Hiszpania zawiesiła autonomię Katalonii, co może się skończyć nawet wojną domową! Komisja Europejska nie widzi w tym problemu!

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Kryzys związany z katalońskimi dążeniami do niepodległości przybrał na sile. Po zatrzymaniach urzędników rządu katalońskiej autonomii doszło właściwie do jej zakończenia. Na dodatek Madryt stracił cierpliwość i ściąga do Katalonii posiłki Gwardii Narodowej z transporterami opancerzonymi. Może dojść nawet do wojny domowej. Co ciekawe nie budzi to zaniepokojenia urzędników Komisji Europejskiej, które chętnie pouczają Polskę w zakresie tak zwanej "praworządności".

 

Okazuje się, że Komisja Europejska nie widzi problemu w masowych aresztowaniach katalońskich polityków. Jej rzecznik stwierdził tylko, że "To wewnętrzna sprawa Hiszpanii". To zdumiewające, bo okazuje się tym samym, że wycinka chorych drzew w polskiej puszczy to jest coś niepokojącego i wymagającego interwencji Brukseli, ale zatrzymania polityków i przypominające autorytaryzm działania Madrytu są akceptowalne i KE tego nie komentuje.

Trudno o lepszy dowód na obłudę brukselskich polityków. Jak wiadomo od czasu gdy Berlin utracił władzę w Polsce, rząd IV Rzeszy zwany niekiedy Komisją  Europejską, zaczął aktywnie atakować nasz kraj pod byle pretekstem. Teraz jednak jest już jasne, że są kraje, które należy atakować i takie, których się nie rusza. 

 

Ta cisza w sprawie kryzysu i przeprowadzanej właśnie pacyfikacji Katalonii jest bardzo dziwna. Skoro w Hiszpanii na skutek ruchów separatystycznych może dojść nawet do wojny domowej, to jak Komisja Europejska może udawać, że ten kryzys to nie jest jej sprawą i jednocześnie przekonywać, że zmiany w polskim prawie czy zaplanowane wycinki lasów są nieakceptowalne i wymagają sankcji? Obłuda też ma swoje granice. 

 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Wysłać tam Folk Tuska.

Wysłać tam Folk Tuska. Zabełkota se coś pod nosem, tłumacz źle zrozumie i przetłumaczy coś zgoła innego. Wojna albo rozruchy gwarantowane.

Głosuj za
13
Portret użytkownika Mariner

Muszą udawać, że nic się nie

Muszą udawać, że nic się nie dzieje, żeby nie ruszyła lawina. Kraje okupowane przez Anglików i na siłę wcielone do Zjednoczonego Królestwa wysuną niedługo podobne rządania co Katalończycy. Włoska Sycylia również pragnie niepodległości. A poza tym Hiszpania jest "cacy"  bo przyjmuje imigrantów bez ograniczeń tak jak Włochy. 

Strony

Skomentuj