Turyści zauważyli wielkie nietypowe zbiorowisko niedźwiedzi polarnych

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Turystom znajdującym się na statku wycieczkowym "Akademik Szokalski" , który poruszał się w okolicy Czukockiego Okręgu Autonomicznego Federacji Rosyjskiej, udało się zobaczyć niezwykłe zbiorowisko niedźwiedzi polarnych. Naliczono w sumie aż 230 osobników!

 

Tak wielkie zgromadzenie zwierząt prowadzących zwykle samotny tryb życia z pewnością jest zaskakujące. Jednak w tym wypadku wytłumaczeniem jest to, że zostały przyciągnięte przez truchło wielorybów znajdujących się na brzegu. Według informacji prasowych zwierzęta zaobserwowano w okolicy wyspy Wrangla. 

 

Widziano zarówno samce jak i samice, niektóre tworzyły pary, a niektóre nie. Zaobserwowanie takiego zgromadzenia niedźwiedzi polarnych w jednym miejscu było z pewnością czymś niezwykłym, nieznanym nauce i było to możliwe tylko dzięki przypadkowi, że statek przepływał akurat w pobliżu wyspy. 

 

Informacje dotyczące tego niezwykłego znaleziska zostały przekazane międzynarodowej grupie naukowej zajmującej się monitorowaniem populacji niedźwiedzi polarnych w rejonie arktycznym, zarówno na amerykańskiej Alasce jak i w polarnej części Federacji Rosyjskiej.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dziadek ze wsi

A co to za rura na środku

Shok A co to za rura na środku zdjęcia? Czy to nie jest aby ujście kanalizacji z jakiegoś polarnego miasteczka albo z zakładu przetwórstwa rybnego? Misie głodne jak cholera czają się by zjeść tłuste gówna ludzkie pełne białka i pokropione krwią menstruacyjną albo krwią z hemoroidów. Zapach krwi zwykle przyciąga drapieżniki.

BTW Zdjęcie bardzo ładne. Widać organizacje, z lewej przedszkole misiów, u góry mamcie misie pilnują porządku, a na dole w wodzie biznesmeni miśki ubijają interesy albo robią zwykłą pianę złudzeń tz udają że pracują.

Skomentuj