W Chinach powstał pierwszy bezzałogowy śmigłowiec bojowy

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube/New China TV

Najnowszy projekt chińskiego przemysłu lotniczego został przedstawiony na China Helicopter Exposition - wystawie, która odbyła się w mieście Tianjin. Dwa modele bezzałogowego śmigłowca o nazwie AV500W są przeznaczone do działań rozpoznawczych oraz bojowych.

 

Długość śmigłowca wynosi 7,2 metra i jest on w stanie unieść 120 kilogramów broni i sprzętu. Poinformowano, że śmigłowiec rozpoznawczy będzie mógł pozostawać w powietrzu przez osiem godzin ze względu na jego lżejszą wagę, natomiast śmigłowiec bojowy będzie mógł latać dwa razy krócej – do czterech godzin.

 

Obydwa modele mogą unieść się na wysokość do czterech kilometrów, a ich maksymalna prędkość wynosi około 170 km/h. Wersja bojowa jest wyposażona w sprzęt radarowy i system naprowadzania rakiet. Dodatkowo model AV500W jest wyposażony w karabin maszynowy oraz schowek na bombę. 

„Śmigłowiec może być użyteczny w wielu różnych sytuacjach. Między innymi przy patrolowaniu granic, w działaniach antyterrorystycznych, lotniczych oraz w małych operacjach wojskowych” – powiedział dziennikowi China Daily jeden z twórców AV500W.

Istnieje popyt na śmigłowce tego typu, jednak póki co na rynku jest ich niewiele. Według twórców, oba modele będą gotowe do produkcji seryjnej już w przyszłym roku.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Skomentuj