Voyager zaobserwował fluktuację magnetyczne w heliosferze

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Jak wiadomo jedne z najdalej znajdujących się ziemskich pojazdów to sondy kosmiczne Pionier oraz Voyager. Właśnie ta ostatnia z pary sond przesłała interesujące dane na temat heliosfery, czyli magnetycznego bąbla generowanego przez Słońce i otaczającego cały Układ Słoneczny. Voyager był projektowany tak, aby opuścić Układ Słoneczny, ale zanim do tego dojdzie miał poczynić kilku ciekawych obserwacji astronomicznych oraz naukowych.

 

Uczeni oczekiwali, że Voyager potwierdzi wszystko to, co wywnioskowano wcześniej na temat heliosfery. Przesyłane odczyty urządzeń pokładowych umożliwiają dokonanie oceny poprawności wcześniejszych założeń. Najnowsze podsumowanie badań zawiera nowe informacje na temat fluktuacji pól magnetycznych oraz poziomu promieniowania kosmicznego wykrywanego na skraju oddziaływania Słońca.

 

Według odczytów już od 2004 roku Voyager przebił się przez obszar fali uderzeniowej generowanej na skraju naszego układu planetarnego z powodu ruchu w przestrzeni międzygwiezdnej. Obszar ten oczywiście nie jest obojętny i wywiera znaczny napór na heliosferę. Moment przejścia punktu równowagi oddziaływania sił solarnych w stosunku do kosmicznych został odebrany przez urządzenia pokładowe, ale potem jeszcze kilkukrotnie pola magnetyczne nagle rosły i spadały, co wskazywało na przekraczanie bariery. Potem Voyager znalazł się w obszarze stagnacji, czyli tam gdzie wiatr słoneczny już nie dociera.

Zauważalnie wzrosła ekspozycja na promieniowanie kosmiczne, którego wysokoenergetyczne cząstki zmierzono na więcej niż 70 megaelektronowoltów na nukleon. Naukowcy przy okazji ustalili, że fluktuacje magnetyczne wykryte przez urządzenie mogą pełnić ważna rolę w odchylaniu i w rozpędzaniu promieniowania kosmicznego wzdłuż linii pola heliosfery.

 

 

Źródłohttp://www.space-travel.com/reports/Voyager_observes_magnetic_field_fluctuations_in_heliosheath_999.html

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Sofo11

Piekne swiadectwo o wielkosci

Piekne swiadectwo o wielkosci Boga, tylko trapi mnie jedno jak doskonaly Bog mogl zniesc wlasne przykazania i uznac je za przeklenstwo , przeciez mialy byc bloboslawienstwem dla jego ludu
moze przetlumaczysz nam co znacza slowa Chrystusa ze nie przyszedl zniesc prawa tylko je wypelnic? a w mat 23:23 pieknie ukazuje czym jest prawo -a o reszcie nie nalezy zapominac !!

A gdy sie to zacznie dziac, wyprostujcie sie i podniescie glowy swoje, gdyz zbliza sie odkupienie wasze.

Portret użytkownika MonaLisa

Sofo11, zgadzam się z tobą

Sofo11, zgadzam się z tobą całkowicie! "777" mocno nagina Biblię do astronomii i fizyki, zapominając - za co został spalony heretyk D.Bruno, Galileusz,i jak z oporem uznano poglądy Kopernika. Na dodatek, Biblia od wieków była źle tłumaczona - pod Kościół, sto razy pod czas przepisywania też popełniano błędy. A więc - jest w ogóle mało zrozumianą księga wszech czasów! Co innego - hinduska Ramajana - tam aż dech zapiera przy czytaniu, jak opisane są dokładnie atom, kosmos, broń atomowa. Czytałam ją nie jako pismo duchowe hindusów, tylko jako prastarą księgę o wszechświecie!
A z tego artykułu tez mało co zrozumiałam. Do czego nam te wiadomości? Nie jest dopracowany artykuł przez autora. Nie ma łączności z innymi procesami fizycznymi czy astrofizycznymi. Tak oto sobie - dawka naukowych terminów o jakimś procesie, który mało zbadany jest. Szkoda, że nie powiązany jest temat i słabo rozwinięty. Myślę, że tam coś ciekawe się działo. Ale co?
 
P.S.  A zegar na portalu nie są przestawiony na czas zimowy? Bo widzę - na zegarku jest 21.30, a moja wypowiedzieź ukazała się z godziną 22.30! A to masz!

Portret użytkownika Sofo11

ksiega hioba omawia jak

ksiega hioba omawia jak dziala przyroda , wiedza z 20 wieku , Biblia jest od Boga tylko ze NT ulozyli ludzie no i wiekszosc pism to nauki Pawla z Tarsu tego ktory zniosl Prawo 
reszta religii to motywy zwiazane z kultem bogow-aniolow oni uczyli lud wiedzy --opisane w Biblii, a jaka inna Ksiege porownamy do Biblii ?

A gdy sie to zacznie dziac, wyprostujcie sie i podniescie glowy swoje, gdyz zbliza sie odkupienie wasze.

Portret użytkownika promyk

Ja myślę, że odkąd

Ja myślę, że odkąd wylecieliśmy w kosmos to już nie jesteśmy tylko ziemianami ale jedną z cywilizacji w kosmosie, lub jednym z bytów zamieszkujących kosmos. Czy to nam wyjdzie na dobre? Na naszej planecie są ogromne przepaście jeśli chodzi o cywilizację. Z jednej strony postęp techniczny, naukowy a z drugiej strony nędza i bieda. Jesteśmy na różnym poziomie. Jedni mają ambicje rozwoju iść wyżej, inni walczą o chleb o przetrwanie. Lecimy w kosmos a nie potrafimy uporać się z naszymi chorobami, ułomnościami, słabościami, uczuciami. Człowiek nie zna samego siebie. Mamy dużo pracy do przerobienia, jak Bóg pozwoli. Bo chyba coś mu się nie podobamy. Może zpominamy o tym co jest najważniejsze. Wydaje mi się, że powinniśmy zadbać o siebie i naszą planetę.  Myślimy o innym wymiarze a nie potrafimy poradzić sobie z naszą cielesnością. Oczywiście, ci którzy tematem się nie interesują nie mają pojęcia o jakimś tam innym wymiarze. Wiekszość ludzi chyba do tego nie dorosła, albo jest niedoinformowana, nieprzygotowana. I jeszcze jedno zmiany na ziemi - myślę, że czy tego chcemy czy nie chcemy to kosmos  i to co jest wokół nas ma na nas wpływ, czy tego chcemy czy nie chcemy. Nasze materialne istnienie puki co zależy między innym od słońca. Nasza planeta jest piękna, człowiek jest piękny, a co spotkamy w innym wymiarze? Czsoprzestrzeni? Gęstości? 

Portret użytkownika barra barra

piszesz promyku "Wydaje mi

piszesz promyku "Wydaje mi się, że powinniśmy zadbać o siebie i naszą planetę"
Wiemy jak jest na Ziemi i co człowiek już z nią zrobił, czyli jak bardzo niszczył. Jestem realistą i nie wierzę, że kilka miliardów ludzi stać na to, aby przywrócić Ziemi pierwotny rytm. Mam dzieci, znajomych, uwielbiam tą planetę, bo innej nie mam, i cenię życie. Ale w tej chorej rzeczywistości wolę, aby na Ziemi zaszły takie zmiany, że człwiek z niej raz na zawsze zniknie. Bo jest piękna bez bez nas a nie z nami.
Cieszę się, że człowiek nie jest w stanie przemieszczać się i kolonizować innych planet, bo wszędzie zrobiłby podobny syf i zakłócił rytm każdej z nich.

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów

Portret użytkownika zerg

Jesteś małym skołowanym

Jesteś małym skołowanym kręciołkiem i dlatego wydaje ci się , że prezentujesz punkt widzenia zgodny z interesem wszechświata. Nic bardziej mylnego. W naturze wszechświata nic nie dzieje się z przypadku. Jeżeli następują jakieś zmiany, to znaczy , że jest to taka kolej rzeczy. Nadinterpretacja ciągu zdarzeń przedstawiana przez oślepionych blaskiem wiedzy (iluminati) ma u  maluczkich zadufanych w sobie ludzikach prowadzić do zgoła dziwacznych wniosków. Jednym z nich jest, że ludzie to  to co najgorsze mogło przytrafić się Ziemi. A dinozaury też z takiej przyczyny wyginęły?  To , że nie mamy na coś (zło)wpływu, nie oznacza , że jesteśmy czegoś(zła) przyczyną. Brak powszechnej wiedzy w określonych dziedzinach , różne  oślepione cwaniaczki wykorzystują do osiągania coraz większych zysków.  I to oni za ten brak wiedzy odpowiadają. Władza nieodmiennie kojarzy się z głupotą " włatcuf".  Temu samemu służy twierdzenie jakoby do poznania wiedzy o otaczającym nas wszechświecie, jeszcze , jako ludzkość, jeszcze nie dorośliśmy, jeszcze nie osiągneliśmy odpowiedniego poziomu. A kim są owi oświeceni , że ośmielają się zaprzeczać naturalnemu ciągowi zdarzeń? Jeżeli występuje ciąg zdarzeń zmierzający do udostępnienia wiedzy na temat jakiegoś zjawiska ( np. odkrycia naukowe ) , to oznacza, że nadszedł czas poznania tej wiedzy przez ludzkość.  A jedynymi nieprzystosowanymi  do zrozumienia tej wiedzy są własnie  ci , którzy tą wiedzę ukrywają, ponieważ widzą w tym tylko własne zyski.

Portret użytkownika drzazga

Oświeconych przeważnie od

Oświeconych przeważnie od małego bardziej gnębią, bo mają podejście do świata które obecnym władcom jest nie na ręke, które burzy ich chory ład globalizacji poprzez przymus, poprzez czczenie innych bożków "pieniędzy, złota, srebra, diamentów" itd. itp. Oświeconych przewaznie się spycha, ujarzmia, wykorzystuje ich odkrycia i pomysły w powiekszaniu i szerzeniu zła lub eliminuje, bo nie pasują im - władzy. Ilu oswieconych mówiacych prawdę zamknięto, niech to da ludziom do myślenia. Kluczem jest walka ze złem które tkwi w nas, by tej walki nie przedkładac na rzeczywistość, cóż nie każdy potrafi zwalczyć zło w sobie, wiec wylewa sie ono na otoczenie, jest jak wirus, potem ciagła przepychanaka jednych z drugimi bezsensowna, możliwe że kataklizmy wleja trochę oleju do głowy ludziom, choć z tego co widać po przestepczosci po nich, oznaczać moze że część ludzkości jest zdziczała i nadal u nich mentalnie fukcjonuje hierarchia istniejaca w ganagach i mafii. Gdy brak intelektualnych argumentów, pojawia się argument siły, jak nie ma dyplomacji kompromisów jest konflikt. Choć widać wielu sprytnych cwaniaków którzy wmawiają sobie że to inteligencja, a nie argument szantażu psychicznego i presji jest ich siłą.

Portret użytkownika Michaladdon

Minusy plus pare negatywnych

Minusy plus pare negatywnych komentarzy swiadcza za tym ze masz choc czesciowo racje. Choc moglo byc gorzej, znaczy przewaga minusow. Jednak zgadzam sie z Toba... wiadomo ze swiat trzeb zmieniac od siebie... i staram siemam nandzieje tak robic ale tez wiadomo ze nie zmieni sie wystarczajaco duzo ludzi aby ludzkosc zmienila kierunek biegu... a biegnie w przepasc i  niestety tylko reset pomoze.. Wiec... taka ludzkosc niech zginie... ale niech Stworca pozwoli na niej zyc tym co pragna sie rozwijac poprzez harmonie z jego dzielami, z planetami i calym wszechswiatem...bo, jak napisales nasza Ziemia jest tak piekna... ze az zal zeby nie mogla byc przez nas podziwiana i kochana... Nie wszyscy musza zniknac, alli ci ktorzy przeszkadzaja nam ja kochac i szanowac...

Portret użytkownika barra barra

jesli na Ziemi jest

jesli na Ziemi jest "przystanek alaska" i nasze dusze po śmierci wędrują zupełnie gdzieś indziej, tzn. że dusza nie niszczy ziemi, tylko nasze ciało. Więc ten przystanek niech będzie dostepny dla zwierząt a nie dla człwoeika. Ziemia dalej będzie istnieć i niech człwoiek sięna niej nie odradza, bo za jakiś czas znowu będzie tak samo. Dla Ziemi to bez różnicy, bo ma cykle, ale dla zwierząt i roslin to jednak istotne. Dziś są niszczone i zabijane. W imię czego?

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów

Portret użytkownika barra barra

to tylko twoje zdanie.

to tylko twoje zdanie. hipokryzja powiadasz? może;-) ale nie dziecinada aby sobie plusy dawać. Reprezentujesz częśc populacji, która musi niszczyć ziemię w imię swojej durnej wygody. bronisz życia swojego ciała a nie duszy. Coś musi się wydarzyć w twym pustym zyciu, abyś sam zrozumiał, co jest ważne a co głupie i jak ta głupota wpływa na wszytko co cię otacza. I kto.
Wiec zachowaj dla siebie te pierdoły "dydaktyczne" boś za cienki w uszach do powaznej dyskusji.
Wiesz, wysłałem do ciebie anioły aby były przy tobie, bo potrzebujesz pomocy czystej energii a nie ciemnej mocy lukasku. Fajnie się gawędzi z kimś, kto nie wie o czym gada. Łapiwesz słowa ale nie ich znaczenie, nie mówiąc o przesłaniu.
Niech śmoc będzi z tobą

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów

Portret użytkownika lukas

Co ty wiesz o życiu

Co ty wiesz o życiu dzieciaku,masz strasznie niskie wibracje skoro skupiasz się na plusach i miunsach jako wyznacznik i argument, Ja ich nawet nie wiedze i nie spostrzegam.
 
Przeczytałeś jedną książke i się zachłysnołeś, swoją wiedzą i misją. Ktoś kto kocha życie (a takiego próbujesz grać) nigdy by nie pisał takich rzeczy. Także napisze to już kolejny raz skoro chesz lub ktokolwiek chce rozpoczynać depopulacje w imię ziemi, proszę niech zaczyna od samego siebie, a innym pozwoli tworzyć własną rzeczywistość pełną życia tu na ziemi.

life is for living - live your life - life is good

Strony

Skomentuj