Ukraina twierdzi, że Zapad-2017 nie stanowi zagrożenia inwazją

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Siły zbrojne Rosji biorące udział w manewrach Zapad-2017 na terenie Białorusi nie są wystarczające do przeprowadzenia inwazji na teren Ukrainy, jak głosi komunikat Ukraińskiej Służby Granicznej.

„Nie sądzę, że Putin przygotowuje się do otwarcia nowego frontu. Nawet jeśli to robi to siły, które w tej chwili uczestniczą w manewrach na Ukrainie są niewystarczające do przeprowadzenia akcji ofensywnej przeciwko nam. Jednakże nie możemy zapominać o istnieniu Państw Bałtyckich,” powiedział Oleh Slobodyan w Pryamy TV.

 

Slobodyan podkreślił również, że ćwiczenia posłużą Rosji najprawdopodobniej głównie do wzmocnienia własnej pozycji na Białorusi.

 

„Nie wykluczamy, że rosyjskie jednostki wojskowe pozostaną na terenie Białorusi na zasadzie rotacji. Dodatkowo, oczywiście, wykorzystają te ćwiczenia do sprawdzenia naszej reakcji na tak intensywną akcję zbrojną w pobliżu naszej północnej granicy.”

 

Wcześniej ukraiński prezydent Petro Poroszenko nazwał manewry wojskowe Zapad-2017 zagrożeniem dla swojego kraju.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)Komentarze

Portret użytkownika drej77777

ostatnie dni cara zeby

ostatnie dni cara zeby prowadzic wojne trzeba miec sprzet, kase i zaplecze logistyczne co dac jesc  wojsku, bandziorek ma tylko propagande trolii,,,zostało dwa albo rozdac rosije lub najechac innych. mysli ze z kimkiem cos uda mu sie rozpetac, za głupi jest teraz nie te czasy,,dobrze ze ma byc granica polsko chińska za białorusią.

moze Nawalny uratuje jeszcze to ksiestwo rosiiiji

drej

Portret użytkownika TAL-BAU-SYSTEM  (Wymiana pogladow a nie slowne przepychanki)

Dokladnie w tej sytuacji

Dokladnie w tej sytuacji ktora opisujesz jest terrorystyczna USA, bez wojny sa bankrutami i dlatego wdzieraja sie do innych panstw by rozpoczac ludobojstwo! 

Jestem pelen szacunku dla Putina, ze wszystkich stron propagandowo atakowany, ale facet twardo do przodu idzie z Podniesiona glowa! I ma w dupie amerykanskie sankcje!

Portret użytkownika UPAdlina

gadka szmatka, a co pokazuje

gadka szmatka, a co pokazuje rzeczywistość? W Syrii uSSmania dostała bęcki, a siły rządowe odzyskują kontrolę nad krajem. Dotychczasowi "sojusznicy" zaoceanicznego bandyty opuszczają go masowo.

PS: Putin może być bandziorkiem tylko dla banderowskich trolli, bo nikogo nie napada, tylko niszczy banderowski i uSSmański terroryzm. Sobie a muzom trolliny z upainy.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Teresa z Torunia

Nie rozumiem tych

Nie rozumiem tych kontrowersji związanych z manewrami. Każdy kraj jak ma ochotę organizuje sobie manewry na większą/mniejszą skalę. Podczas tych manewrów można cwiczyć sobie najróżniejsze scenariusze (największe krzyki, że Moskwa ćwiczy scenariusz atomowego ataku na Warszawę). No to ćwiczą. Mają środki, ochotę to ćwiczą. A, że przy okazji zrealizują swoje zadania propagandowe.

Polska też może ćwiczyć scenariusz ataku na Moskwę, Grenladię czy Madagaskar.  Kto zabroni.

 

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj