W Amazonii posadzone zostanie 73 miliony drzew. To największe zalesianie w historii!

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Amazońskie lasy deszczowe są stopniowo wyniszczane od lat 70. XX wieku. Obecnie ludzie starają się rekompensować wykonane straty i właśnie w tym celu powstał ogromny projekt, który zakłada zasadzenie 73 milionów drzew w Puszczy Amazońskiej.

 

 

Projekt pod kierownictwem Conservation International, niedochodowej organizacji zajmującej się ochroną ziemskiej bioróżnorodności, ma być największym na świecie przedsięwzięciem w ramach zalesiania lasów tropikalnych. W sumie do 2023 roku w brazylijskiej Amazonii zostanie posadzonych 73 milionów drzew.

Gigantyczna akcja ma pomóc Brazylii w przyczynieniu się do zobowiązania z 2015 roku. Umowa Paryska zakłada, że do 2030 roku 12 milionów hektarów Ziemi zostanie ponownie zalesionych.

„To niesamowicie śmiały projekt” – oświadczył M. Sanjayan, szef Conservation International – „Los Amazonii zależy od tego, czy nam się powiedzie. Ma to ogromny wpływ na 25 milionów mieszkańców tego regionu, niezliczone gatunki zwierząt, a także klimat naszej planety”.

Powszechnie wiadomo, że Amazonia jest wyniszczana z powodu nadmiernej eksploatacji jej zasobów naturalnych. Niegdyś las pokrywał ponad 4 miliony kilometrów kwadratowych, a około 20 % z tego zostało wykarczowane od lat 70. XX wieku. Tymczasem lasy deszczowe Amazonii stanowią dom dla co najmniej 10 % światowej różnorodności biologicznej.  

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet


Komentarze

Portret użytkownika MiamiVibe

Kiedy zostanie ścięte

Kiedy zostanie ścięte ostatnie drzewo, zatrute ostatnie jezioro, padnie ostatnia ryba, ludzkość się zorientuje, że nie da się jeść pieniędzy.

Głosuj przeciw
-4

------------------------

Wszystkie konwenanse, savoir-vivre i nonszalancki bon ton służą do sterowania społeczeństwem, by biło się o pozycje generowane przez najwyższe warstwy. To tylko potyczki o ładną obrożę i łańcuch.

Portret użytkownika pleki

Na bezrybiu i rak ryba.

Na bezrybiu i rak ryba.
73 miliony drzew pokryje obszar 300 km2. Od 1970 roku wycięto 800 tys. km2 lasów, oznacza to 0,0375% wylesionego terenu. Do 2030 roku masoni w Paryżu ustalili zalesienie 120 tys km2, pewnie do tego czasu wytną 2 razy tyle. Gratulacje.

Skomentuj