Naukowcy zdołali połączyć ludzki mózg z Internetem

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Zespół naukowców z Uniwersytetu Witwatersrand w Johannesburgu po raz pierwszy zdołał uzyskać bezpośrednie połączenie między ludzkim mózgiem a Internetem. Zgodnie z komunikatem prasowym, badacze wykorzystali elektroencefalogram (EEG) – urządzenie wykrywające sygnały elektryczne w mózgu – co umożliwiło transmisję aktywności neurologicznej do komputerów Raspberry Pi. Dane były na bieżąco przesyłane do programu działającego na stronie internetowej, którą można było wyświetlić w dowolnym momencie.

 

Chcemy umożliwić interakcję między użytkownikiem a mózgiem, dzięki czemu można dostarczyć bodziec i zobaczyć odpowiedź” – powiedział Adam Pantanowitz, wykładowca w Witz School of elektrical and Information Engineering. Osiągnięty efekt to coś w rodzaju uzyskania otwartego dostępu do czyjejś aktywności neuronalnej.


Chociaż odczyty EEG były wykonywane już wcześniej, to nowa technika pozwala na szersze grono odbiorców – także samych właścicieli badanych mózgow. Pantanowitz dodaje – „Mózgointernet może być dalej udoskonalany w celu klasyfikacji nagrań za pośrednictwem inteligentnej aplikacji telefonicznej, która dostarczy dane dla algorytmu masowego nauczania” – oznacza to, że w przyszłości informacje będą mogły być przesyłane z mózgu do Internetu, ale także z Internetu do mózgu.

 

Jeśli oprogramowanie stanie się wystarczająco zaawansowane, będzie możliwe wysyłanie sygnałów elektrycznych – być może w postaci danych – bezpośrednio do mózgu osoby, która jest podłączona do czytnika EEG.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj