Udoskonalony robot Atlas wykonuje niezwykłe akrobacje

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Rozwijany przez inżynierów z Boston Dynamics humanoid Atlas posiada niezwykłe umiejętności. Nauczył się chodzić po trudnej powierzchni, otwierać drzwi, obsługiwać narzędzia i potrafi podnosić ciężkie przedmioty. Teraz jego twórcy zrobili z niego prawdziwego atletę.

 

Atlas nie zachowuje się już jak robot-inwalida, który przewraca się przy pierwszej lepszej okazji. Boston Dynamics przedstawił zupełnie nową odsłonę humanoida, który charakteryzuje się niebywałą zwinnością i w dużej mierze przypomina człowieka.

 

Atlas potrafi teraz utrzymać równowagę lepiej niż kiedykolwiek. Dzięki temu może wskakiwać na przeszkody i zeskakiwać z nich, a nawet wykonać salto do tyłu. Nie oznacza to jednak, że robot stał się perfekcyjny w tym co robi - firma ujawniła również kilka drobnych wpadek humanoida podczas robienia salta, ale nie zmienia to faktu, że Atlas posiada nieprawdopodobną zwinność jak na robota.

Firma Boston Dynamics słynie z projektów zaawansowanych maszyn kroczących. Wśród nich jest humanoid Atlas oraz czteronożny robot LS3 i jego mniejsze ulepszone wersje - Wild Cat, Big Dog i Spot. Należący go Google holding Alphabet sprzedał w tym roku Boston Dynamics do japońskiego przedsiębiorstwa SoftBank Corporation. Od tego czasu, projektanci robotów zaprezentowali najnowszą wersję rozwojową maszyny Spot Mini, która nadaje się już do masowej produkcji, a teraz pochwalono się najnowszymi osiągnięciami robota Atlas - potencjalnego żołnierza przyszłości.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

nic dziwnego że planują

nic dziwnego że planują globalny rząd światowy bo im te humanoidalne roboty zagwarantują nietykalność, nikt nie będzie z nich miał dylematów moralnych przed mordowaniem, bo je tak zaprogramują ! w Biblii pisze że wszystkich zamordują którzy nie będą chcieli przyjąć znamienia bestii ! ale to jeszcze nic, bo przecież planują stworzyć bestię która będzie sięskładała z wszystkich wczytanych umysów i podłączonych umysłów do bestii !!!!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika ZwariowanyWariat

Przyznam, że po ostatnim

Przyznam, że po ostatnim filmie z "robotem-psem" (ten żółty) z zeszłego tygodnia, już bez tych kabli w końcowej formie to już mi się nogi ugięły. Bo nagle nabrało to takiej formy jak z filmów sf. A teraz ten. I generalnie jeśli tylko mają rozwiązany problem z ładowaniem baterii. To słabo to widzę. Bo to idealne wojsko do tłumienia zamieszek itp. celów…

PS: Zobaczcie na tego największego, pierwszego z prawej na zdjęciu...

Strony

Skomentuj