Wyniki eksperymentu w CERN potwierdziły, że wszechświat nie powinien istnieć!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jedną z największych zagadek fizyki jest to dlaczego antymateria nie zniszczyła wszechświata na jego samym początku. Aby to zrozumieć, naukowcy postarali się uchwycić różnice między materią i antymaterią. Konkluzje ich badań wskazują na to, że właściwie nie ma między nimi różnicy a wszechświat nie powinien istnieć.

Wszystkie obserwacje wskazują na kompletną symetrię między materią i antymaterią, a to prowadzi do konkluzji, że według naszego stanu wiedzy wszechświat nie powinien istnieć. Taką opinię wygłosił pracujący w CERN fizyk Christian Smorra, który uczestniczy w eksperymencie BASE (Baryon-Antibaryon Symmetry Experiment) wykonywanym w LHC.

Naukowcy są zagubieni, bo spodziewali się uzyskać dowody na asymetrie cząstek materii i antymaterii. Wiedzą oni, że ta asymetria musi istnieć, ale jej nie zaobserwowano więc można założyć, że naukowcy po prostu nie rozumieją tego zagadnienia błądząc i odkrywając rzeczy, których się zupełnie nie spodziewali. Jednocześnie robią co mogą, aby rezultaty dopasować do uznawanych teorii. 

 

Antymateria, którą znamy jest przeważnie niestabilna i każdy jej kontakt z materią regularną prowadzi do jej unicestwienia powodując w tym procesie powstawanie czystej energii. Jest to najskuteczniejsza reakcja znana w fizyce.

Tak zwany model standardowy opisujący oddziaływania między cząstkami elementarnymi wskazuje na to, że w momencie wielkiego wybuchu powinny powstać równe ilości materii i antymaterii, ale gdyby tak się stało to unicestwiłyby się nawzajem pozostawiając za sobą pustkę, a nie galaktyki i planety. Jest to zatem podstawowy problem, który zamierzano rozwiązać właśnie poprzez poszukiwanie rozbieżności między właściwościami materii i antymaterii.

Urządzenia z eksperymentu BASE - źródło: Rikken Japan

W ciągu ostatnich lat prowadzono już eksperymenty z wodorem i antywodorem, które również wykazały, że nie ma zbyt wielkich różnic między atomem antywodoru, a atomem wodoru. Teraz w ramach eksperymentu BASE przeprowadzono podobne badania protonu i antyprotonu, a wyniki były bardzo podobne i nie dały odpowiedzi na nurtujące fizyków pytania, wręcz powodując powstawanie następnych.

 

Teraz czas na kolejne eksperymenty, które mogą rzucić nieco światła na tę tajemnicę i mają być przeprowadzone w ramach eksperymentu nazywanego ALFA. Wtedy dowiemy się jakie są efekty wpływu grawitacji na antymaterię i być może dopiero wtedy będziemy rozumieć troszeczkę więcej na temat początków Wszechświata, ponieważ według obecnego stanu wiedzy właściwie nie powinien istnieć.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Tomasz123

Zwolennicy "Wielkiego Wybuchu

Zwolennicy "Wielkiego Wybuchu" cały czas próbują udowodnić,że dom z wieloma pokojami,łazienkami ,kuchnią z całym wyposażeniem(lodówką,kuchenką, piekarnikiem,itd.),i do tego zamieszkały powstał w wyniku samoistnego wybuchu.Podkreślam ,że do wubuchu np.trotylu potrzeba zapalnika ,który ktoś musi wzbudzić.Wszechświat nie jest jednorodny,np.w jednej z części zawiera ogromną grupę kwazarów,których wg"Wybuchu" nie powinno być,a są.Zawsze jest czas ,by zastanowić się-kto to wszystko zaprojektował i wykonał.

Portret użytkownika YerbaMate

Do wybuchu supernowej nie

Do wybuchu supernowej nie jest potrzebny tnt ani zapalnik. Kwazary są obserwowane na "obrzeżach" wszechświata, są to prawdopodobnie twory z poprzedniej epoki, bo światło potrzebuje milionów lat, żeby tu dotrzeć. Co nie zmienia faktu, że nie wierzę w wielki wybuch. Ot teoria, żeby połączyć inne bajki dla dzieci, w całość. 

Portret użytkownika keri

Nie ma obrzeży Wszechświata

Nie ma obrzeży Wszechświata ani centrum Wszechświata, które istniałyby po wielkim wybuchu. Żaden astronom takiego centrum ani obrzeży nie zna, tym samym jest to dowód na to, że wielkiego wybuchu nie było.

Obrazy na niebie są w czasie rzeczywistym, ponieważ nie są niesione przez korpuskularne światło ajsztajnowskie. Debil ajsztajn wyznaczył granicę prędkości światła, lecz nie należy ulegać debilowi, który nie miał wykształcenia, a któremu dorobiono życiorys i dorobek naukowy.

Portret użytkownika ZwariowanyWariat

Cały, więc czas potwierdza

Cały, więc czas potwierdza się to, iż rzeczywistość JEST swego rodzaju iluzją, hologramem o nieznanej "naturze" - a nasz cel tu i teraz pozostaje tajemnicą (może sami mamy go po części odkryć (nasz cel), odrzucając wpierw materializm bo to zaburza empatię i jakby  uniemożliwa jakikolwiek "rozwój duchowy"). "Stwórca"/"Bóg"/"Obserwator" również jest dla nas ukryty i nie ingeruje w tę "symulację" w sposób w jaki przedstawiają Boga religie głownego nurtu...

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Cel istnienia nie jest

Cel istnienia nie jest przypadkowy. Naszym zadaniem jest rozwijać się i wzrastać w wiedzy i świadomości. Podam prosty, a zarazem przykry dowód elementarnego braku wiedzy u gojów.

LOGO ZNANEJ FIRMY AMBER GOLD

http://www.miastons.pl/media/Image/inez%20dk/sierpie%C5%84/16-31/ambergold_logo.jpg 

Ten symbol to jest Krzyż Choleryczny, Krzyż Morowy. Oznacza: trzymać się z daleka tu rządzi ŚMIERĆ. Był stawiany przed wioskami i miasteczkami w których panowała ZARAZA i TRUP ŚCIELIŁ SIĘ TAM GĘSTO. Krzyż Patriarchalny, (Morowy, ale wewnątrz tarczy.) oznacza, że pieczę w tym miejscu ma ktoś postawiony bardzo wysoko, czyli władza tej firmy nie jest w niej, tylko gdzieś w innym miejscu. Kolor: tłem jest kolor starej zaschniętej krwi. Mądre inaczej Goje i tak poleciały tam dać swoje oszczędności. W tym czasie każdy żyd co tylko ujrzał ten znak to nawet moczu by w tamtejszym kiblu gratisowo nie oddał.

PS

Stara mądrość żydowska mówi tak: ''Goju bierz widły i do gnoju.'' Jeśli uważasz, że to nie jest twoim przeznaczeniem to zacznij się uczyć czegokolwiek chcesz lub lubisz, zacznij czytać i rozwijać swoje-własne pojmowanie świata, ''własne'' to nie jest takie powtórzone za TV.

Strony

Skomentuj