W pokrywie lodowej Antarktyki powstała ogromna dziura! Nikt nie wie co ją spowodowało

Kategorie: 

Źródło: Uniwersyet Toronto

Kanadyjscy naukowcy z Uniwersytetu w Toronto, zajmujący się badaniem pokrywy lodowej w rejonach arktycznych, odkryli gigantyczną dziurę w pokrywie lodowej Antarktydy. Zidentyfikowany ogromny otwór ma około 90 tys. km2. Znalezisko całkowicie zaszokowało świat nauki. Rzecznik prasowy Uniwersytetu w Toronto, profesor Kent Moore, poinformował opinię publiczną o tym, że zagłębienie wygląda, jakby coś tam uderzyło.

W większości przypadków powstawanie tak dużych otworów występuje na obszarze lodowców, który znajduje się blisko oceanów. Jednak najnowsza dziura wystąpiła kilkaset kilometrów od brzegu. Eksperci twierdzą, że zjawisko może dotyczyć nieznanych procesów, które zachodzą na Antarktyce.Otwór w antarktycznej pokrywie lodowej pojawił się po raz pierwszy około 9 września 2017 roku, w pobliżu Morza Wedella, które stanowi część Oceanu Południowego. Specjaliści zauważają, że podobne zjawisko zaobserwowano w tym miejscu również w latach 70. XX wieku. Jednak dostępne w tamtych czasach technologie nie pozwoliły na jego szczegółową analizę i zagadka pozostała nierozwiązana do dzisiaj. 

Obecnie najczęściej sugeruje się, że zapadlisko powstało w wyniku podwyższonej temperatury Antarktyki i jest kolejnym potwierdzeniem przebiegania zjawiska globalnego ocieplenia. Jednak równie dobrze można zaproponować teorię, że to rezultat kolizji z meteorytem, albo działalność podmorskiego wulkanu. Dopiero zbadanie tej anomalii tam na miejscu, może nam dac więcej informacji na jej temat.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)Komentarze

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Acha, po to latali tam na

Acha, po to latali tam na Arktykę wszyscy ministrowie i papierze, całe światowe kierownictwo tam w sekrecie latało z wizytą. Przypatrzcie się kształtowi tego otworu w lodzie ... tam jebną ogromny statek kosmiczny. Ciekawe kogo strącili? Może nawet samego gada Jahwe szlag tam trafił i latali do trupa by wypić z niego krew. Ten specjalny krwiopijny gatunek pije krew po to by się wzmocnić gdyż jak wiadomo bez picia krwi - zaczynają chorować świrować i zdychać.

Portret użytkownika Tomasz123

Do Dziadka ze wsi.Bóg Jahwe

Do Dziadka ze wsi.Bóg Jahwe jest DUCHEM, więc nie posiada ciała w ludzkim zrozumieniu. Wypowiada te słowa Pan Jezus: J 4:24 bp "(24) Bóg jest duchem i Jego czciciele powinni oddawać Mu cześć w sposób prawdziwie duchowy."           Proszę ,nie próbuj zniżać Wszechmocnego Boga Jahwe do siebie ,ani do nikogo innego .Było wielu takich,nikt o nich nie pamięta.                                           Psalm 37:8,9                                         Ps 37:8 bp "Zaniechaj gniewu i porzuć zapalczywość, nie oburzaj się, bo to prowadzi tylko do złego. (9) Złoczyńcy bowiem będą wygubieni, lecz ci, którzy ufność w Jahwe położyli, posiądą ziemię."                      Człowiek ,dopóki żyje, ma szansę na zmianę - nawet Ty.                                                                                          

Portret użytkownika Tomasz123

Piszę do Arya.Proszę

Piszę do Arya.Proszę sprecyzuj ,co jest dla Ciebie namacalnym dowodem?Dla jednych namacalnym dowodem jest coś, co mogą dotknąć różnymi częściami ciała(np. językiem).Dla innych namacalnym dowodem jest to, co osobiście zobaczą .Jeszcze innym wystarcza naświetlona promieniami rengenowskimi  klisza fotograficzna(błona rentgenowska) na dowód promieniowania.Niektórym wystarczają wykopaliska archeologiczne,które potwierdzają wydarzenia opisane w Biblii.Proszę o odpowiedź.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

To dlaczego szefowa Św Jehowy

To dlaczego szefowa Św Jehowy w Polsce twierdzi że Jahwe w własnej osobie mieszka między Gdynią a Gdańskiem pod starym kurchanem? Jesli by był duchem to by fruwał se tu i tam - jak motylek i siadał by na kobitki jak za dawnych czasów to bywało. Pisma Świętego nie czytałeś skoro nie wiesz o tym jak to Jahwe pokrywał różne laski w namiocie albo w krzakach. Skoro obecnie nie lata i nie dupcy to widocznie nie ma go tu albo go wyparowali jaką atomówką zazdrośmni koledzy demony i wtedy zgodzę się z tobą że Jahwe zmienił stan skupienia na duchowy.

Portret użytkownika Tomasz123

Do Dziadka.Jeśli chcesz być

Do Dziadka.Jeśli chcesz być wiarygodny w tematach biblijnych to zamieszczaj w swoich postach wersety biblijne,bo zarzuty typu jest, lecz nie wiadomo kto i gdzie ,stało się coś ,tylko nie wiadomo co, są dowodem twojej niewiedzy.Co do:   "To dlaczego szefowa Św Jehowy w Polsce twierdzi że Jahwe w własnej osobie mieszka między Gdynią a Gdańskiem pod starym kurchanem"- z tego co wiem Swiadkowie Jehowy nie mają kobiet-szefów i kobiet-kapłanów.Bez komentarza!

Portret użytkownika Zenek ;)

Nie STRĄCILI a STRACILI...

Nie STRĄCILI a STRACILI... swój GŁOS NARODU.... swojego UBERFUHRERA maschiacha... znanego też jako jezus...

bo ta planeta będzie WATERLOO dla wszelakich maryjkowców wspierających ją myślą (znamię na czoło) czy czynem (ręce).... Waterloo dla wszelakich biblijnych oszołomów.....

o czym sami ezo-jadanie mówią iż NIE DANE IM UCIEC Z TEJ PLANETY....

Portret użytkownika PoRada900601

Ogarnijcie Emocje,, czasy

Ogarnijcie Emocje,, czasy płyną różnie,,  Kwiat gdy rozkwita widzi tylko swoje płatki a kożeń mamy jeden.

Jest co odkrywać,, czasy są zmienne,, Gdy w Pszczoła atakuje siostry to radzi sobie sama.

Śpiewaj dla Wody pieśni miłości,, czasu mało dusze,,  Na dole Małe na górze Duże 

Unikaj Wibracji Zła to niszczy twoje DNA,, czas światła dzieci,, Gdy Drzewko czuje ze ono to Gałezie to rosną Szyszki, a Szyszki są wszedzie...

Jesteś wszedzie, szanuj sie wszystkich.

Co myslisz uwazaj emocji zlych w to nie wkladaj.

 

Pozdro mordeczki ja do tego pozytywka leci muzyka wszechswiata,rapowe ziarno kielkuje, love is in the air, wind of change wieje, one way ticket wypracuj, 

Szukajcie TEGO stanu emocjonalnego, czy tej wibracji swojej, albo milosci duzo, albo owocow duzo i jointa, czysty stan relaxu i milosci odblokowuje 3cie oko. Kiie edys tez sie smialem

Strony

Skomentuj