Potężny wyciek ropy w USA! Niemal milion litrów ropy dostało się do środowiska

Kategorie: 

Źródło: Transcanada, Youtube

Rurociąg Keystone, który jest tematem jednej z największych kampanii środowiskowych w historii Ameryki Północnej, właśnie doczekał się ogromnego przecieku. TransCanada, właściciel rurociągu, przyznał, że aż 800 000 litrów ropy wyciekło na powierzchnię. Przy tej ilości, przeciek jest klasyfikowany jako poważne zagrożenie ekologiczne.

Rurociąg Keystone dostarcza rozcieńczony bitumin, uzupełniony lekką ropą naftową z Montany i Północnej Dakoty do rafinerii w Illinois i Teksasie, skąd benzyna jest dystrybuowana na cały świat.

 

Chociaż rząd Obamy zawetował ekspansję rurociągu Keystone w 2015 r., dalej jest on w stanie przetransportować 590 000 baryłek ropy dziennie. Sprzeciw wobec rozwoju sieci rurociągu wynikał z dużej intensywności cieplnej transportowanej ropy, lecz pojawiły się również obawy dotyczące prawdopodobieństwa wystąpienia przecieku.

16 października, o 5:30 czasu lokalnego, TransCanada wykrył spadek ciśnienia w pobliżu miasta Amherst w Południowej Dakocie. Według TransCanada rurociąg został wyłączony po 15 minutach, jednak największy wyciek w historii zdążył nastąpić. Urzędnicy rządowi w Południowej Dakocie zostali powiadomieni pięć godzin później. Aktualizacje są zgłaszane na stronie internetowej firmy.

 

Wyciek miał miejsce z dala od wód powierzchniowych, co zwiększa szanse na to, że skutki nie będą katastrofalne. Aktywistka Ruth Hopkins, zauważyła jednak, że lokalizacja wycieku znajduje się blisko jeziora Traverse.

 

Nawet jeśli wyciek nie zanieczyści wód jeziora, wpłynie to negatywnie na rozwój Keystone, mimo, że prezydent Trump uchylił zakaz Obamy. Jest to również zła wiadomość dla innych rurociągów naftowych, takich jak pobliska Dakota Access, która również doświadczyła mniejszego wycieku w maju tego roku. To wydarzenie z pewnością będzie miało znaczący wpływ na powstawanie oraz ekspansję innych rurociągów w regionie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika NIEDŹWIEDŹ

Ten świat jest już tak

Ten świat jest już tak zniszczony ,że bardzo trudno będzie go odbudować. Te wszystkie próby jądrowe ,katastrofa w Czarnobylu ,no i oczywiscie w Japonii. Ludzkość ,a raczej szalone elity tak zdecydowały. Będziemy przez nich mieli piekło na ziemi, w którym się usmażymy ,razem z nimi.

Portret użytkownika inzynier magister

rurociągi to niebezpieczna

rurociągi to niebezpieczna sprawa, najbardziej niebezpiecznym rurociągiem jest ten zbudowany przez kondominium szkopsko sovieckie ! a tak przy okazji nie wiem czy państwo sięzgodzą ale to jest wielka ciekawostka !!! "Wprowadzenie tzw. konfiskaty rozszerzonej, czyli m.in. przeniesienie ciężaru udowodnienia legalnego pochodzenia mienia na oskarżonego przewiduje nowelizacja Kodeksu karnego, którą podpisał prezydent Andrzej Duda - poinformowała w środę Kancelaria Prezydenta.Nowelizacja dotyczy także przepadku mienia pochodzącego z przestępstwa, w tym m.in. przedsiębiorstwa, które służyło jego popełnieniu oraz zawiera rozwiązania pozwalające orzec przepadek mienia wobec osób trzecich, którym sprawca przekazał mienie.Przygotowana w resorcie sprawiedliwości i uchwalona 23 marca zmiana ma uderzyć "w oszustów gospodarczych działających wbrew zasadom uczciwej konkurencji" oraz "uniemożliwić czerpanie korzyści z nielegalnie zdobytych majątków". Część zapisów budziła zastrzeżenia m.in. opozycji, Biura Legislacyjnego Sejmu oraz RPO." !! i teraz ta ciekawostka w nawiązaniu do ustawy ! 

w normalnym państwie politycy którzy nie mogli by się wytłumaczyć z wielkiego majątku już by siedzieli ! "Prokuratura właśnie przedłużyła śledztwo w sprawie majątku Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. Sugestie jakoby para prezydencka nie rozliczała się ze wszystkiego z fiskusem po raz pierwszy pojawiły się ponad dekadę temu. Sugerował to wtedy jeden z liderów SLD Józef Oleksy. Sugestie na temat niebotycznego majątku Kwaśniewskich pojawiły już ponad dziesięć lat temu, kiedy Józef Oleksy w rozmowie z biznesmenem Aleksandrem Gudzowatym stwierdził, że para ukrywa część majątku. Spotkanie było prywatne, ale dialog nagrała ochrona Gudzowatego. Zapis trafił do mediów."

http://www.newsweek.pl/polska/ludzie/majatek-kwasniewskich-czy-para-prezydencka-cos-ukrywa-,artykuly,417354,1.html

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj