Badania sprzed 50 lat ujawniają, że cukier jest szkodliwy dla zdrowia i wywołuje raka

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Uwe Hermann/CC BY-SA 2.0

Cały czas przekonujemy się jak niebezpieczny dla naszego zdrowia może być cukier. Jest to wszechobecna substancja, która potrafi uzależniać jak narkotyki i nie pozostaje oczywiście bez wpływu na nasz organizm. Dzięki niedawnym badaniom dowiedzieliśmy się, że nadmiar cukru w naszej diecie stymuluje wzrost raka i zwiększa jego agresywność.

 

Od przynajmniej kilku lat oficjalnie mówi się o zatajaniu badań naukowych, które stawiają cukier w złym świetle. Przemysł cukierniczy opłacał naukowców i liczne organizacje prozdrowotne, aby cukier przedstawiany był wyłącznie jako zdrowa substancja rzekomo nieszkodliwa w nadmiarowych ilościach. Najnowsze odkrycie pokazuje, że już 50 lat temu zatajano niewygodne wyniki badań.

 

Naukowcy z Kalifornijskiego Uniwersytetu w San Francisco ujawnili treść wyników badań prowadzonych w latach 60. poprzedniego wieku. Projekt 259 na zlecenie lobby cukrowego miał sprawdzić wpływ diety wysokocukrowej na zdrowie szczurów. Szczegóły nigdy nie ujrzały światła dziennego z prostej przyczyny - naukowcy ustalili, że nadmiar cukru powoduje choroby serca i zwiększa ryzyko rozwoju raka pęcherza.

 

Badania opublikowane na łamach PLOS Biology dokumentują kolejny przypadek manipulowania wynikami badań naukowych. Jest to kolejny dowód na to, że cukier może być bardzo niebezpieczny w nadmiarze, dlatego należy kontrolować jego spożycie. Sytuacja pokazuje również, że przekupieni naukowcy są w stanie przygotować dowolny raport w zależności od tego kto płaci za badania. W ten właśnie sposób płacono im za "wybielanie" cukru i demonizowanie tłuszczu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika John Moll

Jak jest? Nie chciałbyś znać

Jak jest? Nie chciałbyś znać mojego przypadku, a nie mam zamiaru się ujawniać i pisać o sobie.

Przypuszczam, że problemy zdrowotne przekazywane są z pokolenia na pokolenie i stają się coraz poważniejsze. Nasze babcie i nasi dziadkowie byli zdrowsi od nas, a my zapewne i tak jesteśmy zdrowsi od następnej generacji. Żadna nowość, ale ludzie chyba zapominają.

Portret użytkownika sceptyyk

Mosz recht. Ludzie którzy się

Mosz recht. Ludzie którzy się rodzili do lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia, podlegali selekcji naturalnej - słabszy umierał... A to skutkowało zdrową i silną populacją. Wraz z postępem pediatrii, śmiertelność wśród noworodków i dzieci spadła, a to skutkuje coraz słabszą i mniej odporną populacją...  Brutalne ale prawdziwe.  Pozdrówka  Smile

Portret użytkownika Neizła brednia

Czyli czekaj geniuszu zaraz -

Czyli czekaj geniuszu zaraz - ludzie używają cukru ja wiem jakieś 200 lat ( do kawy etc. ) i robi to cała populacja. Czyli według tego imbecylizmu na ziemi nikogo nie ma, wszyscy umarli na raka Biggrin Jedyne co ci dolega to analfabetyzm logiczny. Obawiam się że wspierasz świadomie ( czyli możesz być opłaconym baranem ) albo robisz to bo: "inni tak mówią to ja też - bo tak" - ciekawy z Ciebie przypadek Smile

Portret użytkownika Tatarak

Cukier jest zbyt ogólnym

Cukier jest zbyt ogólnym pojęciem, cukrów jest wiele, według mnie w artykule powinna być informacja, że chodzi o cukier rafinowany. Cukier natualny jest potrzebny człowiekowi do życia, a zwłaszcza dzieciom. Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego dzieci tak bardzo lubią słodkie? wiekszośc ludzi pewnie nie, sam się nigdy nad tym nie zastanawiałem, ostatnio jednak moja partnerka mnie uświadomiła, a ma wiedzę na ten temat, że dzieci potrzebują cukru do wzmacniania organizmu a zwłaszcza jednego organu, ale którego to nie pamiętam i nie będę głupot wypisywał, jak ktoś się tematem zainteresuje to znajdzię odpowiedź.

Strony

Skomentuj