Przełom w kościele. Papież Franciszek może poprzeć rezygnację z celibatu!

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Jak informują agencje, w odległych zakątkach Amazonii brakuje kapłanów. Niedobór jest już tak duży, że na 10 tysięcy ludzi przypada tylko jeden ksiądz. Zachęceni przez papieża modernistę brazylijscy biskupi, proponują włączenie do porządku obrad synodu w Watykanie w 2019 r. , kwestię zgodny na pełnienie posługi kapłańskiej również przez żonatych mężczyzn. Oznacza to de facto propozycję zniesienia celibatu!

 

Sekretarz Komisji ds. Regionu Panamazon odnosi się do konkretnych obszarów niedoboru kapłanów. Należą do nich Brazylia, Kolumbia, Ekwador, Boliwia itp. Większość ludności na tych terenach to katolicy. W sumie chodzi o czterysta plemion, a populacja jako całość stanowi 2,8 miliona ludzi.

 

Papież Franciszek niedawno obiecał rozwiązać ten problem. Niektórzy duchowni mówią, że zniesienie warunków wstępnych formacjom kapłanów w odległych regionach Amazonii może wywołać burzliwą dyskusję o celibacie w Kościele katolickim na całym świecie. Prawdopodobnie precedens Amazonii zostanie wykorzystany po czasie również w innych krajach, gdzie istnieje Kościól Katolicki.

Modernizm w Kościele panoszy się już od kilkudziesięciu lat i zwolennicy postępu konsekwentnie niszczą wszelkie wielowiekowe tradycje, tłumacząc, że zmiany są potrzebne, aby religia ta przetrwała. Może jednak być tak, że promowany przez lewicowych kapłanów postęp, nie tylko nie zatrzyma wiernych w kościołach, ale wprost przyczyni się do upadku Watykanu.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Kościół w życiu nie

Kościół w życiu nie zrezygnuje z celibatu, ponieważ celibat służy jednemu: Zatrzymaniu majątków zmarłych księży!!! Opowieści o celibacie jako formie wstrzemięźliwości seksualnej w imię Jezusa, to bajka dla wpatrzonych w księży, mas odmóżdżonych wiernych!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Medium

Celibat nie ma nic wspólnego

Celibat nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem, ani z pobożnym życiem czy wiarą. By sprawować kapłaństwo, trzeba mieć ducha większego od przeciętnej i powinno go wystarczyć tak dla wiernych, jak i własnej rodziny.

Jeśli dobrze się orientuję, celibat nie leży w korzeniach katolicyzmu, został wprowadzony później. 

W cerkwi prawosławnej celibat nie obowiązuje, podobnie w kościołach protestanckich. 

W prawosławiu można się ożenić, ale jeszcze przed przyjęciem święceń. Po święceniach droga zostaje zamknięta. Kapłani stanu wolnego mają za to otwartą drogę do kariery duchownej. Biskupi i arcybiskupi w prawosławiu są stanu zakonnego, wolnego.

Portret użytkownika Chlebo

To ja wam powiem tak że

To ja wam powiem tak że posłuszeństwo kapłanów przynosi cudowne owoce. Jezus działa poprzez kapłanów a diabeł zwodzi już nawróconych ludzi od ufności i posłuszeństwa kapłanom. Nie działają już na mnie typowe zagrywki światowe jak to że jakiś ksiądz kase młuci czy alkoholik czy zboczeniec. Inne sposoby diabeł wymyśla żeby mnie odwieść od posłuszeństwa i słuchania kapłanów.

 

 

Strony

Skomentuj