Amerykański raper zbiera środki aby udowodnić, że Ziemia jest płaska

Kategorie: 

Źródło: NASA, Twitter

Amerykański raper B.o.B. zamierza sfinansować wysłanie satelitów na orbitę, aby sprawdzić, czy Ziemia faktycznie jest okrągła. Raper, którego prawdziwe imię to Bobby Ray Simmons Jr, jest zwolennikiem teorii płaskiej Ziemi. Hipoteza ta sugeruje, że Ziemia jest w rzeczywistości dyskiem, a nie kulą.

Niektórzy zwolennicy teorii płaskiej Ziemi twierdzą, że pracownicy NASA strzegą granic świata, aby zapobiec wypadaniu ludzi w przestrzeń kosmiczną.

Raper chce pozyskać 200 000 dolarów w witrynie internetowej poświęconej zbiórce GoFundMe. B.o.B określa siebie jako „Flat Earth Bob”. B. o. B. powiedział w filmie dodanym na stronie:

„Uruchomiłem zbiórkę, ponieważ chciałbym wysłać jeden lub więcej satelitów na orbitę, by dowiedzieć się, czy Ziemia faktycznie jest okrągła. Szukam dowodów na to, że posiada krzywiznę.”

Krzywizna, do której odnosi się B.o.B, jest powtarzającym się elementem teorii spiskowych zwolenników płaskiej Ziemi. Osoby te wierzą, że Ziemia była okrągła, a wtedy krzywizna Ziemi byłaby bardziej widoczna gołym okiem. To nie pierwszy raz, kiedy raper wyraził swoje wątpliwości. W 2016 roku został wciągnięty w rozmowę na portalu społecznościowym Twitter z renomowanym astrofizykiem Neilem DeGrasse Tysonem.

„Miasta w tle są oddalone o około 16 mil.” – powiedział B. o. B., tweetując panoramę na horyzoncie. – „Gdzie jest krzywizna? Proszę to wyjaśnić.”

„Krzywizna Ziemi rzeczywiście zakrywa 45 metrów wysokości budynków.” – Napisał. – „Jednak większość wieżowców na Manhattanie jest o wiele wyższa, dlatego nie da się tego zobaczyć gołym okiem.” odpowiedział znany naukowiec i celebryta, Neil DeGrasse Tyson

Niektóre z osób, które przekazały pieniądze na rzecz projektu, wyraziły poparcie dla rapera. „Jeśli dowiesz się prawdy, daj znać.” – napisała jedna osoba, która przekazała 20 dolarów. Inni byli jednak bardziej sceptyczni. – „Przekazuję 5 dolarów, aby udowodnić, że się mylisz.” – skomentował inny użytkownik.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Midi

Czytam i nie wierzę, co

Czytam i nie wierzę, co czytam. Czyżbyśmy się cofnęli do czasów średniowiecza? Ja nie wierzę, że można być aż tak durnym, aby wierzyć w płaską ziemię. Widzicie Słońce? Widzicie Księżyc? Marsa? Są okrągłe? Są. Jakim więc cudem wszystko jest okrągłe, tylko nie Ziemia *facepalm*. Kopernik pewnie przewraca się w grobie.

Portret użytkownika trexex

może zwolennikom wirujacej

może zwolennikom wirujacej kulki ziarenko wątpliwości zkiełkuje jak sobie popatrzą na transmisję nasa na żywo z satelit...1nie dłużej niż minutę dwie z jednego ujęcia 2chociaż na satelicie widać pełno ruchomych elementów to kamera zawsze leci jak po szynie 3ciężko coś zobczyć a jak już to widać że z proporcjami kiepsko.Perspektywa powinna być podstwą edukacji jak abecadło a nie jest bo ?

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Strony

Skomentuj