Plastik spożywczy pozbawia ludzi męskości

Kategorie: 

Źródło: R. Habert/Inserm

Bisfenol A jest jednym z najczęściej stosowanych elementów z tworzywa sztucznego i znajduje się zarówno w produktach technicznych i mających styczność z żywnością. Co więcej bisfenol A był stosowany do produkcji butelek dla niemowląt. Ostatnio jednak na stosowanie bisfenolu narzuca się poważne ograniczenia i dziwnie cicho na ten temat w głównych mediach.

 

Amerykanie zarekomendowali nie używanie tego tworzywa w styczności z żywnością a powodem tej odmiany podejścia jest odkrycie negatywnych skutków, jakie ma wywierać w organizmie człowieka. Na przykład, uważa się, że ze względu na jego podobieństwo do kobiecego estrogenu, bisfenol wpływa na układ nerwowy, istnieją na przykład dowody, że zwiększa ryzyko arytmii serca u kobiet.  Nie licząc, oczywiście, różnych efektów nowotworowych. Zresztą większość produktów laboratoryjnych prędzej czy później staje się rakotwórcza.

 

Naukowcy z francuskiego Instytutu INSERM pod kierownictwem Rene Haberta znaleźli inną negatywną cechę bisfenolu A. Okazuje się, że jest zły dla rozwoju jąder. Naukowcy eksperymentowali na zwierzętach laboratoryjnych. Dodawano im bisfenolu A, a następnie, wpływ na ich płodność, produkcję testosteronu i innych hormonów niezbędnych dla rozwoju samych jąder.  Raportu naukowców został opublikowany w czasopiśmie PLoS ONE, efekt zaburzeń płodności obserwowano nawet przy bardzo niskich stężeniach w środowisku, od 2 mg / l  a w tym stężeniu BPA można znaleźć w krwi, moczu lub czy płynie owodniowym zwykłej osoby, która lubi spożywać produkty przechowywane w plastiku z bisfenolu.

 

Znaczenie testosteronu w organizmie mężczyzny jest chyba oczywiste, po prostu zależy od niego i stan jąder i płodność samców. Według badaczy, jeśli kobieta w ciąży będzie długo w kontakcie z bisfenolem, jej syn może posiadać wady związane z zaburzeniami maskulinizacji, takie jak spodziectwa i wnętrostwo.  Nie wspominając już o przyszłej bezpłodności.

 

Naukowcy podkreślają, że szczury i myszy były bardziej odporne na efekt bisfenolu A, który ponownie zwraca uwagę na potrzebę badań naukowych na ten temat na bazie "materiału ludzkiego", zwłaszcza, jeśli mają one bezpośredni związek z męskością. Z drugiej strony naukowcy nie wiedzą jak działa bisfenol oddziałując na jądra, autorzy wspominają tylko o niestandardowym mechanizmie działania.

Gdy czyta się takie opracowania naukowe to włos się jeży na głowie, bo okazuje się, że jesteśmy otoczeni niebezpieczeństwami a zdawałoby się utopijna wizja roztoczona w komedii Juliusza Machulskiego Seksmisja okazuje się może wręcz prorocza. Męskości grożą związki chemiczne przemycane do krwioobiegu w postaci hormonalnie pasionych kurczaków czy też butelek, w których składowana jest żywność i napoje. Zaburzenia płodności grożą nam depopulacją w kolejnych pokoleniach i to zjawisko pojawi się na dużą skalę.

 

Źródła:

http://www.plosone.org/article/info%3Adoi/10.1371/journal.pone.0051579

http://presse-inserm.fr/en/leffet-nefaste-du-bisphenol-a-prouve-experimentalement/6170/

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika b@ba

Trzeba ograniczyć spożycie

Trzeba ograniczyć spożycie plastiku... Jak to możliwe, że ludzie jedzą nałogowo plastikowe torby,a butelki plastikowe rozpuszczają się w mleku dla dzieci... Co za okropieństwo... Światowy problem...

PS: Kto tam mi wycina komentarz?

Portret użytkownika b@ba

trzeba bionesfol A jesc, by

trzeba bionesfol A jesc, by zaszły takie efekty... Rozumiem, że ludzie jedzą nałogowo plastikowe torby i że plastik rozpuszcza się w mleku dla dzieci... Co za okropieństwo...Światowy problem... Trzeba ograniczyć spożycie  plastiku xD

Portret użytkownika Arthur

snajper70m cukierki kupujemy

snajper70m cukierki kupujemy właśnie dla opakowania- ludzie uwielbiają otierać prezenty najlepiej opakowania szeleszczące, błyszczące.
 
K - e - m, tak spisek ludzkości - wprowadzamy substancję do przetwórstwa tworzyw i wybijam ludzkość. Brawo za inteligencje. A płyty azbestowe to wynalazek rosjan by zniszczyć polaków, itd. itd. jak rtęć w szczepionkach.
 
Proszę o nie podniecanie się kolejnymi sensacjami z gazet, prawdziwych mediów bo te będa zawsze, bo zawsze naukowcy eksperymentują i tworząc coś, a jak to na nas wpływie to zostanie ocenione po czasie. Eksperymentujemy na samych sobie od zawsze. Ktoś nie wierzy, że nie można latać i skacze w przepaść- eksperyment dla tego pokolenia, bo następne znów będzie się buntować i znów potrzeba nam takiego eksperymentatora by śmy na oczy to zrozumieli (to była analogia).
 
Apeluje by ten portal nie stał się deser.pl czy plotek.pl w obszarze nauki.
Podawać informację to jedno, a przezentowanie ich to druga rzecz, szczególnie w odniesieniu do teorii spiskowej świata.
 
Co do tematu wpisu to jedno jest podawanie dożylnie/pokarmowo zwierzętom substancji, a druga rzecz to ew. wyodrębnianie/ekstrachowanie tej substancji z tworzywa w środowisku wodnym. Butelki nie rozkładają się przez setki lat (tworzywo to pochodna ropy i mnóstwa dodatków przetwórczych). Jeśli ta substancja ekstrachuje się to chyba mamy dobry pomysł na badania - degradacja śmieci za pomoca tej substancji w środowisku wodnym. Jak widać można i znaleźć dobrą stronę tej "strasznej nowiny dla naszych jąder".
 
ps. jakoś w Azji rozmnażają się na potęgę, a piją butelkowaną wodę - w porównaniu do nas co pijemy "zdrowszą" wodę z rurociągów.
 

Portret użytkownika ferwor

Liczy się sumaryczna dawka

Liczy się sumaryczna dawka wchłoniętego bisfenolu lub substancji toksycznej, a nie tylko ilość pochodząca z butelek plastikowych. A na pewno ludzie w krajach Azji mająz nim krócej do czynienia i w mniejszej ilości źródeł pochodzenia niż w Europie. W Europie możemy być już drugim lub trzecim pokoleniem skażonym tą toksyną, podczas gdy w Azji jesto pierwsze.
Arthur - polecam ci analityczne myślenie. I mniej zjadliwości w ogłaszaniu swoich braków logicznego rozumowania.

Portret użytkownika K - e - m

BYC MOZE TO JAKAS  CELOWA

BYC MOZE TO JAKAS  CELOWA KONSPIRACJA MAJACA NA CELU
OGRANICZENIE POPULACJI SWIATOWEJ, W KTOREJ PRODUKTEM
UBOCZNYM MOZE BYC NIESPODZIEWANA SEKSMISJA....
A AUTORZY TEGO PROJEKTU STANA SIE JEJ PIERWSZYMY OFIARAMI,,,
( oczywiscie spekulujac, ze to mezczyzni stoja za cala ta sprawa )
K-e-m

Portret użytkownika snajper70

Masło na wagę zawijane w

Masło na wagę zawijane w papier-woda w butelkach na wymiane.
Gdzie te matoły od ekologi? Plastik powinien być wycofany jeśli chodzi o wodę i produkty spożywcze.Żeby zjeść  1 cukierka z torebki trzeba odwijać i odwijać garść foli i papierów,czysty idiotyzm.
Bronią idioci jednego drzewa a syf sprzedawany w sklepach nie obchodzi ich w ogóle,jak słyszę słowo EKO to mnie szlak trafia.

Skomentuj