Erdogan oświadczył, że nie ma czegoś takiego jak umiarkowany islam

Kategorie: 

Źródło: sxc.hu

Przywódca Turcji nazywany złośliwie sułtanem twierdzi, że Zachód chce osłabić świat islamu propagując jego umiarkowaną wersję. Nawiązując do wielkich zmian, które mają zostać przyjęte przez Arabię Saudyjską, Erdogan powiedział, że w rzeczywistości nie ma czegoś takiego jak umiarkowany islam.

 

W ostatnich latach Turcja bardzo aktywnie islamizowała Europę pod przykrywką masowej migracji. Następnie prezydent Turcji wzywał muzułmanów żyjących na naszym kontynencie, aby walczyli o swoje prawa. Erdogan nazwał ich przyszłością Europy i zapowiadał zjednoczenie świata islamu przeciwko eurofaszyzmowi. W Niemczech do ostatnich wyborów parlamentarnych przyłączyli się muzułmanie, którzy utworzyli wcześniej swoją własną partię polityczną.

 

Erdogan wielokrotnie bronił islamu na arenie międzynarodowej. Kilka dni temu przemawiając w Ankarze skupił się na Arabii Saudyjskiej, gdzie następca tronu Mohammed bin Salman zapowiedział przejście na umiarkowany islam. Reakcja sułtana była do przewidzenia - Erdogan stwierdził, że islam to islam; nie ma umiarkowanego islamu, tak jak nie ma umiarkowanego chrześcijaństwa.

Prezydent Turcji ostrzegł, że termin ten powstał celowo, aby tworzyć podziały w świecie islamu. Nie ma wątpliwości co do tego, że zjednoczony islam stanowiłby jeszcze większe zagrożenie dla cywilizacji zachodniej. Jest to poniekąd zaskakujące, że mimo tylu wojen w Afryce i na Bliskim Wschodzie liczba wyznawców islamu rośnie w dramatycznym tempie. Według różnych szacunków, do końca obecnego wieku islam ma stać się największą religią świata.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika FrozenShade

Erdogan broni islamu bo to

Erdogan broni islamu bo to jego wiara, jego tradycja. Polska islamu nie akceptuje bo w polsce tradycja jest zupełnie inna - katolicka.

Moim zdaniem (i pewnie tu zostanę za to dosłownie pożarty zywcem) każda religia jest siebie warta. Każda jest nastawiona na ekspansję wszelkimi mozliwymi środkami. Chrzescijaństwo "nawracało" mieczem i ogniem. Islam używa terroru i ładunków wybuchowych. Jedyna różnica jest taka, że na samej górze, w chrześcijaństwie stoi pieniądz i władza a w islamie chyba wszyscy na prawdę wierzą w to co robią... Nie wiem co gorsze.

Portret użytkownika YerbaMate

Katolicyzm czy islam to

Katolicyzm czy islam to religie. Religie mają za zadanie zastraszyć i zniewolić wyznawców, działają na podobnej zasadzie jak sekty tyle,  że na większą skalę. Przyjmują pewne dogmaty i odpowiednio je dla siebie modyfikują. Nie musisz chodzić do kościoła,  żeby wierzyć w Boga i nikt Ci nie może tego narzucić. 

Strony

Skomentuj