Chemioterapia zabija chorych na raka, twierdzi prestiżowy magazyn medyczny

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Chemioterapia, która jest aplikowana prawie wszystkim chorym na raka, może się okazać czynnikiem przyspieszającym ich śmierć! W prestiżowym czasopiśmie medycznym The Lancet Onkology, opublikowano szokujące wyniki badań, z których wynika, że nie sam nowotwór, ale właśnie chemioterapia zabija ponad połowę chorych na raka.

 

Badania to potwierdzające przeprowadzili naukowcy z Public Health England Cancer Research w Wielkiej Brytanii, którzy analizowali przypadki chorych na na nowotwory, którzy zmarli zaledwie w ciągu 30 dni od rozpoczęcia chemioterapii. Z badań jasno wynika, że połowa pacjentów poddanych leczeniu za pomocą chemioterapii umiera i to nie z powodu raka ale właśnie z powodu tej terapii.

 

Naukowcy stwierdzili, że w trakcie leczenia za pomocą chemioterapii niszczone są przede wszystkim zdrowe komórki, a nie tylko te zmutowane. To powoduje, że chorujący szybciej słabną, a rak ma większe pole do popisu zwłaszcza, że dojrzałe komórki rakowe są w stanie zmienić swój sposób metabolizmu przestawiając się ze spalania na inne formy pozyskiwania energii, na przykład przez fermentację.

Badania wykazały, że w czasie stosowania chemioterapii, uśmiercane są przede wszystkim zdrowe komórki czerpiące energię ze spalania, a nie te które powinny zostać uśmiercone. Prowadzi to do sytuacji, w której agresywne komórki rakowe zyskują większy dostęp do glukozy, zatem dzięki chemioterapii nie tylko nie giną ale odżywiają się jeszcze lepiej.

 

Statystyki są bezlitosne i wygląda na to, że chemioterapia stała się takim samym biznesem jak szczepionki, gdzie nie chodzi o zdrowie pacjentów i ich wyleczenie lecz o zarobienie pieniędzy. Ludzie niestety nadal wierzą, że lekarze chcą dla nich dobrze, zwłaszcza w sytuacji, w której dochodzi u nich do realnego zagrożenia życia. Niestety lekarze są przeważnie wyedukowani w sposób pozostawiający wiele do życzenia i często bywają pod wpływem koncernów farmaceutycznych, które zdają sobie sprawę że właściwie to oni zapewniają zbyt ich produktom.

 

Konkluzja badaczy analizujących skuteczność chemioterapii jest zatem taka, że lekarze powinni bardzo uważnie decydować o zaproponowaniu swoim pacjentom tak inwazyjnych terapii jak chemioterapia, a pacjenci powinni być świadomi, że poddanie się tej procedurze medycznej może być dla nich bardziej niebezpieczne niż sam rak.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika NotSoFast

Tu jest link do bezpłatnej

Tu jest link do bezpłatnej wersji ale nie pełnego artykułu

https://www.sciencedaily.com/releases/2016/08/160830211702.htm

Można tam wyczytać, że badali tylko ludzi po terapii SACT (z wikipedii wynika, że to chemia) i nie mogą porównywać do leczenia bez chemii:

The authors note that although they identified several factors affecting 30-day mortality risk, the dataset only included patients who received SACT (systemic anti-cancer therapy ), so no information is available about whether patients would have had better outcomes without SACT.

Jak dla mnie trudno z tego wywnioskować, że chemia zabija, bo nie pada tam takie stwierdzenie i nie mają zrobionego porównania leczenia z chemią i bez, więc hasło w tytule jest naciągane. Ale zaznaczam, że nie czytałem samego artykuł tylko to streszczenie w linku. Nie mniej uważam, że chemia jest tak samo skuteczna jak upuszczanie krwi...

 

Portret użytkownika vici

Tekst bez podania źródeł,

Tekst bez podania źródeł, jest tylko bełkotem jakiegos żurnalisty. I nawet jeśli tam tkwi jakaś prawda to nie warto tego czytać. Wiarygodne informacje są podstawą zaufania. Dla kłamców i ludzi zniekształcających prawdę niepowinno być litości. Zatem zwracam się do twórców tego portalu o skoregowanie tego typu tekstów. jesli nie zastosujecie się, niedługo nikt was nie będzie czytał!!!

 

Portret użytkownika Kasia

Zgadzam sie z tym choc nie

Zgadzam sie z tym choc nie jest tak w kazdym przypadku.Moj maz zmarl nie w wyniku samego nowotworu, ale wlasnie po powiklaniach po chemioterapii.Niestety chemia zabija rowniez zdrowe komorki i nie kazdy organizm jest w stanie waczyc.

Portret użytkownika John Moll

Tekst bez podania źródeł

Tekst bez podania źródeł

Źródło jest podane. Tak to jest, gdy ktoś nawet nie czyta tekstu tylko sam tytuł.

I nawet jeśli tam tkwi jakaś prawda to nie warto tego czytać

To po ch*** się udzielasz, skoro nawet nie czytasz i nie wiesz o czym jest powyższy artykuł? Tacy ludzie chcą zabierać głos.... Bełkot! Smile

Portret użytkownika CzarnyOlo

Nie mam szacunku do LEKarzy.

Nie mam szacunku do LEKarzy. Więcej szkodzą niż pomagają. Chemioterapia, radioterapia to oszustwo w żywe oczy znane od zawsze niestety nadal ludzie są na to tak zaimpregnowani jak na szczepionki

i chemitrails. Kiedy rozsypuje się im tym wszechświat to logika spierdala gdzie się da.

 

 

 

 

Portret użytkownika Medium

Chemio- i radioterapia

Chemio- i radioterapia stosowane są zgodnie z przyjętym systemem leczenia, z odstępstw od którego lekarz - nawet głęboko świadomy - może być rozliczony.

Iluż lekarzy na świecie zostało poważnie ukaranych za odstępstwa od swoich metod?

Nie chcesz się leczyć w złym systemie - nie musisz. Przyjdź po diagnozę, będziesz wiedział, jakie środki zastosować samodzielnie, jeśli oczywiście nie przerazisz się diagnozą i nie oddasz odpowiedzialności za pomyślność swego ciała w ręce systemowych lekarzy.

Portret użytkownika Gohna

Jest metoda, prosta. Ja

Jest metoda, prosta. Ja wyleczyłam się. Pić wodę 2,5 szklanki na czczo, potem 40 minut nic nie jeść, nie pić i nawet nie wolno myć zębów. Ja po prostu godzinę wcześniej wstaję, wypijam wodę i kładę się na ok 30 minut.

Leczy się wiele schorzeń, cukrzycę, i inne. Przeczytałam na TylkoMedycyna kiedyś, zastosowałam i fajnie żyć jak ię nie cierpi.

Nikt tego nie rozpowszechni, bo nikt na tym nie zarobi.

Ja piłam zwykłą wodę, kranówę. I dodatkowo płukałam jamę ustną naj[pierw.

Każdy ma z tego życia dokładnie tyle,ile SAM sobie weźmie.

Portret użytkownika Janusz Szewczyk

Dlaczego publikujecie

Dlaczego publikujecie kłamstwa? Artykuł jest w cąłosci dostepny tutaj: http://www.thelancet.com/journals/lanonc/article/PIIS1470-2045(16)30383-7/fulltext

Nie ma w nim ani słowa o tym, że "chemioterpia zabija połowę chorych". Jedyny wynik tego artykułu jest taki, że pacjenci, którzy pierwszy raz otrzymują chemioterapię w leczeniu raka płuc i raka piersi są narażeni na większe ryzyko, niż pacjenci, którym te same leki podawano już wcześniej. Ryzyko to jest na poziomie 0-8%, ale wyniki dotycza również pacjentów paliatywnych, u których jedynym celem chemioterapii było przedłużanie życia.

Wyjaśnijcie proszę, po co rozpowszechniacie takie kłamstwa? Bo ja nie potrafię zrozumiec jak bardzo złej woli trzeba żeby kłamać w takiej sprawie. A może nie znacie angielskiego? Każdy kto zna moze się przekonać, że kłamiecie.

Portret użytkownika debaucher

Panie Januszu,mnie nie

Panie Januszu,mnie nie interesuje medyczne gadanie.Jestem obserwatorem.Ojciec mojego kumpla.Zdrowy chłop.Znaleźli mu na prześwietleniu płuc jakiś "guzek" .Szybka biopsja.Rozpoznanie-rak.Chemioterapia.Facet w sile wieku zgasnął w ciągu 2 MIESIĘCY!
Ja byłem świadkiem!Ze zdrowego chłopa poszedł w piach!I Proszę,nie mów mi,że gdyby nie to pierd...ne prześwietlenie to zmarłby szybciej!Gówno wiedziałby o jakimś zasranym guzku (prawdopodobnie mnóstwo ludzi "coś" tam może mieć).
Jak dla mnie mistrzostwo świata-wykończyć silnego,ZDROWEGO człowieka w dwa miesiące...
Ja laik,ja się nie znać na nowoczesna medycyna...
Jedno tylko wiem na pewno...Jak mi THA FUCK coś wynajdziecie,NIGDY,PRZENIGDY nie oddam swojego ciała w łapska medycyny akademickiej!
P.S. Zajebisty był ten strajk lekarzy...Ciekawe o ile spadła śmiertelność Lol

Każdy ma z tego życia dokładnie tyle,ile SAM sobie weźmie.

Portret użytkownika Mat_77

W przypadku, o którym piszesz

W przypadku, o którym piszesz przyczyną śmierci zdroweggo człowieka był przyspieszony rozwój choroby wynikający z uszkodzenia cysty okalającej komórki rakowe, do którego doszło podczas biopsji. 
Biopsja to najgorsze z możliwych badań nowotworów. Organizm, nie mogąc usunąć zmutowanych komórek, oddziela je od zdrowych tkanej za pomocą cysty. Tak tworzy się guz. Lekarz, podczas pobrania próbki uszkadza cystę, co z kolei powoduje rozprzestrzenianie się komórek nowotworowych po organizmie i przerzuty. W mojej rodzinie, na trzy przypadki nowotworów, dwa skończyły się śmiercią. W obu śmiertelnych najpierw wykonano biopsję, a później zastosowano chemię. W trzecim przypadku leczenie polagało wyłącznie na wycięciu  guza, którego poddano badaniu histopatologicznemy po jego usunęciu. Osoba zdrowa, bez przerzutów, mimo, że nowotwór był złośliwy. 
 Zatem gdy wykryją u Was jakiegokolwiek guza, nie godźcie się na biopsję. 

Strony

Skomentuj