W Brazylii powstało ogromne zapadlisko - nie można określić jego głębokości!

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Na farmie Alto Paranaiba, zlokalizowanej w Brazylii, pojawił się lej krasowy imponujących rozmiarów. Obecnie znana jest tylko średnica dołu, która wynosi około dwadziestu metrów. Głębokość tego zapadliska jest jednak tak duża, że trudno było ją określić.

Lokalni mieszkańcy przyznają, że pierwszy raz mają do czynienia z takim wydarzeniem. Wcześniej nie odnotowywano nigdy żadnych problemów z ziemią. Brazylijczycy użyli drona, aby pokazać ogrom zniszczenia.

Naukowcy twierdzą z kolei, że dla obszaru, na którym zlokalizowane jest gospodarstwo, zapadliska są zjawiskiem charakterystycznym. Powodem ich powstawania jest rozpuszczanie się wapienia, który znajduje się pod powierzchnią w dużych ilościach. W tej chwili nie wiadomo, co stanie się z farmą, ponieważ możliwe jest, że otwór w ziemi będzie się powiększał. Istniej realne zagrożenie dla życia lokalnych mieszkańców.

Leje krasowe występują zwykle w miejscach o podłożu składającym się głównie z piaskowca. To dlatego tak wiele z nich miało miejsce na Florydzie, gdzie budowa geologiczna sprzyja ich powstawaniu. Za powstawanie zapadlisk wini się przeważnie działalność wód gruntowych.

Jest to szczególnie prawdopodobne, gdy w okolicy powstały nowe siedziby ludzkie. Jak wiadomo człowiek potrzebuje wody i wzrastająca konsumpcja mogła zmienić przepływy podziemnych żył wodnych kierując je na obszary z większa zawartością łatwego do wypłukania piasku. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika JanK

To mogą być czarne dziury z

To mogą być czarne dziury z LHC na razie są mniejsze od nukleonów, ale cały czas rosną w tempie logarytmicznym oscylując wokół środka ziemi. Przyjdzie moment, że Ziemia zmaleje do wielkości wiśni, podobno taką średnicę ma powierzchnia Schwarzschilda masy ziemi i to będzie koniec ziemi. Jeśli jakaś czarna dziura trafiła w słońce to może zapaść się szybciej niż ziemia z powodu większej masy i rozmiarów słońca.

Portret użytkownika Anioł Prawdy

a może to UFO sobie odleciało

a może to UFO sobie odleciało hmm ? 25 metrów idealne okrągłe - głębokie i równiutkie ścianki jak wycięte od jakiegoś świdra ogromnego. Mnie się wydaje że nawet jak by była przestrzeń pod ziemią pusta i by miało się tak zawalić to nigdy nie powstanie taki idealny walec na całej głębokości w dół.
Dałem po prostu inny punkt widzenia i nie taki łatwy do wykluczenia.

Portret użytkownika Anioł Prawdy

a może to UFO sobie odleciało

a może to UFO sobie odleciało hmm ? 25 metrów idealne okrągłe - głębokie i równiutkie ścianki jak wycięte od jakiegoś świdra ogromnego. Mnie się wydaje że nawet jak by była przestrzeń pod ziemią pusta i by miało się tak zawalić to nigdy nie powstanie taki idealny walec na całej głębokości w dół.
Dałem po prostu inny punkt widzenia i nie taki łatwy do wykluczenia.

Portret użytkownika Moriar

Bo to nie są żadne leje

Bo to nie są żadne leje krasowe tylko stabilizatory Ziemi, które powstają wskutek działania obcych sił czyli w srócie UFO. Otwory te mają za zadanie zneutralizować energię we wnętrzu Ziemi bo inaczej w wyniku ostatniej większej aktywności sejsmicznej może dojść do pęknięć skorupy ziemskiej.Od lat takie szpikowanie następowało ale w mikroskali . To co obecnie widać to już jest walka o nasz glob. To tylko moja teoria taka science fiction.

Portret użytkownika Jaśko Korkowiec

Ta dziura to was wszystkich

Ta dziura to was wszystkich schizofremików wciągnie do piekła i wyżre wam resztki mózgu hahahaha Biggrin A moim zdaniem to zwykłe zapadlisko. Nasza planeta cały czas jest w ruchu więc takie rzeczy to wynik jej pracy i takie rzeczy będą się zdarzały, a że jest dostęp do netu to można takie rzeczy szybko nagłośnić. Nie to co kiedyś, jak się cielak z dwoma głowami urodził to ze wsi poszły ploty w świat i dziad opowiadał do końca życia ludziom , gdzie dotarł Smile

____________________________________________________

"Rym cym cym z dupy dym"     F. Kiepski

Portret użytkownika Odważniak

Jak się całą wegetację roślin

Jak się całą wegetację roślin zredukuje do jednej trawki, brak korzeni drzew, brak gąszcza łąk, na obszarze setek kilometrów, to co się dziwić? 

Przestańmy być faszystami dla przyrody, zlikwidujmy obozy koncentracyjne monokultur w imię jedzenia. Zostawiona sama sobie Natura jeszcze nas uratuje. Chciwość i koncentracja zasobów w jednym miejscu doprowadza do właśnie takich sytuacji, że Ziemia chce zmian. Gdyby tak jeden człowiek miał więcej współczucia dla ziemi, która go żywi, dla życia, to drugiemu byłoby łatwiej.

 

My głosujemy portfelami. Kupując truciznę ładnie zapakowaną, wprost z pustyni korporacji, dokładamy cegiełkę zniszczenia, a może nasz sąsiad, rolnik umiera obok z głodu. Rolnik, który szanuje ziemię, daje odpocząć życiu, używa kompostu zamiast butelkowanego nie wiadomo czego. Ach, gdyby tak zapotrzebowanie rynku na towary z pustyń monogatunkowych spadło! Świat byłby kipiącym życiem ogrodem.

 

Każdy z nas ma wpływ na całość cywilizacji. Zagłodzić korpo z obozów. Ludzie, przecież nie dalej jak 50 lat temu jescze umieliśmy się wyżywić! Bez tworzenia pierdyliarda kolorowych folijek i papierków. Cholerny marketing bazujący na prymitywnej psychologii durnych ludzi.  Ogłaszam bojkot śmieci. Pomyślcie - życie stało się podporządkowane śmieciom. Ze sklepu -garska towaru i kupa śmieci. Taszczymy to tylko w tę i we w tę, do śmietnika i ze sklepu. Jeszcze każą nam za to płacić, bo i towar droższy, i. Za wywóz. A ile czasu to pochłania! Odpakowanie, wyniesienie, segregacja... Wszystko, byle odwrócić uwagę od życia. Tylko swoją decyzją i słowem możemy naprawić świat. Wściekam się na bezmyślność śmiecących. Bezmyślność, bo zapakowane to niby lepsze. Ech, fobia sterylizacji doprowadziła do tego, że nawet świeże powietrze może zabić alergika, że nasze organizmy nas zaczęły atakować.

Głosujemy na przyszłość każdym wydanym groszem. Właściciele rynku mają tabelki, i zobaczą, acha, równiusie marchewki w ślicznym woreczku nie idą, trzeba może normalne spróbować. A najlepiej dogadać się z sąsiadem. Jak ci internet, ty mi ziemniaki i korpo szybciutko się przeistoczą, albo przestaną istnieć. Mieć wpływ na moment wzrostu swojego pożywienia - bezcenne.

 

Bardzo smutna, martwa ta farma...

Portret użytkownika nn

skojarzenia:

skojarzenia:

- odnawianie złóź gazu i ropy naftowej na Ziemi,

- ruch wirowy przy powstawanie planet-siła odśrodkowa wypycha cięższe na zewnątrz

- spowolnienie ruchu obrotowego wejściem w strefę ramienia Drogi Mlecznej o zwiększonej gęstości

 

nn

Strony

Skomentuj