Dlaczego Wielka Brytania magazynuje dziesiątki tysięcy rodzajów nasion?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Ponad 70 tysięcy najcenniejszych na świecie rodzajów nasion roślin uprawnych zostało zamkniętych w Millennium Seed Bank w Wielkiej Brytanii. Wśród zbiorów znajduje się ponad 50 dzikich odmian nasion roślin takich, jak pszenica, jęczmień oraz soczewica. Skąd chęć zabezpieczenia źródła naszej codziennej żywności?

 

Świadomość o bankach magazynujących nasiona roślin uprawnych z całego świata nasuwa niezbyt optymistyczne wizje na temat naszej przyszłości. Póki co jednak naukowcy podają dość uspokajające uzasadnienie dla swoich działań.

 

Celem magazynowania nasion w miejscach takich, jak Millennium Seed Bank ma być przede wszystkim wyhodowanie nowych odmian roślin uprawnych, odpornych na zagrożenia takie, jak: zmiany klimatyczne, susze, szkodniki oraz różnego rodzaju choroby.

Ogólnoświatowy program o nazwie Crop Wild Relatives ma na celu wyszukiwanie i magazynowanie nasion dzikich roślin, a naukowcy twierdzą, że w przyszłości może to być jedyny sposób na radzenie sobie z trudnościami w uprawach rolnych.Aktualnie pokaźne zbiory wysłano do międzynarodowego centrum badań rolniczych w Libanie. Naukowcy pokładają największe nadzieje w dzikich odmianach roślin, które są uznawane za „silniejsze”, ze względu na ich naturalne przystosowanie się do warunków środowiska. Specjaliści nie ukrywają także, że podczas planowanych testów chcą osiągnąć jak największą różnorodność genetyczną i stąd konieczność stosowania różnych odmian roślin.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.3 (3 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika drej3107

nie wytrują panie kolo... a

nie wytrują panie kolo... a kto na nich bedzie tyrał... moze U.E tez robią eksperyment, dla wzmocnienia gatunku ludzkiego czarne z białym bedzie kapuczino...tak samo z roslinami, muszą badac i zwiekszac urodzaj plonów, coraz wiecej ryjków przy korytach

Portret użytkownika ŚZWITT

 5.03 23.11.17: No właśnie!

 5.03 23.11.17: No właśnie! Dopiero co odnotowałem fakt...usuniecia moich wpisów(3,4?) ze strony(znanej!) gdzie omawiano problemy związane z legalizacją GMO w Polsce...

Za jej zalegalizowaniem stoi chęć...???Mówi się,że to w celu POPRAWY wydajności,zdrowotności itp.ale tajemnicą POLI(N?)szynela jest to,że chodzi o...szmal...WIĘCEJ SZMALU!

Ludzikie bestie...są w powiększaniu swego konta naprawdę...mało "ZAbawNE"!

 NIE COFAJĄ SIĘ PRZED NICZYM !!!

  Naturalne szczepy są bardziej odporne?Ha,Ha...a jakie mogą czy mają być?Były testowane=dostosowywane mlny lat...dzięki czemu zostały SPRAWDZONE w "nieskończonej" liczbie kombinacji...ewolucyjnych !A ta...BEZpardonowo odsiała słabizny...pozostawiając NAJ lepsze z możliwych w TU I TERAZ warunkach! To się nazywa MISTRZOSTWO...

A te ich...pożal się Boże...mataczy i krętaczy(szmalu...KOPACZY...) kilka prób i wyciąganie po:HOP...nych wniosków ???Że nADA!!!

 A właściwie horror i tragedia...belskich pomiotów!

   Jesienią 1987 r wpadł mi do GŁ O WY(niedowiARKI!) tak szokowy pomysł mistrzowskiej uprawy ziemi ,dzięki któremu może KARZDY(letaNKRZEe:!) z was u zysk?KIWAĆ...ogromne ilości ...TANIEJ i doskonałej JAKOŚCI żywności prosto z i od: pola i "krowy"!

   Ps: Sporo lat temu...forum lekaRZy w Krakowie bodaj zebrane doszło do ciekawego wnioskuQ:

 PRZYCZYNĄ WSZYSTKICH CHORÓBSK...jest ?PRZETWARZANA ŻYWNOŚĆ !!!

 A moja P"O"MYSŁA...zapewnia ją na Okragło świeżą a więc NIEprzetwarzaną !

   Zresztą NAJprzyJEMnieŚZy 4 w Nostradama doskonale TO OM AW JA aa aa bRZmi tAK:

 Mury z marmuru będą zniesione...(SIO!NE...bedą nikomu do niczego...PO.+++RZe:BB!Ne?)

7 i 50 lat POKOJU(ŚZ?)

Zdrowie.Radość dla ludzi.Odnowiny akwedukt!

Wielki owoc ...zabawa i słodkie czasy !!!!!!!!!!!!

Czegoś tu nie P.A.NImaj...ETIe:???

D.N.."O" 5.24 !Iz.1.24: OTO PAN...de rosa Caina?Ha,Ha...

  AWiecie jaki KOD wejścia widzę? sqRy...!!!No a ja wychodze ze SKURY...od owego 1987 r aby wam "wcisnąć" owego P"O"MYSŁA...awy..śPIcie:...KIEDY ...będzie POzamiataNe: się obuCHHdziCie:?

Portret użytkownika glob

Przerażające ale prawdziwe.

Przerażające ale prawdziwe. Mógłbyś pisać trochę czytelniej, bo cięzko się to czyta ale uderzasz w sedno. Oni nie chcą dla Nas dobrze tylko dla swoich portfeli. No i chemtrails. Kolejny przykład powiązania tych chmur z tym co się dzieję na świecie. Dlaczego o tym się nie mówi w Faktach, Wiadomościach, Wydarzeniach. Przecież to powinien być temat nr 1 na świecie. Chemtrails-->genetycznie modyfikowana żywność--> system HAARP. Wszystko ładnie się zazębia. A ludzie ślepi i ślepi zostaną. Ockniemy się z ręką w nocniku jak już będzie pozamiatane. Pieniądze i władza ponad wszystko. Ch..j w tą planetę ważne, żę mam biznes. Coś kosztem czegoś.

Strony

Skomentuj