Organizatorzy oczekują przybycia nawet 1500 uczestników.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Łukasz87

Wszyscy którzy używają

Wszyscy którzy używają oznaczanie wysokości do poziomu morza  : npm.  , ppm., a robimy to wszyscy,  jednoznacznie udowadniają płaskość ziemi i to dwukrotnie - POZIOM MORZA I WSZĘDZIE TAKI SAM POZIOM MORZA,  CO JEST MOŻLIWE TYLKO NA PŁASKIEJ ZIEMI, ALE NAWET TEGO BANALNIE PROSTEGO FAKTU NIE ROZUMIEJĄ. ..
Jaki wysoki jest Mount Everest?
https://www.google.com.au/maps/@27.9879013,86.9253141,4z
8848 metrów ponad poziom morza!
Ponad co? Ponad poziom morza. A Mt. Everest jest około 1000 km od Zatoki Bengalskiej.
http://www.proroctwa.com/kalkulator.htm
Obliczmy...  daje nam różnicę poziomów około 78 KM!!!
Jak można porównać wysokość Everestu z poziomem morza?
Można, tylko i wyłącznie w przypadku Ziemi Płaskiej. Jedynie wtedy to ma sens, kiedy poziom morza jest zawsze taki sam.
Jest to oczywiście dowód na ziemię płaską, potwierdzony przez wiele źródeł, które nie zdają sobie sprawy z tego, że potwierdzając to zjawisko, potwierdzają tym samym fakt Ziemi płaskiej.
W książce "ukrywana prawda o płaskiej ziemi " jest 200 prostych eksperymentów udowadbiaiacyvh płaską ziemię które każdy może łatwo powtórzyć..
Mnie płaskość około tysiąca mil delty Nilu i różnica poziomu na takim dystansie zaledwie 30 cm  przekonuje do Płaskiej Ziemi .
Według kalkulatora różnica poziomów powinna wynosić... 203 km!!!
Oblicz sobie... http://www.proroctwa.com/kalkulator.htm
Kolejny dowód: Miejsce nazywa się Salar de Uyuni
Wikipedia po polsku - http://pl.wikipedia.org/wiki/Salar_de_Uyuni
Niewiele nam mówi, ale podaje najważniejsze:
Cytat:Salar de Uyuni – solnisko, pozostałość po wyschniętym słonym jeziorze w południowo-zachodniej Boliwii, na obszarze płaskowyżu Altiplano w Andach. Jest położone na wysokości 3653 m n.p.m. i zajmuje powierzchnię 10 582 km²[1], co czyni go największym solniskiem świata. stanowi, wraz z jeziorami Titicaca i Poopó, pozostałość po istniejącym w plejstocenie jeziorze Ballivián. Jest to jeden z najbardziej płaskich obszarów na świecie (różnica wzniesień wynosi niecałe 41 cm).Rozmiary - 130 km (80 mi) długości i 100 km (60 mi) szerokości.
Przypomnę jeszcze raz, że różnica poziomów nie przekracza 41 cm!
Uaktualniłem kalkulator horyzontu, dodałem do niego prostszy. Pokuśmy się o obliczenia wypukłości czy wklęsłości Ziemi.
Jakie różnice poziomów powinny być przy 130 Km?
Proszę zapiąć pasy.
http://www.proroctwa.com/kalkulator.htm
Jeżeli w górny kalkulator wpiszemy w najniższą pozycję 130 i wyselekcjonujemy kilometry, pokaże on nam wysokość
1324.8 metra czyli 1.3 km

Portret użytkownika InRight

Zaowodowo zajmuję się grafiką

Zaowodowo zajmuję się grafiką komputerową i wiem, że wiele zdjęć (rzekomo oryginalnych) na oficjalnej stronie NASA lub ESA jest edytowana. Sam sprawdziłem raptem kilka, gdyż na więcej straciłem ochote, bo w końcu jeśli ktoś raz nas okłamał to będzie to powtarzać. :) Najlepsze jest to, że niekiedy nawet nie przykładają się do pracy na warstwach i może to sprawdzić każdy bez jakiejś szczegółowej wiedzy. Nie wiem jak wygląda Ziemia bo nigdy nie widziałem, nawet choćby jej zdjęcia z jakiegoś wiarygodnego źródła, bo to z NASA nie wiedzieć czemu nas oszukuje. Śmieszy mnie również linczowanie ludzi próbojących wyrwać się poza ustalone schematy, a to bardzo ciężka umiejętność w dzisiejszym zmanipulowanym świecie, w którym 2+2 to 7. No ale łatwiej ślepo wierzyć w coś czego samego się nie sprawdziło. Jeśli ktoś tak obrzuca błotem ludzi wierzących w płaską Ziemię to niech mi wytłumaczy cel edytowania zdjęć przez NASA, mam tu na myśli dodawanie obiektów jak chociażby nasze słońce, czy komety Smile Osoby, które wierzą w naukowy wszechświat zapewne wierzą też w teorię Wielkiego Wybuchu lub jakąś pokrewną i to, że wzięli się z jakiegoś mikroorganizmu drogą ewolucji, bo w końcu o tym się uczymy i to jest dla mnie ten paradoks Smile Na koniec dodam, że dla mnie to wszystko jest tak niewytłumaczalne, że jedyną odpowiedzią na to wszystko jest Bóg. Może Ziemia kula i ten cały kosmos to świetna teoria by odrzucić Boskie stworzenie? Nauka walczy z Bogiem więc myślę, że ma to jakiś sens, ale prawdy nigdy się nie dowiemy Smile

Portret użytkownika johnie

Absurdalność tej "teorii"

Absurdalność tej "teorii" jest tak porażająca, że po prostu odbiera MOWĘ :)Na szczęście - NIE JEST to w ogóle temat dla ludzi nauki i TECHNIKI, którzy NA CO DZIEŃ mają do czynienia z OKRĄGŁOŚCIĄ Ziemi. Dlatego NIE MA ich nigdzie, w żadnych tego rodzaju "polemikach' Smile ..Ja - uważam to zjawisko za wybitnie SOCJOLOGICZNE, o czymś przerażającym świadczące...

Portret użytkownika Geograf

W teorii płaskiej ziemi nie

W teorii płaskiej ziemi nie tyle chodzi o to czy jest płaska czy okrągła (bo na pewno jest zakrzywiona) tylko o to że może być ona znacznie większa niż nam się mówi. W czasch Karola Wielkiego czy Egipcjan świat był tylko tak wielki jak granice imperiów. Gdybyście znaleźli się 100 lat pne w Rzymie i powiedzieli publicznie że są takie lądy jak australia czy ameryka to by Was wyśmiano - zgodnie z zasada - skorą są to dlaczego nie dotarły tam jeszcze nasze legiony. Podobnie byłoby w średniowiecznej europie z tą różnicą że najpierw spalono by Was na stosie. JesW zcze w 1810 roku twierdzono że na południe od australii nie ma już żadnego dużego lądu - okazało się że był i to dwukrotnie większy od australii (antarktyda). Ludzie nie od dziś tworzą globusy (pierwszy powstał około 150 lat pne i nasiesione na nim lądy były 10 razy mniejszę niż obecnie znany świat). Podnie jest i dzisiaj google earth to taki globus z nasiesionym znanym (albo takim jaki powinniśmy znać) światem który jest być może znacznie większy niż myślimy. Kolumb wcale nie odkrył ameryki - ameryka została odkryta znacznie wcześniej i to nie tylko przez wikingów ale także przez świat zachodni. Problem był tylko z ujawnieniem tej wiedzy społeczności. Dlatego Kolumb na swoją wyprawę i zezwolenie na nią musiał czekać 30 lat (choć sam nie miał żadnych wątpliwości dokąd ta wyprawa go zaprowadzi). Większy swiat to większe problemy rządzących z utrzymaniem dotychczasowego porządku. Zerwanie się ze smyczy kolonni brytyjskiej w ameryce zwanej dzisiaj USA czy wojny burskie w Afryce. Gdyby świat okazał się większy niż myślimy i za antarktydą na południe istaniały inne lądy przyjazne do zasiedlenia mogłoby się okazać że tak jak z Polski po wstąpieniu do UE uciekło 4 mln ludzi tak w skali globalnej mogłoby uciec 4 miliardy wyzyskiwanych i głodnych obywateli do nowego świata gdzie zaczeli by życie na nowo według wlasnych zasad. A stary świat bez niewolników pogrążyłby się w chaosie i wojnie o kurczące się wpływy globalne (idealny przykład I wojna światowa).

Portret użytkownika johnie

Odsyłam do ś.p. Terry-ego

Odsyłam do ś.p. Terry-ego Pratchett-a Biggrin ... To BOGOWIE sobie po prostu zażartowali. Z nudów zapewne Smile No, nie twierdzę, że dysk Ziemi spoczywa na grzbietach gigantycznych SŁONI, z kolei - stojących na grzbiecie monstrualnego ŻÓŁWIA "A-Thuin"-a Biggrin Tym niemniej - nie mieści mi się zupełnie w głowie, że mogą istnieć ludzie, opowiadający podobne brednie i nawet organizować sympozjony Smile A jestem namiętnym "wiercą" w większość "teorii sppiskowych", które nieodmiennie WSZYSTKIE okazują się być (koszmarną zazwyczaj, jak wszystko, co nam gotuje syjonistoczna żydownia..) prawdą, niestety... Ale PŁASKA ZIEMIA - przeciąża czaszkę nawet mnie :).. CHYBA, że uznamy za trafioną - wizję Terryego Pratchetta, w jego noweli pt. bodajże "Dysk" ("Warstwy Wszechświata"). Polecam serdecznie i pozdrawiam Smile

Portret użytkownika Geograf

Planety nie widziałem tak jak

Planety nie widziałem tak jak i tego asteroidu z poza układu słonecznego o nazwie Oumuamua - ale specjaliści z NASA twierdzą że jest on mocno płaski nawet mocno podłużny. Co nie znaczy że wszystkie asteroidy takie są. Wręcz odwrotnie wszystkie z reguły są bardziej lub mniej nieregularnymi bryłami na bazie kuli. A tu taki odmieniec. Tak jak nie twierdzę że ziemia jest płaska - tylko może nieco a może nawet bardzo większa niż to co pokazuje google earth. Złota zasada Mosadu powtórzona w filmie "World War Z" brzmi jeżeli na 10 ludzi 9 widzi to samo a jeden co innego - należy podejść do tego poważnie i bezwzględnie to zbadać.

Portret użytkownika Krzysi

Bardzo ciekawa sprawa Oni

Bardzo ciekawa sprawa Smile Oni mogli by zrobić debate poruszającą problem płazkiej ziemi. Publiczna debata na której byli by porzedstawiciele NASA / ESA czy innych organizacji którzy aktywnie wspierają ziemie kulę. Jak wiemy takie osoby nigdy nie przyjdą na debate. Tak jak Komor nie przyszedł na debatę prezydencką bo poległ by epicko Wink Jak dotąd nik właściwie naukowo nie udowodnił kulistości ziemi. Cały czas przywołuje się tego biednego Kopernika który właściwie nic nie odkrył tylko upowszechnił Keplerowską teorię. Dziś mamy doskonalsze teleskopy więc czemu nikt nie powtórzy odkryć Kopernika? Dobrze że temat płaskiej ziemi się rozpowszechnia bo coraz więcej ludzi widzi w modelu ziemi kuli nieprawidłowości. Jak ktoś ma ochotę na solidną porcję logicznych faktów to proszę: [ zbawienie.forumotion.com/t297p100-plaska-ziemia-czy-mozna-tej-teorii-zaprzeczyc  ]

Strony

Skomentuj