Voyager zaobserwował fluktuację magnetyczne w heliosferze

Kategorie: 

Jak wiadomo jedne z najdalej znajdujących się ziemskich pojazdów to sondy kosmiczne Pionier oraz Voyager. Właśnie ta ostatnia z pary sond przesłała interesujące dane na temat heliosfery, czyli magnetycznego bąbla generowanego przez Słońce i otaczającego cały Układ Słoneczny. Voyager był projektowany tak, aby opuścić Układ Słoneczny, ale zanim do tego dojdzie miał poczynić kilku ciekawych obserwacji astronomicznych oraz naukowych.

 

Uczeni oczekiwali, że Voyager potwierdzi wszystko to, co wywnioskowano wcześniej na temat heliosfery. Przesyłane odczyty urządzeń pokładowych umożliwiają dokonanie oceny poprawności wcześniejszych założeń. Najnowsze podsumowanie badań zawiera nowe informacje na temat fluktuacji pól magnetycznych oraz poziomu promieniowania kosmicznego wykrywanego na skraju oddziaływania Słońca.

 

Według odczytów już od 2004 roku Voyager przebił się przez obszar fali uderzeniowej generowanej na skraju naszego układu planetarnego z powodu ruchu w przestrzeni międzygwiezdnej. Obszar ten oczywiście nie jest obojętny i wywiera znaczny napór na heliosferę. Moment przejścia punktu równowagi oddziaływania sił solarnych w stosunku do kosmicznych został odebrany przez urządzenia pokładowe, ale potem jeszcze kilkukrotnie pola magnetyczne nagle rosły i spadały, co wskazywało na przekraczanie bariery. Potem Voyager znalazł się w obszarze stagnacji, czyli tam gdzie wiatr słoneczny już nie dociera.

Zauważalnie wzrosła ekspozycja na promieniowanie kosmiczne, którego wysokoenergetyczne cząstki zmierzono na więcej niż 70 megaelektronowoltów na nukleon. Naukowcy przy okazji ustalili, że fluktuacje magnetyczne wykryte przez urządzenie mogą pełnić ważna rolę w odchylaniu i w rozpędzaniu promieniowania kosmicznego wzdłuż linii pola heliosfery.

 

 

Źródłohttp://www.space-travel.com/reports/Voyager_observes_magnetic_field_fluctuations_in_heliosheath_999.html

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika normalny

Zgadza się. Jednakże i ta

Zgadza się. Jednakże i ta bateryjka w końcu padnie, a dokładniej w roku 2025. Czyli wtedy, gdy nas już chyba nie będzie Smile Pozostanie tylko kupa złomu lecąca w próżni z prędkością 16km/s.

Głosuj za
11
Portret użytkownika Neroli9

Mnie tylko dziwi jedno że 30

Mnie tylko dziwi jedno że 30 lat temu potrafili zrobić satelite który korzysta niestety z jakiejś super baterii zbudowanej na bazie pierwiastka radioaktywnego i chodzi to do tej pory w kosmosie i nawet wyleciało już poza granice naszej heliosfery a dzisiejsze telefony i inne pierdółki musimy ładowac codziennie by działały i kilka razy w roku oddawać do serwisu bo się niestety też psują Sad dość dziwne i intrygujące??

Portret użytkownika StaryCzłowiekIMoże

Bo to coś ma baterię

Bo to coś ma baterię plutonową. Pluton jest jednym z najbardziej toksycznych pierwiastków na świecie i to nie tylko ze względu na radioaktywność. Nie można go tak po prostu wyrzucić do śmietnika.  

Portret użytkownika drzazga

Gdyby coś trwalszgo wypuscili

Gdyby coś trwalszgo wypuscili na rynek to by mieli znacznie mniej zysków; Gdyby stworzyli super intuicyjny system nie potrzeba by było szkół, książek, magazynów, gdzie co ukryte jest i dlaczego tam a nie zbrzegu pod reką, gdyby nie było tyle i "tele" tego i niewielkich róznic ludzie by żyli w mniejszym chaosie, a to znów jest im nie na rekę, ktoś zapyta zaraz jacy oni, ano władza władza i jeszcze raz korporacje ;p

Portret użytkownika ja

Czyli co te 70

Czyli co te 70 megaelektronowoltów na nukleon to dużo??? Niby co to oznacza? spekuluję - że w dużym uproszczeniu nic żywego bez odpowiednio "silnych" osłon nie jest w stanie dotrzeć do naszego układu??? dobrze rozumuje??? jak nie to proszę o wyjaśnienie...

Portret użytkownika 777

Uwaga: anomalne skażenie

Uwaga: anomalne skażenie promieniotwórcze w Polsce!
Dostałem niepokojącego maila od czytelnika bloga z wykresem skażenia promieniotwórczego w Lublinie (UMCS). Sami możecie sprawdzić wskazanai monitora radioaktywności: http://www.radioaktywnosc.umcs.lublin.pl/?id=1.
Wskazania wszystkich mierzonych izotopów poszły w górę. Niestety, mierniki nie pokazują poziomu izotopów cezu czy skażenia uranem i plutonem. Wzrost wskazań wiąże się na pewno z obfitymi opadami deszczu i śniegu, ale świadczy to też o skażeniu atmosfery nad naszymi głowami. Ważna jest odpowiedź na pytanie czy jest to z Fukushimy, czy też są inne przyczyny.
Niedawno założyciel fundacji Keshefoundation, Mehran Keshe, poinformował w jednym z wywiadów, że w Europie są dwa poważne wycieki z elektrowni atomowych – jednej na Ukrainie, a drugiej w jednym z krajów Europy Wschodniej, i że w związku z tym skażenie powietrza przekracza normy. To by się wydawało potwierdzać wskazaniami UMCS, które wczoraj wskazywały całkowitę liczbę zliczeń jako „anomalną”, a więc groźną dla zdrowia. Nie było jednak na ten temat informacji w mediach. Wskazania są dostępne tutaj: http://www.radioaktywnosc.umcs.lublin.pl/?id=0
Mehran Keshe dodał, że mierniki w całej Europie zostały przekalibrowane – tak, by nie wykazywać zagrożenia. Faktycznie, kilka miesięcy temu, gdy mierniki UMCS wskazały ponad 1000-krotny wzrost skażenia, poddano je „konserwacji”, po której wskazania nie były już tak ekstremalne.
 
http://www.monitor-polski.pl/uwaga-anomalne-skazenie-promieniotworcze-w-polsce/

Głosuj za
27
Portret użytkownika StaryCzłowiekIMoże

Skoczył Bizmud 214. Czas

Skoczył Bizmud 214. Czas połowicznego rozpadu jest bardzo krótki. Podobnie jak jego poprzedników.
Podejrzewam że to jakaś bardzo lokalna katastrofa lub być może uwolnienie  radonu związane   z tektoniką.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem